فهرست
ترکیب آرمانی والورده؛ بی‌اعتنا به فاصله ۷امتیازی
ترکیب آرمانی والورده؛ بی‌اعتنا به فاصله ۷امتیازی

ترکیب آرمانی والورده؛ بی‌اعتنا به فاصله ۷امتیازی

 یک) بارسا دربی تازه متولد شده کاتالونیا را راحت برد. هر چند بعد از آن پوکر رویایی موتور گلزنی مسی از کار افتاد اما سوارز گل زد و تیم گل نخورد تا چهارمین کلین شیت تراشتگن در این فصل ثبت شود. والورده هم شروعی فوق‌العاده را تجربه کرد و حتی آغازی بهتر و برتر از بهترین شروع پپ گواردیولا در بارسای رویایی 2010 رقم زد. مهمتر از همه اینکه فاصله 7 امتیازی با رئال مادرید حفظ شد اما آیا این فاصله در شروع فصل متضمن عقب ماندن حریف دیرینه در مسیر است؟ جواب حتما منفی خواهد بود و بیشتر از هر کس بازیکنان بارسا و والورده به این مهم وقوف دارند و فریب این گپ ایجاد شده در مسیر کوتاه طی شده از فصل را نمی‌خورند. واقعیت این است که بارسا طی 6هفته سپری شده از لالیگا مقابل تیم‌های کوچکی قرار گرفته که همین حالا جملگی آنها در نیمه پائینی جدول قرار دارند. در واقع مهمترین حریف آنها  تا امروز رئال بتیسی بود که فعلا در نقش پدیده ظهور کرده و رئال مادرید را هم در برنابئو غافلگیر کرد. حتی اسپانیولی که در برخی فصول طلایی و درخشان بارسا هم می‌توانست در نقش یک لقمه گلوگیر کار را برای والورده و تیمش سخت کند با تیم چغر فصول گذشته‌اش فاصله داشت و 5 گل در نوکمپ خورد. همین اسپانیول حالا در رده دهم قرار دارد ضمن اینکه شکست دادن تیم‌هایی مثل ایبار، ختافه و خیرونا هم اتفاقی معمول و کاملا  عادی به حساب می‌آید. بارسا خوب می‌داند در هفته‌های آینده بازی‌های دشواری مقابل سویا، والنسیا، رئال سوسیداد، بیلبائو، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و حتی لوانته خواهد داشت که در نیمه بالایی جدول جا دارند و خیلی سخت امتیاز می‌دهند ضمن اینکه تیم‌های خوبی مثل سلتا ویگو، مالاگا یا ویارئال هم می‌توانند حریفانی دشوار باشند.

دو) والورده کماکان در حال آزمون و خطاست اما کم کم به ترکیب ایده‌آلش پی می‌برد. او بعد از چند تست متوالی از پیکه در قلب دفاع که جواب خوبی برای بارسا و سرمربی‌اش نداشت این بار از اومتیتی در کنار ماسچرانو بهره برد که به نظر می‌رسد فعلا ایده‌آل‌ترین ترکیب برای زوج میانه خط دفاع باشد. این ترکیب در خانه خیرونا نمایش چشمگیری داشتند و با اینکه حریف تلاش زیادی برای گلزنی داشت بدون اشتباه پیش رفتند و هرگز وا ندادند. در خط میانی هم والورده یک مثلث جدید را به زمین فرستاد. هر چند تلویزیون اسپانیا سیستم بارسا را 1-3-2-4 چیده بود اما مشخصا در زمین پائولینیو و اینیستا جلوی دست راکیتیچ بازی می‌کردند و هافبک کروات در پوزیشنی تازه به عنوان راس عقب مثلث خط میانی در پست هافبک دفاعی بازی می‌کرد که نمایش درخشانی داشت. اینیستا هم با اعتماد به نفس کار کرد و پائولینیو نمایش قابل قبولی داشت تا بوسکتس بداند با ادامه تزلزل‌هایش شاید این فصل بیشتر از همیشه روی نیمکت بنشیند.

سه) کمبود بازیکن در خط حمله والورده را مجاب به تغییری کرده که شاید تا قبل از شروع این فصل کسی تصورش را نمی‌کرد. در روزهایی که توران، رافینیا، آلکاسر و دمبله مصدومند والورده از ویدال در خط حمله و پست گوش راست سیستم محبوب بلوگرانا استفاده می‌کند که عملا کارایی زیادی ندارد. هر چند ویدال مقابل خیرونا سازنده یکی از گل‌ها بود اما توانایی ضربه به دروازه در موقعیت‌های مناسب و کارهای ترکیبی با مسی و هافبک‌های دیگر را ندارد و در شرایط بحرانی کاری از پیش نمی‌برد. در این پست دنیس سوارز هم در رفت و آمد است اما باید دید وقتی مهاجمان مصدوم برگردند آیا ویدال همچنان یک گوش راست باقی خواهد ماند و بازی در پست مدافع راست بین سمدو و سرخی روبرتو تقسیم می‌شود یا با پر شدن خط حمله از بازیکن، روبرتو می‌تواند خوشحال باشد که به جای اصلی‌اش در خط میانی برمی‌گردد و ویدال هم رقابتی تازه را با سمدو شروع خواهد کرد.

چهار) در شبی که مسی اسیر یارگیری سخت و نفر به نفر خیرونا شد و البته آفساید گیری درست حریف اجازه نداد تا دوباره گل‌های لئو با تیم رئال برابر شود لوئیس سوارز مهمترین گل بازی را به ثمر رساند. سوارز البته پیش از این و در برد 5 گله مقابل اسپانیول هم گل زده بود اما این گل با توجه به ناکارآمدی او طی دو بازی گذشته طعم و رنگ دیگری داشت. هر چند کمک داور مسابقه با خیرونا با پرچم‌های اشتباه و عجولانه جلوی هت تریک سوارز و بازگشت بزرگش را گرفت اما او در صدمین بازی‌اش برای بارسا هشتاد و هفتیمن گلش را هم به ثمر رساند تا به لحاظ روانی شرایط بهتری پیدا کند و قبل از بازی حساس با اسپورتینگ لیسبون خط حمله بارسا خالی از مهاجم خطرناک و بزرگ نباشد.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2017-09-25 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارسایی پرسپولیسی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۲
فصل قبل هم همین تیمهای کوچک قهرمانی رو از ما گرفتن وگرنه رئال و والنسیا و اتلتیکو و بیلبائو رو ترکوندیم..
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر