فهرست
مرور پیروزی؛ ماندن تا لحظه آخر
مرور پیروزی؛ ماندن تا لحظه آخر
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

مرور پیروزی؛ ماندن تا لحظه آخر

آی‌اسپورت- وقتی ترکیب بازی اعلام شد و شماتیک آن را فیفا منتشر معلوم بود کی‌روش و رنار هر دو نمی‌خواهند دست‌شان تا لحظه آخر برای یک‌دیگر رو شود. پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد کی‌روش با همان ۴-۲-۳-۱ همیشگی خود را بازی می‌کند اما در جریان بازی مشخص شد امیدابراهیمی تنها هافبک‌دفاعی تیم ملی برابر مراکشی‌هاست و رنار، سرمربی مراکش هم طبق پیش‌بینی آمرابات را جای دفاع راست مصدوم تیم‌ مراکش بازی داد.

بازی با حملات پی‌در‌پی مراکشی‌ها آغاز شد و اگر درخشش مربع بیرانوند، پورعلی‌گنجی، چشمی و امید ابراهیمی نبود ایران به ادامه بازی امیدوار نمی‌شد. فشار مراکشی‌ها در حوالی دقیقه بیست به اوج رسید و اشتباه سردار‌ آزمون داشت کار دست ایران می‌داد و واکنش فوق‌العاده بیرانوند و خط دفاعی مانع از گل شدن توپ شد. در دقایق پایانی نیمه اول سردار توپی را که امیدابراهیمی به خوبی از بازیکن مراکش گرفته بود به پای دروازه‌بان این تیم کوبید تا بهترین موقعیت ایران هدر رود. بازی در نیمه دوم برابر پیش رفت و در اواسط نیمه دوم شوت بازیکن مراکش داشت به گل تبدیل می‌شد که واکنش فوق‌العاده بیرانوند مانع از گل شدن توپ شد. در ادامه بازی هم امید‌ ابراهیمی با تکل‌ خارق‌العاده مانع ایجاد یک فرصت شد؛ تکلی که برای او گران تمام شد و دچار مصدومیت شد و جای خود را به مجید حسینی داد. در ادامه نیز مصدومیت جهان‌بخش‌کار را برای ایران سخت‌تر کرد اما توفیق اجباری در این لحظه برای ایران رقم خورد جایی که قدوس به بازی آمد و با تلاش برای توپ‌گیری‌های مداوم خود به ایران کمک کرد. تا جایی که این تلاش‌ها در دقیقه نود و چهار نتیجه داد و موفق شد با گرفتن خطا در سمت راست دفاع مراکش امید را برای ایران زنده کند.

احسان حاجی‌صفی پشت توپ قرار گرفت و با پای چپ توپ را فرستاد تا ایران بعد از بیست سال در بیست و پنجم خرداد به پیروزی برسد. مالکیت توپ ایران گاهی به ده درصد نیز رسید اما رفته رفته بهتر شدیم و در نهایت آمار سی‌ودو‌ درصد مالکیت رسیدیم. اما نکته قابل توجه ایران برتری در دوئل‌ها بود جایی که ایران در دوئل‌ها ۶۳ به ۵۸ برنده رقابت بود و توانست جریان بازی را عوض کند.

کی‌روش نیز هم‌چون گذشته در خارج از زمین نیز برتر بود و با جنگ روانی توانست تمرکز رنار را به هم بریزد تا ایران بعد از بیست سال برنده رقابت دیگری در جام جهانی شود.

۲۲ ۱  
آی اسپورت
2018-06-16 02:35:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
دیپلم ردی فسور
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۴۸
اگه خالیفسور دلالویچ بود الان 4 تا یا بیشتر از مراکش خورده بودیم
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر