فهرست
کی‌روش یعنی کلید
کی‌روش یعنی کلید

کی‌روش یعنی کلید

آی‌اسپورت - برای پی بردن به سهم واقعی كارلوس كی‌روش در صعود تیم ملی به جام‌جهانی 2018، كافی است به این سوال فكر كنیم كه اگر تلاش ایران برای رسیدن به روسیه ناكام مانده بود، چه اتفاقی رخ می‌داد؟  اگر تیم ملی به جام‌جهانی نمی‌رسید، بلندترین  فریادها بر سر كی‌روش زده می‌شد و همه سنگ‌ها را بر سر این مربی می‌شكستند. هیچکس به اندازه او، در این صعود سهیم نیست. کارلوس تیم زخم‌خورده و رنجور جام ملت‌های 2011 را به دندان گرفت. سال‌های سختی را پشت سر گذاشت تا ترکیب ایده‌آل‌اش را در تیم ملی پیدا کند. ویژگی‌ کلیدی او برای اصلاح همه چیز «نارضایتی از وضع موجود» بود. از سبک بازی تیم‌های باشگاهی تا اخبار هواشناسی تلویزیون دولتی. سی‌کیو می‌دانست که تحول تیم ملی، باید خارج از زمین فوتبال، در قلب جامعه آغاز شود.

سرمربی پرتغالی تیم ملی، تغییرات محسوسی در فوتبال ایران به وجود آورد. او بیشتر مردم را به یک سبک جدید از تاکتیک‌های فوتبالی علاقه‌مند کرد. اگر بعد از ظهور اصغر فرهادی، بسیاری از سینماگران به سراغ الهام‌گرفتن از ملودرام‌های خاص او رفتند، بعد از ظهور کی‌روش روی نیمکت تیم ملی هم بسیاری از مربیان داخلی به دفاع و ضدحمله، علاقه‌مند شدند. کارلوس برای رسیدن به گوچی از علیرضا عباسفرد و برای رسیدن به سعید عزت‌اللهی از مازیار زارع، رنج زیادی را به جان خرید. در کشور تصمیم‌های کلان چهل و هشت‌ساعته، او همان مردی بود که بعد از صعود به جام جهانی 2018، درباره جام‌جهانی 2022 حرف زد. مردی که برای اولین بار تیم ملی را به دو جام جهانی متوالی رساند. مردی که با اصرار به فدراسیون و تغییر قوانین، فرهنگ جوانگرایی را در باشگاه‌ها حاکم کرد. مردی که حتی بعد از قرار گرفتن تیمش در گروه مرگ، نمی‌تواند روی فدراسیون برای انجام دیدارهای بزرگ تدارکاتی حساب بازی کند اما خودش را از این نبرد بزرگ، کنار نمی‌کشند و بازیکنان‌اش برای تاریخسازی آماده می‌‌کند.

نقشه‌های کی‌روش در دو بازی ابتدایی ایران در جام جهانی 2014 با درصد بالایی از موفقیت اجرا شدند. ایران به نیجریه نباخت و در مقابل آرژانتین، تنها یک گل دریافت کرد. شکست‌دادن بوسنی، تیم ملی را به دور بعد می‌فرستاد اما ستاره‌های سی‌كیو همه انرژی‌شان را مصرف كرده بودند و دیگر نای دویدن و جنگیدن نداشتند. سرمربی تیم ملی در نود اعتراف كرد كه در برزیل، حتی نمی‌توانسته یك تركیب 11 نفره برای تیم ملی پیدا كند اما حالا اوضاع متفاوت شده و فاصله كم نفرات اصلی و ذخیره، او را دچار سرگیجه كرده است. درخواست سرمربی تیم ملی از باشگاه‎ها، شفاف و واضح به نظر می‌رسد اما تك‌تك مربی‌ها ترجیح داده‌اند به سیاست سكوت پناه ببرند. كارلوس، تنها شانس ایران برای خلق شگفتی از جام جهانی است. شگفتی تنها از جاده‌ این مربی می‌گذرد و برای تجربه یک جام‌جهانی موفق، تنها یک کلید وجود دارد که در جیب‌های او پنهان شده. بستن دست‌های کی‌روش، تیم ملی را در روسیه با درهای بسته تنها خواهد گذاشت.

 

۳۱ ۲۹  
آی اسپورت
2017-12-09 17:04:00
نظر دهید

۲۹ نظر
امید از تفت
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
"شگفتي تنها از جاده‌ اين مربي مي‌گذرد و برای تجربه یک جام‌جهانی موفق، تنها یک کلید وجود دارد که در جیب‌های او پنهان شده است." این جمله اوج عقب ماندگی فکری ما را میرسونه. کلید موفقیت در جیب کیروش نیست. کلید موفقیت در برنامه ریزی و خودباوری است. مشکل اساسی همین کیروش محوری است. کیروش مربی بزرگی است ولی نباید همه چیز را به کیروش محول کرد. ما از فوتبال هیجانات کاذب و جنجالش را دوست داریم. خوب یه سمینار با حضور مربیان لیگ و کارشناسان برگزار کنید و راهکارهای موفقیت در جام جهانی را بررسی کنید. کیروش که میگه میخواد سطح بازیکنان لیگ را بالا ببره راهکار بده و مربیان لیگ که با تعطیلی مخالف هستند هم راهکار بدهند.
اسماعیل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۲
اگر در همه این سال ها فدراسیون فوتبال و اساسآ ورزش ما برنامه ریزی داشتی به خودباوری می رسیدیم و دیگه الان کیروش محور نبودیم.
۳
***
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
از نظر نویسنده تنها شانس ایران برای خلق شگفتی تو جام جهانی کیروشه!!! باز بعد جام جهانی نیایین مرثیه بنویسین که مگه ما قرار بوده پرتغال و اسپانیا رو ببریم ؟؟؟؟؟
مارال
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۰
الان کسی گفته صد در صد این دو تیم میبریم؟!
۹
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۷
تا باز یکی اومد دو کلمه حرف حساب در مورد کیروش و دفاع از لیگ و باشگاهها زد، بلافاصله باند جیره خوارهای کیروش و همپالکی های کیروشی پور شروع کردند به اغراق در مورد کیروش! آره آقای عباسی اصلا اگه کیروش نبود الان ما در حد لایوس و نپال بودیم ولی الان از اسپانیا بهتریم چون زودتر رفتیم جام جهانی!!!! خیلی بی وجدانی میخواد این هم سیاه نمایی از دوران قبل از کیروش!
آنتی شومن واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
وقتی کسی میتونه دست رد بزنه تو سینه کیروش که از اون بهتر رو تو استین داشته باشه.دلت خوشه که برانکو داره تو لیگ ما که تو اسیا جزو پنج.یا ششمین لیگ هست با سلام و صلوات کار میکنه بیاد بشینه جای کیروش.یا اصلا کیروش همین فردا رفت کدوم مربی تراز اول حاضره بیاد تو ایران.ما الان بخاطر بعضی مسائل که خود شما هم میدونید گرفتار جور کردن بازی تدارکاتی هستیم.تاج.چکار کنه وقتی تیمی حاضر به بازی با ایران نیست.حالا تو این شرایط امثال شما هم شدید رابین هود فوتبال.و درست شدن فوتبال داغون ما را به رفتن کیروش میدونید.ما همه میدونیم که هر کسی دیگه هم بیاد جای کیروش ما که نمیتونیم از پس اسپانیا بر بیاییم.ولی یه نکته تو کار کیروش هست که میدونه چطور ریتم.بازی حریف رو خراب کنه.فرصت بدیم تا این سه بازی انجام بشه بلکه شانس و اقبال هم.بیاد کمکمون بتونیم تو روز خوب تیم ملی یه مساوی از اسپانیا بگیریم.بعدش شما اصلا دلت خوش نکن که برانکو میتونه پرسپولیس رو به فینال اسیا برسونه.اگه واقع بین باشیم
مارال
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۳
خدا رو شکر ی نفر اینجا مثل من ضد کی روشی نیس .
۳
آنتی شومن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
مارال خانم.حرف من اینه :بعضی ها یه جوری به برنامه کیروش گیر میدن که انگار پرسپولیس قبل از کیروش ده تا جام باشگاههای اسیا را اورده و حالا برنامه کیروش مزاحم جام یازدهمیشون هست.به ما انگ کیروشی می زنن ولی خودشون از برانکو دارن قدیس درست میکنن.
مارال
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
به آنتی شومن :
من اصلا نمیگم برانکو بده نه بلکه خیلیم خوبه من خودم پرسپولیسی ام اصلا اونوقت ازش بدم بیاد ؟!! من میگم کلن تیم ملی رو کل کشور باید حمایت کنه نه اینکه چند نفر بیان و بگن این خوبه اون بده . من که واسه دو تاشون احترام خاصی قائلم.
۶
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۸
شومن جان، دفاع ما از برانکو به این معنی نیست که اون ایراد نداره و غیر قابل انتقاده! ولی حمایت چشم و گوش بسته عشق کیروشها و حمله ناجوانمردانه به برانکو باعث میشه که ازش دفاع کنیم! این وسط یه سری آدم حقیر هم مثل تو هستند که تو این چند سال اینقدر از برانکو خفت و خواری دیدند که عقلشون از دست دادند نمیتونند منصفانه و بی غرض رفتار کنند! جعل نام دیگران هم دلیل این ادعاست! شما برو برای التیام درد احساس حقارتت فکری کن دوست من!! چون امسال و سال بعد هم از استقلالتون چیزی درنمیاد! خخخخ
آنتی شومن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۲
بجای فحاشی و توهین که فکر کنم نشون میده کی عقده داره یاد بگیر مثل بچه آدم جواب بدی.من حرفم.رو بالا زدم ولی جواب شما فقط فحاشی و توهین هست.ما نه برانکویی هستیم مثل شما و نه ذوب در کیروش.اونی که عقده نداشتن جام باشگاهها دارن امثال تویی که حاضرند برای رسیدن به این ارزوی دست نیافتنی تیم ملی رو فدای باشگاه کنن.اگه ذره ای از فوتبال در ردهی باشگاهی اطلاع داشتی میفهمیدی که باشگاههای ما با پتانسیل داخلی باریکن ها تا صد سال دیگه از پس باشگاههای عربی با بلزیکن های درجه یکشون بر نمیاد حالا با برانکو یا بی برانکو.ولی امثال تو چشمشون رو بستن و حاضرند حاصل زحمات تیم ملی را فدای یه ارزوی باشگاهی کنن.
تا کی به دنبال شگفتی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
کیروشی پورها در ادعا کم نمی آورند .
جماعتی که کلا بلد نیستن راه رو آهسته و پیوسته برن و همش به دنبال خلق شگفتی و کارهای جهادی هستن هیچی نمیشن. این عباسی مثلا روش عن فکر هست(البته به زعم خودش نه بقیه)حرف از شگفتی میزینه. نمیدونه که شگفتی یعنی جرقه. یعنی بعدش هیچی و منتظر موندن تا شگفتی(جرقه) بعدی که معلوم نیست کی هست.
عباسی و امثال اون نمیفهمن که نیاز ما شگفتی نیست . نیاز ما کار برنامه ریزی شده هست.
کار درست یعنی لیگ درب و داغون رو بهتر کردن، نه اینکه اون رو بدتر کردن.
کار درست یعنی استعداد کشف کردن و اون رو پرورش دادن، نه گشتن به دنبال بازیکن دورگه. البته که بازیکن دورگه خوبه ولی در حد مسکن هست و ریشه رو درست نمیکنه.
مثل کمونیست ها و عده ای مذهبی ها به دنبال شگفتی و جهاد و کارهای خارق العاده و میانبر نباشیم. اصل را درست کنیم
عباسی(حسن یا محمد حسین؟فرقی نمیکنه)
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
باز این نخود اومد نظر چرت داد
ساشا
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
استاد، کلید ، شاه کلید .... کیروشه!!!!
ایشون 4 سال پیش تیم ملی رو برد آفریقای جنوبی تا به اصطلاح تیم رو از لحاظ بدنی به سطح جام جهانی برسونه آخر چی شد؟ تیم ملی تو بازی مقابل بوسنی مثل حلوا وا رفته بود. حالا استاد بی سواد نویسنده این ناتوان بدنی رو گردن بازیکنان میندازه، در حالیکه عالیجناب حضرت کیروش علیه السلام 50 روز!!!! اردو برایه جام جهانی فراهم کرده بود.
اااااااا
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
چرا کفر میگی؟ چرا به حضرت کیروش (ع)توهین میکنی؟با خودت فکر نکردی الان کیروشی پور ها میریزن اینجا سوسکت می کنن؟
اصل اول کیروش:
کیروش همه کارهایش از روی حکمت است
اصل دوم کیروشی پوری:
فقط کیروش می فهمد
اصل سوم کیروشی پوری :
بعد از کیروش ،کیروشی پور ها بیشترین درک و فهم را دارند.
اصل چهارم:
کیروش میتواند جای شب و روز را عوض کند
معجزه کیروش:
کاری کرد که با باخت به آرژانتین خوشحال شویم و به خیبان بریزیم و از و تشکر کنیم
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
آنچه واضح است اینه که تو جام جهانی کسی از ما نمی ترسه اما وقتی نیمکت مارو ببینند یه کم شاید دست و پاشونو جمع کنند.

تنها دلخوشی ما هم فقط نیمکت ماست و سرمربی نامدارما که میخواد همه ی تجربه ی مربی گری اش را جلوی بزرگان دنیا به رخ بکشد.
این عطش به رخ کشیدن به درد ما می خورد و ما اگر کمکش کنیم شاید بتوانیم موی دماغ بزرگان شویم.

سود معنوی و مادی اش هم به همه می رسد.

حالا چرا فقط ما سرخها باید مخالف باشیم.
آنچه مسلم است سید جلال وطارمی شانس بالای فیکس بودن را دارندو بقیه باید تلاش کنند تا فیکس شوند در آنصورت پول خوبی هم به پرسپولیس می رسد.
برای رسیدن به این پول و اعزام شدن بقیه ی بازیکنان پرسپولیس بهتر است باشگاه همکاری بیشتری با تیم ملی داشته باشد و بازیکنانش بیشتر دراردوی تیم ملی و در دید سرمربی باشند .
بخدا سود حضور مداوم و ثابت هر پرسپولیسی بیشتر از خیلی از تقلاهای تبلیغاتی است.
اتفاقا جایی که باید به منافع باشگاه فکر کنیم درگیر کری های بیهوده شدیم و هم به امثال امیری و انصاری خیانت میکنیم و هم به باشگاه

فیفا پول خوبی به باشگاههایی که بازیکن در تیم ملی دارند میدهد.
رقابت فشرده و زمان اندک است.
۸ ۶
حال به هم زن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
کلا شر و ور هات حال آدم رو بهم میزنه. نمیخواد شسته رفته حرف بزنی ادا با سوادا رو در بیاری .
مهندس هنوز نه نامه ای رسیده باشگاه و نه چیزی. هر وقت اومد و پرسپولیس خالفت کرد زر و زر کن. باشگاه هم به حرف من و تو نیست و به حرف برانکو و سود و ضررشه.
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
چقدر عصبانی!
نه!
کلا حرفی که توش فحش نباشه نمی چسبه به آدم !ها!
نه تو که بد میگی شخصیتت معلوم میشه اینجا و نه من که سعی میکنم احترام یک سایت عمومی را نگه دارم
ولی حداقل سعی که میشه کرد نمیشه!؟

در ضمن این حرفا راجع به پول و اینا را همه ی سایتها زدند .
آخ که چه دردی داره وقتی امثال شماها خودتونو پرسپولیسی میدونین و مارو شر و ور گو
خودمون شمارو بار اوردیم دست خودمون درد نکنه
ولی
اگه جوونی
یه کم آروم باش
حداقل سعی کن سعی!
اونایی هم که چند سال پرسپولیس را بدبخت کرده بودند از جنس شماها بودند ، پرسپولیس را ملک شخصی و موروثی خودشون میدونستند و حاضر نبودند سر خوشبختی اش !!! با کسی شریک باشند.

پرسپولیس نام بزرگی است که لق لقه ی زبان شما شده و نمی دانید این گوهر گرانبها مالک شخصی ندارد.
۴
حرف حساب
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۲
راست میگه آقای پرسپولیسی واقعی منطقی!! حرفات بیشتر از اینکه بوی حمایت و منطق بده بوی حماقت میده! امثال تو نیمخوان بفهمند که کیروش برای رسیدن به خواسته های خودش داره به کل فوتبال ما لطمه میزنه! کیروش تو دنیا یه مربی تمام شده است استاد! اگر نبود به جز الجزایر و گابن و استرالیا و ایران یه مشتری درست و حسابی داشت دریغ از حتی از یه باشگاه نسبتا معتبر! این جام برای کیروش قمار برگشتن به سطح اول فوتبال دنیاست! اگر برنگشت پولشو گرفته به گفته خودش بازنشست میشه و میره با میلیونها دلار ما حالشو میکنه و اگر تونست با بریز و بپاش این اقتصاد درمانده و شانس اقبال بالا هنری بکنه تو جام جهانی، شاید دوباره پیشنهاد چشمگیری داشته باشه (منظورم چشمگیر مالی نیست!) به خاطر همینه که داره همه چی رو از لیگ گرفته تا پولهای مملکت رو صرف هدفش میکنه! این مرتیکه تو این هفت سال حتی یه دستار ایرانی رو کنار خودش تربیت نکرد! واقعا تعجب میکنم که شما این چیزها رو نمیبینید!!!
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۱۹
به حرف حساب
چه جالب!
تو حرفات بوی عقل میده اونوقت
کیروش بعد از هفتاد و چند سالگی دنبال شوهر میگرده استادتر!
ببخشید که بست نشستیم و گفتیم که فقط کی روش
ببخشید که ما رفتیم دنبالش که مثل خودمون تو تمام این سالهای فوتبالی فکر نکنیم و یه کم عوض شیم .
ببخشید که کلی هزینه کزدیم اما حالا فهمیدیم که خودمون عقل کلیم و بقیه ی دنیا هیچی نمی فهمند.

نظرت برای خودت عاقلانه است ،
ما امثال نظرات شمارا داشتیم که الان مملکت ما تو دنیا اوله
امثال جناب عالی با حرف حسابشون کشور را به این گل و بلبلی رسوندند.
حرف حساب را فقط شماها می زنید که فکر میکنید صلاح همه را میدونید.
اگر من احمقم و تو عاقل
زهی سعادت
احمقی که ادب داشته باشه بهتر از عاقلی که میخواد همه را با بی ادبی عاقل کنه
۲
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۳
شما عشق کیروشها هیچوقت نمیتونید عیب و ایرادهای کیروش رو ببینید! چون عشق کیروش و چشم آبی ها هوش و حواستون رو برده! همینکه میگی با دیدن کیروش رو نیمت ما میترسن معلومه چقدر کیروش رو در نظر خودت بت کردی! نمیخواهی بپذیری که هیچی تیم تراز اولی تو دنیا حاضر نیست کیروش رو مربیش کنه! همین پیشنهادات الکی هم که جناب فردوسی پور براش جور کرده از همین تیمهای دره پیت مثل خود ماست! کیروش امتحانشو تو رئال مادرید و بعد تیم ملی پرتغال پس داد و تموم شد! تو همون سال 2010 با سیستم دفاعیش با پرتغال رونالدو نتونست از پس اسپانیا بر میاد و حذف شد و حالا امثال شما هالوها انتظار دارید با ایران از پس پرتغال و اسپانیا بربیاد و صعود کنه! لیگ رو تعطیل کنیم، پرسپولیس ما رو که بعد از یک دهه سومدیریت تازه جون گرفته فنا کنیم، اسیر بازی های کثیف کیروش و کیروشی پور بشیم تا فوقش یک امتیاز با بازی دفاعی و حال بهم زن جلوی مراکش بگیریم! خحتم کلام : جواب منو ندادی؟ دذستاورد کیروش تو ای هفت سال چی بود مگه قرار نبود مربی جوان برای فوتبال ما تربیت کنه؟ چی شدند کریمی و نکونام و نمازی و ....ها؟؟؟؟ سرتو از زیر برف دربیار دوست من! من بی ادب باشم بهتره که هالو و ساده لوح!
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
راجع به مربیای وطنی !!
ماشالله همه استادند!
همه عارشون میاد برن سر تمرین و تمرینات کی روش را ببینند!
اصلا کی روش هیچ چی
برانکو
چند نفر رفتند مثل من و تو تماشاگر تمرینات برانکو را ببینند
دیگه برانکو تو ایران شاگرد اول مگه نیست !
کدوم مربی یا جوانی رفته سر تمرینش!
مثل یه تماشاچی بشینند و تمریناتش را ببینند .
مگه جلوی تماشاچی را میگیرن سر تمرین!
تو واقعا فکر میکنی کسی تو ایران حاضر میشه از برانکو یا کی روش یا حتی بالاتر چیزی یاد بگیره
ما خودمون استاد تمامیم!
تمرینات ولاسکو را کی دید!
آموختن دعوتنامه میخواد!
ایرانی ها تو دنیا خیلی نابغه اند ودر بزرگترین شرکتهای دنیا کار میکنند و پستهای مهمی دارند اما همین ایرانی ها دوست ندارند در داخل کشور یک کار تیمی بکنند؟
شرکتهای بزرگ داخلی آیا در هیات مدیره خود از ترک و لر و فارس بصورت بدون اصطکاک استفاده میکنند؟
چی میگی ؟
از کجا حرف میزنی
رئال مادرید و بارسلونا به مربی کار ندارند ، پپ مادام العمر تو بارسلون موند؟
عمر بهترین مربیای رئال و بارسا بسیار کوتاه است؟
به نتایج هم بستگی ندارد استاد؟
ما هم هروقت اندازه ی دنیا شدیم مثل اونا رفتار میکنیم و هروقت فراری خریدیم میریم دنبال همیلتون

ماحصل کی روش در ویرانه ی فوتبال ما نظم و انضباط و فرمانبرداری و کارگری برای کسب افتخار و جنگیدن تا لحظه ی مرگ و...
امیدواری جوانان که اگر در حد تیم ملی باشند حتما دیده میشوند !
با کمترین بازی تدارکاتی صعود کردن و
جنگیدن برای کوچکترین حق یک تیم و ...
سیستم دفاعی قوی که همیشه در آن ضعف داشتیم.
و بازهم مهمترینش همان صفت کارگری برای منافع تیم

چه کاپیتانش
چه گوچی اش و چه علی دایی نداشته اش
چه رحمتی باشی یا احمد عبدالله زاده و آندو...

اما حرف من چیز دیگری هم هست ؛ فرض که من بیسواد و کودن و بیشعور و نادون باشم ، حق من نیست با همان صفاتم حرف بزنم ؟!
قرار نیست همه اندازه ی شما بفهمند که اگه اینطور بود بمب اتم اختراع نمی شد

"من اندازه ی سواد و فهم و ادبم حرف میزنم لطفا بقیه هم اندازه ی سواد و فهم و ادبشان جواب دهند ."

بعضی از شماها اگه قدرت اسلحه داشتید قتل عام می کردید چون اندازه سواد شما و البته میل شما حرف نمی زدند.
تیم ملی متعلق به من دهاتی شر و ور گو کودن و سبک مغز و عاشق پیشه هم هست نه فقط شما اساتید و روشنفکران !!!!!!!!
لطفا زیر پاتونو ببینید؟؟؟؟

۵
قبله عالم
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
ناخودآگاه یاد کسی میفتم که چند سال قبل میخواست با کلیدش تمامی مشکلات کشور رو حل کنه، تعظیم به قبله عالم یادتون نره
بی طرف
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۱
این کلید چرا نتونست تو اسیا جامی بیاره و اینکه این کلید چرا در هر تیمی که کار کرده بعد یک مدت کلا قفل و کلید رو باهم عوض کردن.
نفست طلا
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۹
مختصر و مفید
***
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۲
افرین .دقیقا خوب گفتی .برانکو مثال کامل کامنت شماست.کسی که از الاتفاق بیرونش کردن و حتی تو کشور خودش هم زیر یه درصد مقبولیت داره قفل زنگ زده هست.
hoj
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۹
فهم اینکه درخواست کیروش غیر منطقیه سخت نیست. آخه این چه برنامه ای که بازیکن ها بعد از بازی لیگ یک و نیم روز در اختیار تیم ملی باشند. تصور کنید پرسپولیس یا استقلال توی بندرعباس بازی دارن و چهار روز بعد هم توی تهران یه بازی دیگه دارن. چطور میشه این ریکاوری رو انجام داد؟ به شدت حرف غیرمنطقی هست و غیر حرفه ای و چون کیروش نباید هر خزعبلی رو گوش کرد
فرشاد4تای95
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۹
به hoj
پس خیلی راحت بازیکن های پرسپولیس از تیم ملی خط میخورن.برید راحت تو باشگاههای اسیا بازی کنین.خخخخخخخ
۱
احمد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۴
دفاع رو که سید جلال نگه داشته
دوندگی و پرس هافبک ها که به عهده امیری هست
طارمی که هم فوروارد کارگر تیمه

اینا که نباشن آبکش میشیم جون و دلم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر