فهرست
بررسی دو گزینه جانشینی ربیع‌خواه؛ ثبات یا خلاقیت؟
بررسی دو گزینه جانشینی ربیع‌خواه؛ ثبات یا خلاقیت؟

بررسی دو گزینه جانشینی ربیع‌خواه؛ ثبات یا خلاقیت؟

آی اسپورت - مصدومیت محسن ربیع‌خواه در بازی با پارس جنوبی، او را برای چند ماه از ترکیب پرسپولیس دور کرد. آن هم در مقطعی که برانکو، حمایت همه جانبه‌ای از ثابت بازی کردن او داشت و کسی نمی‌توانست جایگاهش را تهدید کند. حالا با مصدومیت ربیع‌خواه، برانکو مجبور است در هفته‌های پایانی فصل و شروع فصل آینده، از گزینه جدیدی به جای او استفاده کند و مهره جدیدی، کتار کامیابی‌نیا قرار دهد.

یکی از راه‌های برانکو در شرایط فعلی، تغییر سیستم و بازگشت به ۲-۳-۱-۴ سابق است. اتفاقی که برانکو نشان داده، علاقه‌ای به آن ندارد و احتمالا بازیکن دیگری برای بازی کنار کامیابی‌نیا انتخاب می‌کند. حسین ماهینی و احمد نوراللهی، دو گزینه برانکو هستند. احمد نوراللهی، روی کاغذ شرایط بهتری دارد اما ماهینی بازیکن محبوب برانکوست و در صورت بازی او در پست هافبک دفاعی، مشکل بازی دادن همزمان به محرمی و انصاری هم حل می‌شود.

نوراللهی این فصل، هیچوقت از سایت نود نمره‌ای بدتر از ۳ نگرفته است. در حالی که ماهینی به صورت میانگین هم امتیازی بدتر از ۳ دارد. در آمار تفکیکی متریکا هم نوراللهی به لحاظ لمس توپ در هر مسابقه، شوت، شوت داخل چارچوب، پاس کلیدی، دریبل موفق، تکل موفق و نبرد هوایی موفق از ماهینی بهتر بوده و ماهینی، فقط در درصد پاس‌های صحیح و تعداد عملکرد دفاعی از نوراللهی بهتر بوده است. با وجود دقایق طولانی بازی در ترکیب این فصل پرسپولیس، ماهینی فقط دو پاس گل داده که یکی با سر و دیگری، با دست داده شده‌اند و هیچکدام با پاس عمقی یا سانتر خطرناک نبوده‌اند. با این حال، ماهینی در بازی فردا هم شانس بیشتری برای بازی نسبت به نوراللهی خواهد داشت. مگر اینکه برانکو تصمیم بگیرد دوباره، به زوج نیم‌فصل اول لیگ پانزدهم برگردد و با نوراللهی و کمال، تیمش را بچیند.

نود

  ۴  
آی اسپورت
2018-04-15 16:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۴
به نظر من شجاع خلیل زاده باید هافبک دفاعی بازی کنه تا اگه سوتی داد، دفاع بتونه جمعش کنه. شجاع، مدافع محکم و بسیار خوبی است ولی گاهی وقتها سوتی های وحشتناکی می دهد و گل را دو دستی تقدیم حریفان می کند. اگه هافبک دفاعی بازی کنه، این مشکل هم حل میشه
۶
serezo
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۱۸
دوباره لجن پراکنی ارازل نود شروع شد، چه کسی باور میکنه اینها دلسوز پرسپولیس و برانکو باشن!
۶
دیپلم فسور
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۵۵
امیدوارم ماهینی هم رباط پاره کنه شرش کم بشه
۴ ۱
محسن
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۱۱
خیلی بیشعوری
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر