فهرست
ادعای روز؛ نتیجه شش بازی از هشت بازی عوض شد!
ادعای روز؛ نتیجه شش بازی از هشت بازی عوض شد!

ادعای روز؛ نتیجه شش بازی از هشت بازی عوض شد!

آی اسپورت – در این هفته از مسابقات لیگ به طور عجیبی شاهد صحنه‌های مشکوک به پنالتی بودیم که داوران هیچ کدام را پنالتی تشخیص ندادند. کارشناسان داوری در این باره نظرات متفاوتی دارند اما تفاوت‌‌ها به قدری نیست که منکر اشتباهات بزرگ داوری بشویم. علی خسروی پیشکسوت داوری در این باره با فارس صحبت کرده.

هندبال آموزش داده‌اند

شب گذشته در برنامه تلویزیونی هم دیدیم که حسن نوشه‌ور داور قدیمی و بین‌المللی فوتبال با کارشناسی‌هایش اعلام کرد در ۶ بازی از ۸ مسابقه هفته هجدهم اشتباهات داوری در نتایج بازی‌ها تاثیرگذار بوده است در واقع من باید بگویم آفتاب آمد دلیل آفتاب، ظاهراً در کلاس آموزشی داوران در نیم‌فصل که در جزیره کیش برگزار شد مدرس گمنام اروپایی به داوران فوتبال ما به جای مسائل داوری فوتبال، هندبال آموزش داده است.

یک هفته و 6 پنالتی نگرفته!‌

در این هفته ۲ پنالتی در بازی پارس جنوبی، ۲ پنالتی در بازی پرسپولیس، یک پنالتی در بازی نفت آبادان و یک پنالتی در بازی با فولاد به جهت عدم تشخیص صحیح داور از قانون ۱۲ داوری اعلام نشد، ظاهراً داوران ما فوتبال را با هندبال مخلوط کرده‌اند و در آن خطای بی‌احتیاطی و بی‌ملاحظگی را تشخیص نداده‌اند. مدرس گمنام اروپایی در نیم‌فصل نتوانسته به اندازه کافی به داوران فوتبال ما آموزش مناسبی داشته باشند که اکنون اثرات کلاس کیش را در نیم‌فصل دوم ببینیم. متأسفانه حتی داوران ما اعتماد به نفس و تمرکز لازم را هم ندارند و در اکثر جای‌گیری‌هایشان هم با وجود آمادگی بدنی، مرتکب اشتباه می‌شوند. برخی از کمک داوران هم با وجود آنکه از سیستم رادیویی چند میلیون تومانی استفاده می‌کنند اما چون در نیم‌فصل اول برخی کمک‌داوران به اشتباه اعلام نظر کرده‌اند اکنون جرأت اعلام نظر را ندارند.

نتیجه 6 بازی از 8 بازی عوض شد!

اشتباه داوران در ۶ بازی از ۸ بازی در دور برگشت یک فاجعه است و در واقع یک بحران داوری را ما در این هفته شاهد بودیم، تیم‌ها اکنون چشمشان به عدالت داوری است. جناب آقای ساکت و آقای تاج من به عنوان یک پیشکسوت داوری نه به دنبال نفع شخصی، نه نظارت داوری و نه حتی اعزام به خارج هستم، علاقه‌ای هم به همکاری با کارگروه شما ندارم اما فشار مردم و طرفداران فوتبال روی صاحب‌نظران داوری زیاد است به طوری که من به دلیل بیماری روز جمعه نتوانستم بازی‌های پخش مستقیم را ببینم اما مدام مورد سوال هواداران قرار گرفتم که چرا در مورد اشتباهات داوری در این هفته صحبتی نمی‌کنم.

۹۳ ۱۴  
آی اسپورت
2018-01-06 14:26:00
نظر دهید

۱۴ نظر
سعید از خوزستان
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۵
حتما از دیروز تا الان فشار وحشتناک رسانه ها علیه داوری های لیگ شما را به تعجب انداخته و از خود می پرسید که چه اتفاقی افتاده است که رسانه ها اینقدر روی یک پنالتی خبر و گزارش تهیه می کنند!
گزارش ها،مصاحبه ها و کارشناسی ها چنان جوی را ایجاد کرده که گویی در تاریخ فوتبال ایران تاکنون داوران مرتکب اشتباهی نشده و برای همین بابت یک پنالتی همه مات و متحیر شده اند…..
رسانه هواداری پرسپولیس عنان اختیار از کف داده و به خاطر یک پنالتی همه سلامت فوتبال ما را زیر سئوال میبرد و از “بوی لجنی” صحبت می کند که هوای فوتبال ما را آلوده کرده است.
پیشکسوتان و هواداران تیم سرخپوش پایتخت داوران را عامل ناکامی پرسپولیس معرفی می کنند از جمله پیروانی ادعا دارد که اگر داوران نبودند پرسپولیس قهرمان حذفی میشد….!

۱-جلو نفت تهران جام حذفی تا دقیقه ۷۵ بازی ۰ ۰ باود گل اول پرسپولیس آفساید بود گل دومش هم پنالتی نبود

۲-جلو بادران به جای اخطار به رسن داور پنالتی گرفت و بازی ۱ ۰ شد تیم مقابل بهم ریخت.

۳-توی لیگ بازی رفت پرسپولیس با فولاد گل اولشون افساید بود.

۴-بازی برگشت هم جلوی فولاد یک پنالتی به سود فولاد نگرفتند…..حالا گل خطای منشا بین کارشناسان داوری اختلاف نظر بودش.

۵-جلوی استقلال هم بیرانوند روی پرتاب اوت از دستش برای هل دادن قربانی استفاده کرد و داور یک پنالتی صددرصد به سود استقلال نگرفت. کامیابی نیا هم باید اخراج میشد.

۶-پرسپولیس و سایپا اوت قبل از گل اول پرسپولیس به اشتباه به نفع پرسپولیس اعلام شد و توپ به پای بازیکن پرسپولیس تهران خورد.

۷-بازی رفت جلوی تراکتور خطای منجر به گل پرسپولیس اشتباه بود و مدافع تراکتور کاملا توپ را با سر زد نه با دست ….سرنگونی شریفی در شرایط تک به تک با تکل محمد انصاری خطای پشت محوطه جریمه بود و باید با کارت قرمز جریمه می شد……

۸-جلوی پیکان هم داور یک پنالتی به سود پیکان نگرفت…..

پرسپولیس در نیم فصل اول تنها در مصاف با سیاه جامگان از داوری متضرر شده…..
حال باید از پیروانی سئوال کرد که طبق کدام استدلال داوران را مانع جشن زود هنگام قهرمانی پرسپولیس معرفی کرده. همچنین باید از دست اندرکاران روزنامه پیروزی سئوال کرد که این “بوی لجنی” که شما استشمام کرده اید از کدام سو بوده زیرا ما هر چه به اوضاع داوری لیگ نگاه کردیم تنها تیمی که از داوری ها بهره برده همانا تیم پرسپولیس بوده است!
نیمه اول پرسپولیس نفت امیری ساق بازیکن نفت رو لگد کرد. نود هم اگه خدا رو در نظر بگیره و نشون بده میبینی.
خلیل زاده هم از پشت به نصرتی لگد زد.
خلیل زاده داور رو کاملا لمس کردش….
برانکو هم داور چهارم رو هل داد و هم به سمت داور بازی حمله ور شده….
قطعا کمیته انضباطی این موارد رو در نظر نمی گیره…..
امیدوارم داوران محترم اسیر جوسازی های کاذب رسانه های سرخ و احتمالا سفارشات و توصیه های پشت پرده نشده و شرف و انسانیت خود را بر هر چیز دیگری ارجح بدانند…..
farhad
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
این مدل هوچی گری از سال ۴۵ بین پرسپولیسیها رسم بوده اما این اواخر هرزنامه منتسب به اون بیمار روانی دوباره سردمدار هوچی گری شده و بازیکنا و مربیای تیم هم همراهیش میکنن . دیگه فقط خواجه خبر نداره که از رییس دولت تا آمپول زن فدراسیون پزشکی بسیج شدن تا بعد از سالها اینا قهرمان بشن و گرانی و بدبختیشون یادشون بره
احمد
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۲۶
کم ... بخور .
ورم معده میگیری .
ههههههه
نیما
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
تو که نوچه ی قلعه هستی
پس ...
از وقتی قلعه چهارتایی شده روز و شبت یکی شد.
ارش
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۲
با این امارایی که از حفظ کردی احتمالا دکترای خریت رو بهت میدن.
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
علی
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
دیدی خودت دوس داری فحش بخوری .
بعد نگو بهم فحش میدن.
سینا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
یه سوال ؟؟؟
قرصات رو با ناهار میخوری یا با شام ؟؟؟
خیلی مهمه حتما جواب بده.
بهنام
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
حالا گریه نکن .
اگه همه ی اینایی که گفتی هم درست بشه بازم زیرش هستید.
خهخهخهخهخخخخههههخههههخخخخخههههههه
۶
امیر
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
سعید از خوزستان

واقعا لذت میبرم از حرفات بجز در مورد قلعه،

همیشه با استدلال و دقیق حرف میزنی و بهمین دلیل خیلیا ازت متنفرن ولی ما دوست داریم
علیرضا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
میگم خوزستان تیمارستان نداره؟؟؟
خب بیا اینجا من با خرج خودم بستریت میکنم .
۶
آرش
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
شخصی به نام امیر فرمودن، سعید افلاطون ثانیه و با استدلال و منطق سخن میگه، این آقا یا نمیدونه استدلال و منطق چیه، یا نمیدونه استدلال و منطق منطق چیه، از این حالت خارج نیست، چون اصلا نمیدونه استدلال و منطق چیه، افلاطون الان تو قبر میگه من گوه بخورم بگم گل اول پرسپولیس به فولاد آفساید بود.
۷
مهدی
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۲۳
آقای خسروی هنوز راجع به محرومیتش تو دوران دادکان توضیحی داده؟راجع هب ماجرای ازبکستان و گرفته شدن مچش توی رشوه گیری حرفی زده؟راحه به پنالتیهای لیگ آخر آزادگان و لیگ اول حرفه ای که برای پرسپولیس میگرفته توضیحی داده؟این آدم ناپاکترین فرد این فوتبال بوده و متاسفانه از حرفاش متوحه میشیم هنوزم به همون میزان کثیفه
110
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۰
خدا لعنت شون کنه واسه بازی پرسپولیس یه داور گذاشته بودن کلا کور بود
خشایار
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۰۰
زمین کج بود. بارون میومد. تورم بالا بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر