فهرست
مظفری زاده: تنها اشتباه جهانبازی نگرفتن پنالتی روی طارمی بود
مظفری زاده: تنها اشتباه جهانبازی نگرفتن پنالتی روی طارمی بود

مظفری زاده: تنها اشتباه جهانبازی نگرفتن پنالتی روی طارمی بود

آی اسپورت- سعید مظفری زاده که در پایان یکی از دربی های تهران از دنیای داوری خداحافظی کرده بود، تنها اشتباه روز گذشته جهانبازی را اعلام نکردن ضربه پنالتی روی مهدی طارمی می داند. او در گفتگو با فارس تاکید کرده که کم کارت دادن، نقطه قوت داور دربی بوده است. 

همه داوران می توانند دربی را سوت بزنند

تیم داوری این مسابقه اکثرا چهره‌های جدیدی بودند به جز ابوالفضلی که در دربی‌های گذشته هم تجربه داشت که این نشان دهنده پتانسیل بالای داوری ماست که همه داوران می‌توانند دربی را قضاوت کنند. باید به انتخاب کمیته داوران تبریک گفت که به داورانش اطمینان کرد و آنها نیز عملکرد خوبی را از خود نشان دادند.

تکل بنگر پنالتی نبود

تکل محسن بنگر بر روی هاشم بیک‌زاده مورد بحث بود که به عقیده من در این صحنه مدافع پرسپولیس مرتکب خطاب پنالتی نشد و توپ بازیکن استقلال را به خوبی زد.

نقطه قوت جهانبازی

اگرچه برخی از کارشناسان از او انتقاد کردند اما به عقیده من این نقطه قوت جهانبازی در دربی بود زیرا فیفا هم در کلاس‌های آموزشی خود به داوران تاکید می کند که زود دست به کارت نشوند در جام جهانی هم این مسئله را دیدیم که داوران خیلی سریع اخطار نمی‌دادند تا از جذابیت مسابقه کم نشود. جهانبازی هم به خوبی از کارت‌های زرد و قرمز خود استفاده کرد.

کمک داورها موفق بودند

کمک‌داوران این مسابقه به خوبی از عهده وظایف‌شان برآمدند. ابوالفضلی اعتماد به نفس خوبی داشت و ظهیری هم که تازه وارد لیست بین‌المللی شده نشان داد که کمک‌داور قابلی است و با اعتماد به نفس و خوب سوت می‌زند و این بازی که یک بازی بزرگ برای او محسوب می‌شد به خوبی قضاوت کرد.

روی طارمی پنالتی شد

 تکلی که بازیکن استقلال بر روی مهدی طارمی زد یک خطای آشکار پنالتی بود و باید گفت پرسپولیس یک پنالتی از دربی طلبکار است زیرا پنالتی‌اش دیده نشد.

تیم داوری سربلند شد

 تیم داوری سربلند از مسابقه بیرون آمد و باید از مسعود عنایت، مهدی تاج و عزیز محمدی که زمینه‌ساز قضاوت داوران ایرانی در دربی شدند تشکر کنیم زیرا که داوران ایرانی بسیار کم‌اشتباه‌تر از داوران مطرح خارجی در این بازی قضاوت کردند که این مسئله به دلیل آشنایی داوران با فوتبال ما و توانمندی داوران ایرانی است.

     
آی اسپورت
2014-11-24 12:02:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر