فهرست
تکذیب شدید افشاریان؛ یک ریال نگرفتم
تکذیب شدید افشاریان؛ یک ریال نگرفتم

تکذیب شدید افشاریان؛ یک ریال نگرفتم

آی‌اسپورت- داور بازنشسته فوتبال کشورمان می‌گوید شایعاتی که اخیراً در خصوص قضاوت او برای بازی استیل آذین و سپاهان نوین رخ داده، صحت ندارد و کوچک‌ترین اتفاق نامتعارفی در قضاوت او نبوده است. خداداد افشاریان، داور بازنشسته کشورمان که اخیرا از سوی بهروز رهبری‌فر متهم شده به این‌که قرار بوده است در بازی استیل آذین مقابل سپاهان نوین در لیگ دسته اول به سود این تیم سوت بزند، گفت: «آقای رهبری‌فر به من اشاره نکرده و کنایه زده است. نمی‌شود همین‌طور صحبتی انجام دهید و بقیه مسائل را ابتر بگذارید. باید اتفاقی که افتاده را واضح و شفاف بگویید اتفاقی افتاده است؛ شتر سواری که دولا دولا نمی‌شود!»

چنین اتفاقی رخ نداده

خیر. او (رهبری‌فرد) مدعی شده است. من که نمی‌گویم. من در مورد طرح این مسئله هم حرفی ندارم. یکی بیاید بگوید که حتی جرات کرده در این خصوص با من صحبت کند. حالا بحث‌های دیگری که می‌گویند دلار گرفته یا... مبحث دیگری است. در ۲۰ سالی که من داوری کردم، آن بازی اولین بازی پلی‌آف نبود که من قضاوت می‌کردم. در این چند سال چندین بازی پلی‌آف را برای شیرین فراز، تراکتورسازی، استقلال اهواز، صنعت نفت آبادان، پگاه گیلان و... قضاوت کرده‌ام و همه آنها با سوت من به لیگ برتر آمده‌اند، اما یک نفر در کشور بیاید و بگوید افشاریان یا افشاریان نوعی، یک ریال نامتعارف، هدیه یا چیزی که در شأن داوری نیست، گرفته است. کاری به صحبت‌های رهبری‌فر ندارم که بحث آن جداست، اما آیا کسی جرات دارد اصلا در این خصوص با من صحبت کند که بخواهد قرارداد ببندد؟ با من ۱۰۰ میلیون قرارداد ببندند که افشاریان، بازی را برای ما در بیاور؟ و بعد از بازی بگویند چون پنالتی نگرفتی پول را پس بده؟! من یک لُر و مرد هستم. اگر هم خدایی نکرده من با دوستان به توافقی می‌رسیدم که اتفاقی رخ بدهد، حتما کار را انجام می‌دادم، چون مرد هستم! او ادعا کرده که باید بیاید آن را ثابت کند. فدراسیون فوتبال، کمیته داوران فعلی، قبلی و... من را خوب می‌شناسند و اگر کوچک‌ترین مسئله در زندگی من بود، این همه بازی خوب را قضاوت نمی‌کردم یا صدای آن در می‌آمد. تخم مرغ دزد شتر دزد می‌شود و شما شک نکنید، دیروز تا به حال کلی با اصفهانیان صحبت کردم و گفتم به هیچ وجه این پرونده را مختومه نکنید. خواستم تا آخر این پرونده را برویم، چون بردن آبروی یک انسان و مسلمان است و این‌طور نیست که حرفی بزنند و بروند. من هم این هفته به تهران می‌آیم و در دادگاه صالحه شکایت خواهم کرد. علیه فضای مجازی و کانال‌هایی که اسم من را زده‌اند، شخصا شکایت خواهم کرد. حالا بهروز رهبری‌فر اسمی از من نیاورده، اما آن هم به طور دیگری! این مسئله شفاف و روشن خواهد شد. 

صحبت‌های ابراهیم اسدی؟

از همه اهالی فوتبال بپرسید و روزی که این بازی در تهران و مرکز شهر و در ورزشگاه پاس برگزار شد، همه مسئولان فوتبال آن روز در ورزشگاه بودند. آقای شاه‌حسینی، نماینده او، آقای منوچهر نظری، ناظر بازی و اصلاً فیلم بازی را ببینید. خدا به من کمک کرد، اما ببینید اگر یک صحنه، اوتی یا کرنری جابه‌جا شده است، آن وقت بگویید. من ۲۰ سال در داوری بوده‌ام. مثلا شما دوست من هستید و برای بازی استقلال، پرسپولیس یا... به رختکن می‌آیید یا پای پرواز و مقابل ماشین من می‌آیید و احوال‌پرسی می‌کنید. بعد می‌روید می‌گویید که من با افشاریان بسته‌ام، اما روح افشاریان بی‌خبر است و اصلا نمی‌داند موضوع چیست. از این اتفاقات بارها افتاده و ما هم دیده‌ایم. این فرد مثلا می‌رود با آن تیم می‌بندد و اگر افشاریان به نفعش اشتباه کرد می‌گوید بفرمایید، پول را به افشاریان دادم و سوت زد! فوتبال همین‌طور دو دو تا چهارتاست و ما داوران هم اشتباه می‌کنیم و ممکن است صحنه‌ای را نبینیم، اما اگر افشاریان اشتباه نکرد، می‌رود می‌گوید او قبول نکرد و پول را هم نگرفت. این افراد بسیار بسیار کثیفی هستند که اطراف تیم‌ها نیز دیده می‌شوند و دست به هر کاری می‌زنند. من به شما اطمینان می‌دهم که حتی اتفاق کمرنگی در آن بازی رخ نداد و برای همه ثابت خواهم کرد که این ظلمی بر جامعه داوری بوده و این را بدانید آینده از آن جامعه داوری است. آقای حیدر شکور و داود رفعتی کمک‌های من در آن بازی بودند. از بهترین کمک داوران ایران هم بودند. شما بازی را نگاه کنید که حتی یک اوتی جابه‌جا نشد یا خطا و کارت اشتباهی هم وجود نداشت. فیلم بازی موجود است و می‌توانید ببینید.

پیشنهادها

من نمی‌خواهم روی این مسئله مانور بدهم، اما در هر صنفی و هر جامعه‌ای هستند افرادی که نمی‌توانند رفتار سالم و صادق مجموعه را ببینند و دست به هر رفتاری می‌زنند. این اهداف بلندمدت و همتی می‌خواهد که مقابل این افراد را بگیرید. خودتان در بازی‌ها دیده‌اید که دروازه‌بان بازی را رها کرده و تیم مقابل گل زده یا مدافع توپ را نگرفته است. اینها در فوتبال هست و ما نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. عزم قوی می‌خواهد مقابل این مسائل گرفته شود. خدا جای حق نشسته است و بی‌شک تا خدا نخواهد آبروی هیچ‌کس نمی‌رود.

نود

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-04-21 21:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
دیپلم ردی فسور
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۳۴
یک ریال نگرفتی حتما به دلار گرفتی
۵
یک منبع موثق در فدراسیون
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۴۳
اسناد بسیار قوی و موثق نزد فدراسیون و کمیته داوران وجود داره که نه تنها افشاریان بلکه رییس وقت کمیته داوران نیز پول های هنگفتی دریافت کردند منتهی اون موقع سلاح فدراسیون بر این بود این موضوع کاملا محرمانه باقی بماند حال که این موضوع رسانه ای شده اگر لازم باشد اینجانب به عنوان کارمند رده بالای فدراسیون تمام اسناد این موضوع و سایر موضوعات رشوه گیری داوران رو در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد.
۹
حمید
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۲۶
معلومه پنالتی نگرفتی چون کسی تو محوطه سرنگون نشده اقای سیار گفته بود یه سیب خراب همه را خراب میکند البته تو ان سیب خراب نبود ولی بعد سیب خراب سبد شدی
۱
محمد
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۳۵
خود هدایتی گفته پول گرفتی میدونم بازم تکذیب میکنی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر