فهرست
فوتبال سیرجان مدیون توست
فوتبال سیرجان مدیون توست

فوتبال سیرجان مدیون توست

آی اسپورت - حتما اغلب ما شنیده‌ایم که وقتی از گابریل گارسیا ماركرز پرسیدند برای نوشتن یک کتاب درباره امید، چه چیزی را می نویسید؟ جواب داد: «اگر کتاب صد صفحه ای بنویسم نود و نه صفحه آن را سفید می‌گذارم و در صفحه آخر می‌نویسم ، یادتان باشه که دنیا گرد است.» این که وقتی احساس می‌کنیم دیگر به آخرخط رسیده‌ایم در واقع در نقطه شروع ادامه زندگی ایستاده‌ایم یک شعار نیست، یک واقعیت اساسی زندگی است.

قطعا همه ما در رسانه‌های مختلف سخنان زیادی از امیدواری خوانده‌ایم و یا شنیده‌ایم و خوب می‌دانیم که امید راه‌گشا، محرک و توان‌آفرین‌ترین احساسی است که دروازه‌های پیشرفت و پیروزی در زمینه‌های مختلف زندگی اعم از تحصیل علم ، کار، هنر، ورزش و ... به روی ما باز می‌کند.  اما مصادیق عینی خیلی معدود و انگشت شماری از امیدوار بودن و امیدوار ماندن را می‌توانیم نام ببریم.

حتما ورزش و کسب موفقیت‌های ورزشی احتیاج به اراده و انگیزه قوی و خلل ناپذیر دارد و شاید ورزشکاران موفق بهترین الگوهای امید وار بودن و تلاش تا رسیدن به موفقیت هستند و مطمئنا مربیان این عزیزان نقش به سزا و غیرقابل انکاری در ایجاد و تداوم انگیزه و امید در این ورزشكاران هستند .

اگر بخواهیم از این دست ورزشکاران و مربیان نام ببریم قطعا در حوصله این مقال نمی‌گنجد، اما تمام این مقدمات برای این بود که از عزیزی که یک مصداق عینی امیدوار بودن و امید ساختن در شهر خودمان  هست، نام ببریم. از مربی عزیز فوتبال باشگاه‌های شهرمان آقای قاسم شهبا... مربی‌ای که نسل طلایی فوتبال سیرجان را ساخت و برای اولین بار در تاریخ فوتبال سیرجان باعث راه یابی تیم سیرجان به لیگ دسته اول شد و به لیگ برتر بازیکن فرستاد.

گرچه این نسل طلایی فوتبال سیرجان با وجود همه تلاش‌ها با تیم گل‌گهر از رفتن به لیگ برتر باز ماند و عامل جدایی این مربی پرتوان از تیم دوست داشتنی‌اش شد اما باعث نا امیدیش نشد و با انگیزه‌ای دو چندان دوباره به نقطه آغاز مربی‌گری خود برگشت و از لیگ 3 و باز هم با بازیکنانی امثال امیر محمودآبادی، امیر رفعتی، مختار جمعه‌زاده، حمزه جهانشاهی و در شرایط خاص‌تر حمید حاتمی و محسن ایران نژاد که در گل گهر جایی برای آنها نبود شروع کرد. خوشحالم که بگویم دوباره بعد از دوسال تیمی ساخت که توانست به لیگ دسته اول فوتبال صعود کند. کاری که کمتر مربی موفق شده در فوتبال ایران به آن دست یابد.

حالا که تیم گل گهر با عده‌ای از همان نسل طلایی دوران قاسم شهبا امثال عباس پورخسروانی، میلاد صادقیان حکمت فولاد پور به لیگ برتر رسید، مجبور به خانه تکانی شد و این نسل دیگر جایی در گل گهر نداشتند اما این قاسم شهبا بود که یک باردیگر به بومی‌ها اعتماد کرده و تیم دوست داشتنی آرمان گهر سال 98 را ساخته و پرداخته کرده است. تیمی که شاید کسی انتظار لیگ برتری شدنش را ندارد اما بعد از گل گهر شهبا، در سال‌های نه چندان دور عنوان جذاب بومی‌ترین لیگ دسته اول را یدک خواهد کشید.

شاید با وجود داشتن یک تیم لیگ برتری در شهرستان  کمتر جایی برای دیده شدن تیم آرمان گهر وجود داشته باشد اما از فوتبال‌دوستان و بویژه مسوولین شهرستان انتظار می‌رود سری هم به این تیم بزنند. نه برای پرداخت بودجه و امکانات بلکه برای تزریق روحیه به تیم آرمان گهر. شاید کسی از قاسم شهبا و در سال اول حضور در لیگ دسته اول  توقع صعود به لیگ برتر را ندارد اما قطعا از بازیکنان این تیم توقع تلاش و قدرشناسی از زحمات مربی‌شان را دارند. مربی که همیشه معتقد بوده که زمین گرد است و هیچ‌گاه نا امید نشده و این روحیه را به تمام کسانی که اطرافش بودند هم منتقل کرده است.

۱۱    
آی اسپورت
2019-08-13 14:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر