فهرست
نقش ویژه مسی در بارسا/ هفتاد و نه درصد!
نقش ویژه مسی در بارسا/ هفتاد و نه درصد!

نقش ویژه مسی در بارسا/ هفتاد و نه درصد!

آی‌اسپورت- تمدید قرارداد لیونل مسی با بارسلونا ششمین نگرانی اعضای باشگاه کاتالانی است. مهاجم آرژانتینی یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان بارسلونا محسوب می‌شود. بر اساس آمار، در ۲۸ بازی که مسی در چهار جام حضور داشته، تقریبا در ۲۲ بازی یک گل یا یک پاس گل داده، یعنی مهاجم آرژانتینی در ۷۸.۵۷ درصد گل‌های بارسلونا تاثیرگذار بوده است.

ستاره شماره ۱۰ بارسلونا در لالیگا تنها نتوانسته برابر تیم‌های اتلتیکو بیلبائو، آلاوس، اتلتیکومادرید، گرانادا و رئال مادرید در گل‌های تیمش نقش داشته باشد. او در این رقابت‌ها ۱۵ گل به ثمر رسانده است که به همراه لوییس سوارس برترین گلزنان لالیگا محسوب می‌شوند. مهاجم آرژانتینی ۶ پاس گل هم داده.

مسی در لیگ قهرمانان اروپا در پنج بازی حضور داشت و در همه بازی‌ها گلزنی کرد. او ۱۰ گل زد و توانست برابر تیم‌های سلتیک و منچسترسیتی گلزنی کند. در بازی برگشت در گلاسکو برابر سلتیک، دو گل دیگر بزند. بازیکن آبی‌اناری همچنین در این بازی‌ها دو پاس گل داده.

مسی  در کوپادل‌ری هم تنها در دیدار رفت برابر رئال سوسیداد نقشی نداشت. در سه بازی دیگر سه گل به ثمر رساند و دو پاس گل داد. این مهاجم آرژانتینی همچنین در سوپرجام اسپانیا برابر سویا در گل‌های بارسلونا نقش داشت. او یک پاس گل در سانچس پسیخوان داد و در نوکمپ علاوه بر پاس گل، گلزنی نیز کرد. در مجموع ۲۸ بازی که مسی انجام داده است، ۲۹ بار گلزنی کرده و ۱۲ پاس گل داده است. این آمار نشان می‌دهد که نگرانی اعضای باشگاه آبی‌اناری‌ها برای تمدید قرارداد مسی بی‌دلیل نیست.

 

     
آی اسپورت
2017-01-31 18:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر