فهرست
پیش بازی آرژانتین- پرتغال: ال کلاسیکو در الدترافورد
پیش بازی آرژانتین- پرتغال: ال کلاسیکو در الدترافورد

پیش بازی آرژانتین- پرتغال: ال کلاسیکو در الدترافورد

آی اسپورت- امشب تیم های آرژانتین و پرتغال در دیداری دوستانه در ورزشگاه الدترافورد شهر منچستر به مصاف هم خواهند رفت؛ دیداری که مهمترین نکته آن، رویارویی دوباره لیونل مسی و کریس رونالدو است.

انجام بازی در الدترافورد به معنای بازگشت کریس رونالدو به ورزشگاهی است که 5 سال در آن بازی کرد و خاطرات درخشانی از آن دارد. از سوی دیگر، این رویارویی شاید روی نظر رای دهندگان توپ طلا هم تاثیر گذاشت. مسی و رونالدو برای هفتمین سال پیاپی جدی ترین مدعیان فتخ توپ طلا هستند و این دیدار آخرین رویارویی آنها در سال 2014 خواهد بود. هر دو تیم در حالی پای به این دیدار می گذارند که در دیدار قبلی شان ، به پیروزی رسیدند. پرتغال با تک گل کریس رونالدو، توانست ارمنستان را در مقدماتی یورو 2016 شکست بدهد؛ گلی که CR7 را به بهترین گلزن تاریخ رقابت های یورو (در مجموع مراحل مقدماتی و نهایی) تبدیل کرد.

رونالدو در دیدار ماه گذشته برابر دانمارک هم با گلزنی در ثانیه های پایانی، یک سه امتیاز ارزشمند را نصیب پرتغال کرده بود تا شکست شب ابتدایی رقابت ها برابر آلبانی را به طور کاملا به فراموشی بسپارند. در دیدار برابر ارمنستان، ریکاردو کوارشما که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، بسیار تاثیرگذار ظاهر شد و ممکن است در دیدار امشب از ابتدا به میدان برود. آرژانتین هم چهارشنبه شب توانست در آپتون پارک لندن، کرواسی را 2-1 شکست بدهد و غیرمنتظره نبود که باز هم مسی با گلزنی، در پیروزی تیمش تاثیرگذار بود. آرژانتینی ها که خود را برای رقابت های کوپا آمریکای سال آینده آماده می کنند، بعد از فینال جام جهانی، هیچ دیدار رسمی ای نداشتند و این می تواند برای آنها یک امتیاز منفی محسوب شود.

البته تیمی که بازیکنان مانند مسی، آگوئرو، ایگواین و ته وز را در اختیار دارد، برای هر حریفی خطرناک است. ته وز در دیدار مقابل کرواسی به عنوان بازیکن جانشین به میان رفت؛ ممکن است در دیدار امشب از ابتدا بازی کند. دو تیم آرژانتین و پرتغال از سال 1972 تاکنون، تنها یک بار با هم روبرو شدند که آن دیدار در سال 2011، با پیروزی 2-1 آلبی سلسته به پایان رسید.

     
آی اسپورت
2014-11-18 12:39:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر