فهرست
غول‌های جزیره در ژانویه به کدام بازیکن نیاز دارند؟
غول‌های جزیره در ژانویه به کدام بازیکن نیاز دارند؟

غول‌های جزیره در ژانویه به کدام بازیکن نیاز دارند؟

آی اسپورت – زمان زیادی تا آغاز نقل و انتقالات زمستانی ژانویه نمانده است و 2 هفته دیگر تیم‌ها مجاز می‌شوند تا نقاط ضعف و قوت خود را پر كنند. خرید و فروش در بین تیم‌های انگلیسی وقتی بیشتر می‌شود كه 6 تیم از جمله مدعیان اصلی قهرمانی هستند و 5 تیم هم شانس برابری برای فتح لیگ قهرمانان اروپا دارند. بدون تردید ترمیم در میانه راه می‌تواند آنها را به هدف‌شان نزدیك كند و اگر همه چیز برعكس پیش برود، آن‌وقت از شانس‌شان كاسته خواهد شد. با بررسی نقاط ضعف 6 تیم برتر جزیره، مناسب‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه خرید در این مطلب به آنها پیشنهاد شده است.

منچستریونایتد

شیاطین سرخ را می‌توان در دو بخش مثبت و منفی بررسی كرد. بخش مثبت به عملكرد آنها و دومی در لیگ برتر برمی‌گردد و بخش منفی همان دومی با فاصله 11 امتیازی نسبت به سیتی صدر جدولی است. مطابق آمار، یونایتد در سمت راست مشكل داشته و در این مدت نبود یك وینگر تأثیرگذار در تیم مشخص بوده است. منچستر در حالی از سمت راست 47 موقعیت گلزنی خلق كرده كه رقیبش سیتی 94 موقعیت داشته است. با توجه به خلق موقعیت‌ها، سن و شرایط ترانسفر، آنتونیو كاندروا به منچستر پیشنهاد می‌شود. بازیكن 30 ساله اینترمیلان در نیم‌فصل دوم می‌تواند به درد شیاطین بخورد.

آرسنال

آرسنالی‌ها تا همین‌جای فصل چیزی جز ناكامی دشت نكردند و اوضاع تیم ونگر خوب نیست. به جز پیشروی در لیگ اروپا، آنها در لیگ برتر از دایره 6 تیم بالای جدول خارج شدند و اگر مسعود اوزیل و الكسیس سانچس هم در ژانویه از این تیم بروند، شرایط از این هم بدتر خواهد شد. بیشتر ضعف توپچی‌های لندن در این فصل به ضعف در مركز زمین برمی‌گردد؛ جایی كه بازیكن مورد اعتماد برای حضور در پست هافبك دفاعی در تیم ونگر وجود ندارد. آرسنال در این پست 34 اشتباه دفاعی داشته و اكنون نوبت خرید بازیكن است. راجا ناینگولان 29 ساله از رم می‌تواند بهترین گزینه برای این پست باشد كه البته 36 میلیون پوند قیمت دارد. آرسنال باید به این باور برسد اگر می‌خواهد موفق شود، باید خرج كند.

لیورپول

از زمان حضور یورگن كلوپ در این تیم شرایط لیورپول هم بهتر شده و حتی فصل قبل همین موقع مدعی اصلی قهرمانی بودند. لیورپول در چند سال اخیر از یك نقطه ضربه خورده و آن هم دریافت گل‌های بی‌شمار نسبت به سایرین است. لیورپول در این سال‌ها از نبود یك دروازه‌بان ششدانگ رنج برده و اگر اشتباهات مینیوله و كاریوش نبود، الان جایگاه بهتری داشت. كلوپ اگر می‌خواهد رؤیاهای هواداران لیورپول را به واقعیت نزدیك كند، باید یك دروازه‌بان مطمئن بخرد. در حال حاضر كسی بهتر از جان اوبلاك برای قرمزها وجود ندارد. اكنون كه اتلتیكومادرید از لیگ قهرمانان حذف شده بهترین فرصت برای كلوپ است تا این گلر 24 ساله را جذب كند.

چلسی

تیمی متفاوت از فصل گذشته، با تركیبی متفاوت و نتایجی سینوسی. مدافع عنوان قهرمانی با از دست دادن دیگو كاستا آقای گل و نمانیا ماتیچ عنصر كلیدی تیم در مركز زمین، ضربه بزرگی در این فصل خورد كه حاصلش سومی در لیگ برتر و دوم شدن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بود. این روزها همه آنتونیو كونته را بابت فروش ماتیچ و عدم آمادگی تیمو باكایوكو سرزنش می‌كنند. اكنون با رسیدن ژانویه بهترین فرصت برای كونته است تا اشتباه تابستان خود را جبران كند. كمیل گلیك هافبك دفاعی موناكو بهترین گزینه برای آبی‌های لندن است و می‌تواند در نیم‌فصل دوم كمك‌كننده باشد. البته آبراموویچ برای جذب او باید 16 میلیون پوند مبلغ رضایتنامه‌‌اش را جدا از پول قرارداد پرداخت كند.

منچسترسیتی

خیلی سخت است كه بتوان از قدرتمندترین تیم حال حاضر لیگ برتر نقطه ضعف پیدا كرد. 11 امتیاز اختلاف با تیم دوم، 16 پیروزی از 17 مسابقه، 52 بار گلزنی و پیشروی بدون شكست از جمله موفقیت‌های پپ گواردیولا تا الان است. ضمناً منچسترسیتی با غلبه بر چلسی و منچستریونایتد نشان داده از نبرد مقابل تیم‌های بزرگ هم پیروز از میدان خارج می‌شود. با این حال سیتی در سمت چپ خط دفاعی ضعف دارد و 65 درصد گل‌هایی كه امسال دریافت كرده، در این ناحیه بوده است. شیخ منصور كه تا الان بیش از 200 میلیون پوند در تابستان هزینه كرده، می‌تواند با دست به جیب شدن در زمستان فوزی غلام را از ناپولی خریداری كند تا در ادامه راه سمت چپ را به این بازیكن 26 ساله بسپارد.

تاتنهام

برای تاتنهام شرایط در دو فاز پیش می‌رود. هرچه آنها در لیگ برتر عملكردی پر‌فراز و نشیب دارند، در لیگ قهرمانان اروپا مقتدرانه پیش می‌روند و به عنوان تیم نخست بالاتر از رئال‌مادرید به مرحله یك‌هشتم نهایی صعود كردند. تیم مائوریسیو پوچتینو در تابستان یك اشتباه بزرگ مرتكب شد و آن فعالیت كم در بازار بود. اگرچه اوضاع در همه پست‌ها خوب است اما پوچتینو به یك مهاجم دیگر نیاز دارد. بازیكنی كه بتواند در نبود هری كین و زمانی كه استراحت می‌كند جایش را پر كند. آندره‌ا بلوتی مهاجم جوان تورینیو بهترین گزینه برای دنیل لوی مالك باشگاه است. این بازیكن 23 ساله درصورت جدایی هری كین نیز می‌تواند به مهاجم نخست شمال لندنی‌ها تبدیل شود.

 

خبر ورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-12-22 13:51:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر