فهرست

روزهای دشوار راجرز در آنفیلد

آی اسپورت- هفت ماه قبل برندان راجرز مجبوب ترین و مورد احترام ترین مربی لیگ برتر بود. تیم لیورپولِ او به طور غیر منتظره ای به یکی از مدعیان قهرمانی تبدیل شده بود و سبک بازی ای که تیم او به نمایش می گذاشت، باعث شد تا توجهات بسیاری به آنفیلد معطوف شود.

اما بعد از اینکه استفن جرارد با آن لغزش بی موقع، اجازه داد تا دمبا با چلسی را در آنفیلد پیش بیندازد و امیدهای قهرمانی قرمزهای مرسی ساید را کمرنگ کند، اوضاع برای سرمربی سابق سوانسی تغییر کرد. هرچند عواملی در این بین وجود داشت که او نمی توانست کاری در مورد آنها بکند اما به هر حال اوضاع به شکلی پیش رفت که حالا جایگاه او به عنوان سرمربی لیورپول به خطر افتاده است.

فروش لوئیس سوارز به بارسا تقریبا اجتناب ناپذیر بود. ستاره اروگوئه ای که در تابستان 2013 هم تلاش زیادی برای جدایی از لیورپول کرده بود، بعد از یک فصل درخشان در آنفیلد، باشگاه های بزرگی را در صف مشتریانش می دید. به ویژه اینکه پیشنهادهای خیره کننده ای که برای او ارائه می شد، برای لیورپولی ها رد کردنی نبود. راجرز امیدوار بود که با حضور دنیل استوریج و خرید یکی دو بازیکن جدید در خط حمله، بتواند غیبت سوارز را جبران کرد و مطمئنا تصور نمی کرد که استوریج هم با دو مصدومیت پیاپی، برای چند ماه از میادین دور شود.

اگر این اتفاقات، خارج از دایره تصمیمات این مربی جوان بود، اما موضوعاتی هم بود که او باید در مورد آنها تصمیم می گرفت؛ تصمیماتی که با واکنش رسانه ها و هواداران روبرو شد. مثلا وقتی او در دیدار مقابل چلسی، در حالی که تیمش به گل نیاز داشت، در 20 دقیقه پایانی، امره جان و فیلیپ کوتینیو را از زمین خارج کرد و به جای آنها، جو آلن و فابیو بورینی را به میدان فرستاد، تعداد زیادی از 44698 نفری که در آنفیلد حضور داشتند او را هو کردند؛ این یکی از اولین نشانه های اعتراض هوادارانی است که در ابتدای فصل، تمام قد پشت راجرز بودند.

راجرز بعد از دیدار برگشت مقابل رئال در چمپیونزلیگ، در حالی که 5 بازیکن اصلی اش را روی نیمکت قرار داده بود، هم ادعا کرد که با بهترین ترکیب، تیمش را به میدان فرستاده و به شدت از تصمیمش دفاع کرده بود. اینکه یک مربی به تصمیماتش باور داشته باشد، یک موضوع کلیدی و مهم در مربیگری است اما دفاع از تصمیماتی که به وضوح تاثیر منفی روی عملکرد لیورپول دارد، بیشتر به یک لجبازی شبیه است. 

لیورپول در دیدار مقابل چلسی با 7 تغییر نسبت به دیدار مقابل رئال به میدان رفت؛ با این وجود باز هم بازیکنان این تیم خسته و کند به نظر می رسیدند و این فرصت را برای چلسی فراهم کرد که تاعلاوه بر جبران عقب افتادگی، در نهایت به پیروزی برسید. قرمزها فصل گذشته در خط حمله بسیار پرتحرک و و سرعتی بودند؛ فاکتوری که این فصل در حملات آنها کمتر دیده شده؛ اگر در بقیه دیدارهایی که لیورپول بعد از بازی در چمپیونزلیگ انجام داد، این  خستگی می توانست بهانه خوبی باشد اما برای این دیدار که آنها با ترکیبی کاملا متفاوت به میدان رفتند، چنین بهانه ای پذیرفتنی نیست.

تصمیم راجرز برای تعویض کوتینیو و امره جان، در 20 دقیقه پایانی بازی با چلسی، هیچ کمکی به لیورپول نکرد و هواداران هم دلیلی برای پنهان کردن احساس شان از این تصمیم نداشتند. حتی هواداران چلسی هم که در آنفیلد حضور داشتند، از این تصمیم بسیار متعجب شدند. راجرز در پایان بازی اعلام کرد که ناراحتی هواداران را از نتایج اخیر تیم درک می کند اما مطمئنا اگر تصمیمات لجبازانه او ادامه پیدا کند، نارضایتی هواداران هم بیشتر و شرایط برای او دشوارتر خواهد شد.

البته خیلی زود است که از اخراج راجرز صحبت کنیم. با توجه به دستاوردهای او برای لیورپول در دو فصل گذشته، جایگاه مستحکمی در این باشگاه دارد و جان هنری به این زودیپای برگه اخراج او را امضا نخواهد کرد. اما قرار گرفتن در رتبه پانزدهم جدول، با 11 امتیاز اختلاف نسبت به صدرنشین، چیزی نبود که هواداران لیورپول در ابتدای فصل انتظارش را داشته باشند؛ به ویژه با انبوه خریدهایی که راجرز انجام داد و قرار بود هر یک به مهره ای قابل اتکا برای قرمزها تبدیل شوند.

نتایجی که لیورپول در همین  سه ماه ابتدایی فصل جدید کسب کرده، باعث شده تا همه خریدهای او در بازار نقل و انتقالات، ترکیب هایی که به زمین می فرستد و تعویض هایی که انجام می دهد، اشتباه به نظر برسد. هر شکست، عرصه را برای راجرز، مربی محبوب چند ماه قبل، تنگ تر می کند و این صدای اعتراض هواداران است که می تواند شمارش معکوس برای خروج راجرز از آنفیلد را به حرکت در بیاورد.

منبع: سایت گل

     
آی اسپورت
2014-11-15 21:37:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر