فهرست
سیتی Vs آرسنال: زوج مرگبار الکسیس و اوزیل
سیتی Vs آرسنال: زوج مرگبار الکسیس و اوزیل

سیتی Vs آرسنال: زوج مرگبار الکسیس و اوزیل

آی‌اسپورت – شکست آرسنال در میانه‌یِ هفته‌یِ پیش مقابلِ اورتون و پیروزیِ منچستر سیتی مقابلِ واتفورد باعث شد تا اختلاف دو تیم در جدول به تنها یک امتیاز برسد. با توجه به پیروزیِ دیروزِ چلسی در سلهرست پارک مقابلِ کریستال پالاس، آبی‌هایِ غربِ لندن به رهبریِ آنتونیو کونته حالا 9 امتیاز با آرسنال و 10 امتیاز با سیتی فاصله گرفته‌اند. پس شکست برایِ هر کدام از دو تیم در جدالِ امشب در استادیومِ اتحاد می‌تواند شانس‌هایشان برایِ بقا در کورسِ قهرمانی را به شدت کاهش دهد.

آرسنال با وجود شکست مقابلِ اورتون، اولین شکست‌شان در لیگ از هفته‌یِ اول به بعد، فرمِ بهتری از سیتی دارد. شاگردانِ پپ گواردیولا در 16 بازیِ اخیرشان در رقابت‌هایِ مختلف تنها 5 بار پیروز شده‌اند، روندی که بدترین روندِ تاریخِ مربیگریِ اوست.

مصدومیتِ ایلکای گوندوگان و وینسنت کمپانی و محرومیتِ فرناندینیو شرایط را برایِ خطِ دفاعیِ فوق‌العاده ضربه‌پذیرِ سیتی را دشوارتر هم می‌کند. بدونِ کاپیتان و رهبرِ خط دفاعی، و دو هافبکِ دفاعیِ اصلی، پپ باید راهی برایِ مهارِ شاتگانِ دو لولِ آرسن ونگر، متشکل از الکسیس سانچنز و مسوت اوزیل پیدا کند.

الکسیس در حالِ حاضر با 12 گل فقط دیگو کاستایِ 13 گله را در لیگ بالایِ سرش می‌بیند. تغییرِ پستِ ستاره‌یِ تیم ملی شیلی از وینگر به مهاجم مرکزی باعث شده تا او این فصل بیشتر از زلاتان ابراهیموویچ (11) و سرخیو آگوئرو (10) که او هم از این بازی محروم است، گل بزند.

کنارِ الکسیس که با کسب نمره‌یِ 7.92 از هواسکورد تا این مقطع از فصل دومین بازیکنِ ارزشمندِ لیگ برتر به حساب می‌آید، اوزیل هم با نمره‌یِ 7.25 فصلی خوب را سپری می‌کند، به خصوص از منظر گل زدن. الکسیس تا این هفته 4 پاسِ گل به اوزیل داده، یعنی خطرناک‌ترین ترکیبِ پاسور و گلزنِ کلِ لیگ، کنارِ یانیک بولازی-روملو لوکاکو (که البته مصدومیتِ شدید بولازی و کنار رفتنش تا آخرِ فصل دیگر گل‌هایِ این ترکیب را بالاتر نخواهد برد).

خطِ حمله‌یِ توپچی‌ها با این دو ستاره‌یِ سابقِ بارسلونا و رئال مادرید با 37 گل تنها لیورپول (40) را بالاتر از خودش می‌بیند. در این خط حمله اوزیل تنها 2 گل با رسیدن به بهترین رکوردِ گلزنی‌اش در کلِ یک فصل برایِ آرسنال فاصله دارد و الکسیس بیشترین پاسِ کلیدی در جریانِ بازی بینِ تمامِ بازیکنان لیگ برتر را داده (42) است. اوزیل هم از این منظر در رده‌یِ پنجمِ لیگ قرار دارد (37).

بدین ترتیب با توجه به ضعفِ خط دفاعیِ سیتی و اجبارِ آن‌ها به بالا بازی کردن از سویِ گواردیولا، می‌توان تصور کرد آرسنال با سرعتِ بالایِ مهره‌هایِ هجومی‌اش در ضدحمله قادر به خلقِ چه فرصت‌هایی خواهد بود. بازیکنانِ لستر سیتی، در پیروزیِ چشمگیرِ 2-4 در کینگ پاور مقابلِ سیتی دقیقا نشان دادند پرسِ سریع و پرفشار رویِ این خطِ دفاعی که پر است از مهره‌هایِ پر اشتباه، به خصوص جان استونز، چقدر می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. از این منظر هم الکسیس و اوزیل می‌توانند بهترین گزینه برایِ متلاشی کردنِ خطِ دفاعیِ سیتی باشند، چون در کلِ لیگ فقط ادن آزارد (17، بدون در نظر گرفتنِ آمارِ مقابل پالاس) است که بیشتر از این دو بازیکن (هر دو 16) در یک سومِ حریف توپ گرفته. این آمار به خوبی بیانگر پیشرفتِ بازی الکسیس و به خصوص اوزیل در بعدِ دفاعی و بازیِ بدونِ توپ است.

یک پاس به عقبِ آرام از استونز یا یک پاسِ عرضیِ اشتباه از کلودیو براوو می‌تواند کار را برایِ سیتی که در 5 بازیِ اخیرش در لیگ مقابلِ آرسنال موفق به کسب سه امتیاز نشده را بسیار سخت کند و گواردیولا و شاگردانش را به سویِ بحرانی جدی پرتاب کند.

مطلب مرتبط
نگاه فنی به من‌سیتی-آرسنال؛ نبردِ خرگوش‌ها

نگاه فنی به من‌سیتی-آرسنال؛ نبردِ خرگوش‌ها

سیتی و آرسنال خرگوش‌های لیگ برتر هستند. سیتی قدکوتاه ترین تیم لیگ است و ارسنال پنجمین تیم قد کوتاه
آی اسپورت
2016-12-18 00:20:00

مطلب مرتبط
پپ Vs ونگر: وقتی برای رستگاری

پپ Vs ونگر: وقتی برای رستگاری

آرسن ونگر از پپ گواردیولا به عنوان یکی از بهترین و محترم‌ترین مربیانِ جهان نام می‌برد، اما پروفسورِ آرسنالی‌ها در سال‌هایِ اخیر زخم‌هایِ زیادی از تیم‌هایِ پپ خورده. برایِ همین حالا که سیتیِ پپ فاصله‌یِ بسیار زیادی با بارسلونا و بایرن مونیخش دارد، بهترین فرصت برای ونگر پدید آمده تا این بار او نگاهی از بالا به پایین به رقیبش بیندازد. میگل دیلینی روایت می‌کند
آی اسپورت
2016-12-18 12:01:00

۱    
آی اسپورت
2016-12-18 10:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر