فهرست
عذر بدتر از گناه رییس کمیته انضباطی
عذر بدتر از گناه رییس کمیته انضباطی

عذر بدتر از گناه رییس کمیته انضباطی

آی اسپورت- بحث محرومیت تیم تراکتور از حضور تماشاگرانش در بازی با استقلال همچنان ادامه دارد.بر اساس ماده 41 آیین نامه انضباطی فدراسیون آرای انضباطی پس از امضا توسط دبیر کل، بلافاصله قابل اجرا هستند حتی اگر قابلیت تجدید نظر خواهی داشته باشند. بر اساس ماده 48 انجام بازی بدون تماشاگر در زمره ارای قابل تجدید نظر است اما همانگونه که گفته شد حتی اگر قابلیت تجدیدننظر هم داشته باشد و کمیته استیماف تا قبل از بازی بعدی رای را نقض نکرده باشد، رای اجرا می شود.

در این باره حسن زاده رییس کمیته انضباطی اخیرا در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال گفته است«نظر کمیته انضباطی این بود که این اعتراضات و ارسال پرونده به کمیته استیناف جلوی حکم را نمی گیرد و باید مسابقات دو تیم به عنوان میزبان بدون حضور تماشاگر باشد. اما با توجه به اینکه این امر با موضوع حق پخش تلویزیونی مجدد پس از چند هفته ممنوعیت حضور دوربین ها در زمین و همچنین با توجه به اختیاراتی که رئیس فدراسیون و روسای هیاتهای استانها به عنوان تجدید نظر خواهی ویژه در ماده 51 آیین نامه انضابطی  دارند، دو باشگاه ملوان و تراکتور اعتراض کردند و با دستور ویژه ریاست فدراسیون، پرونده تراکتورسازی به استیناف رفت و این کمیته با تاکید بر رای کمیته انضباطی و مفاد ماده 44 آیین نامه انضباطی، اعتراض تراکتورسازی را رد کرده و مجددا تصریح کرد که اعتراض از  اجرای حکم جلوگیری نمی کند.»
آنچه به عنوان تجدید نظر خواهی ویژه در ماده 51 قید شده مربوط به آرای قطعی است.

یعنی یک رای خواه در کمیته انضباطی یا استیناف قطعیت یابد و بعد اسناد و مدارک جدیدی کشف شود که به نفع تجدید نظر خواه باشد بر اساس آن با موافقت رییس فدراسیون یا رییس هیات فوتبال استان ها( در مورد کمیته انضباطی هیات ها)پرونده دوباره مورد بررسی قرار می گیرد.این امر در آیین دادرسی و حتی آیین نامه انضباطی قبلی به عنوان اعاده دادرسی از آن یاد شده است ولی نکته اصلی اینجاست که وقتی رای کمیته انضباطی طبق آیین نامه قابلیت تجدید نظر خواهی داشته و قطعیت نیافته و در معنای سادت تر تجدید نظر خواهی معمولی بر آن مترتب بوده چه نیازی به دستور کفاشیان و تجدید نظر خواهی ویژه بوده است؟

در ثانی هیچ جای ماده 51 نیامده که اگر رییس فدراسیون با تجدیدنظر خواهی ویژه موافقت کند می توان اجرای رای را بر خلاف ماده 41 معلق کرد!آرا در هر حال پس از امضای دبیر کل قابل اجرا بوده و هستند و اظهارات عجیب و غریب حسن زاده به نظر عذر بدتر از گناه محسوب می شود.
 
او البته کد مشخصی هم داده.ارتباط پخش مستقیم بازی از تلویزیون با حضور تماشاگران.به نظر می رسد فدراسیون که وارد دعوای باصدا و سیما شده بود و مشخص نشد چرا از حرفش برگشت و محتوای توافق آنها با تلویزیون نامعلوم مانده، پس از چند هفته عدم پخش بازی ها که نارضایتی مردم را به دنبال داشت ، این بار نمی خواست در یک چنین دیداری هم طیف وسیعی از تماشاگران را ناراضی کند و با راه ندادن انها به ورزشگاه ، مشکل جدیدی خلق نماید.وگرنه در حالت عادی حق پخش بازی ها چه ربطی به آرای کمیته انضباطی دارد؟
  ۱  
آی اسپورت
2014-11-19 12:02:33
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳، ۱۳:۳۴
ظاهرا سوختگی بعضی ها خیلی شدید است و رئیس مافیا و زیردستانش از این قضیه نمیخوان رد بشن ... آخرش که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند ... زور نزنین بیخود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر