فهرست
درخشان: دایی هیچ سهمی در این پیروزی ندارد!/ گل نوری اروپایی بود/ یک پنالتی برای ما گرفته نشد
درخشان: دایی هیچ سهمی در این پیروزی ندارد!/ گل نوری اروپایی بود/ یک پنالتی برای ما گرفته نشد

درخشان: دایی هیچ سهمی در این پیروزی ندارد!/ گل نوری اروپایی بود/ یک پنالتی برای ما گرفته نشد

آی اسپورت- رکورد بی شکستی حمید درخشان در جریان 90 دقیقه برابر استقلال تهران همچنان سرجایش باقی ماند. او پس از روزهای بسیار پرفشار، حالا این فرصت را دارد که در آرامش به کارش در پرسپولیس ادامه بدهد. درخشان در مورد برد روز گذشته مصاحبه مفصلی با ورزش3 انجام داده است: 

تیم هایم در دربی خوب بازی می کنند

من می‌ خواهم سوای از برد راجع به اینکه چقدر بازیکنانم خوب بازی کردند و تمریناتی که در این مدت انجام دادیم و زحماتی که کشیدم تا پرسپولیس اینطور خوب و روان بازی کند حرف بزنم. قبل از این بازی مدام می‌ گفتند در دربی تیم ها بسته و کسل کننده و بی روح بازی می‌ کنند اما من باید بگویم تا به حال هر تیمی داشتم خوب فوتبال بازی کرده.

خوب بودیم و کم تجربه
در دربی 79 هم احساسم این است که پرسپولیس فکورانه و منطقی بازی می‌ کرد، خب البته اشتباهات جزیی هم داشتیم که به دلیل جوانی تیم بود و باعث شد گل بخوریم. ضمن اینکه در ادامه راه هم جوانی عالیشاه باعث شد در دقایق پایانی تیم مان در تنگا قرار بگیرد و فشار زیادی را تحمل کنیم که بالاخره باید کم تجربگی بازیکن ها را عامل این مساله دانست. در کل پرسپولیس روان و خوب بازی می‌ کرد و به عقیده من مستحق برد بود.

جذاب تر می شویم
اگر بازیکنان من اعتماد به نفس حضور در دربی را داشتند، به این دلیل بود که من از اول هفته یعنی از زمانی که تعطیلات لیگ به دلیل بازی تیم‌ملی برای تیم ما به دست آمد تمام روزها تمرینات براساس این بود که بازیکنان ما خوب و تکنیکی بازی کنند. به نظر من این بازی تجربه خیلی خوب برای بسیاری از بازیکنان جوانی بود که تجربه های اول حضور در دربی را پشت سر گذاشتند، مهم این است که تیم اصول را رعایت کرد و پیروز شد. با این شرایط قطعا تیم از این به بعد بازی های جذاب تری را به نمایش می‌ گذارد و نتیجه می‌ گیرد.

چرا طارمی دیر آمد؟ 
من در تعویض طارمی طوری عمل کردم که تمام داشته هایم از قبل رو نشود، برنامه این بود که برای بازی نقشه دوم داشته باشم و دستم رو نشود. برای همین هم از او دیرتر در ترکیب پرسپولیس استفاده کردم.

شرایط دربی جام حذفی فرق می کند
دیدار جام‌حذفی فرق می‌ کند. درست است که ما توانستیم در لیگ در دور رفت استقلال را شکست دهیم اما من به بازیکنانم القا کردم که دیگر این نتیجه و بازی تمام شده است و از این به بعد باید به سایر دیدارها فکر کنم. اگر ما در مرحله یک چهارم پیروز شویم و استقلال هم ذوب‌آهن را شکست دهد، باز هم با هم بازی می‌ کنیم که البته شرایط آن دربی کاملا متفاوت خواهد بود.

این برد ربطی به دایی ندارد
درخشان در پاسخ به این سوال که آیا در برد پرسپولیس دایی را هم سهیم می‌ داند جواب داد که بابت اینکه ایشان بازیکنی را جذب کرده من هم آمده ام کار خود را انجام دادم و دیگر نتایج تیم که به ایشان ربطی ندارد. ما فلسفه جداگانه ای داریم. ایشان با سلیقه خودش تیم را بسته و بعد از آن که من آمدم، کار به شکل دیگری پیش رفته و من کار خودم را انجام داده ام.

پولتیک زدم! 
من قبل از بازی ارنج را تهاجمی بسته بودم اما در زمین شما دیدید که تیم دفاعی است. (می‌ خندد) بله این ترفند من بود، براساس ترفند و پولتیکی که داشتم عمل کردم چون باید خیلی چیزها را از رسانه ها تیم مقابل قایم کنی، دلیلی ندارد که وقتی می‌ خواهی بجنگی تمام ابزار و نقشه هایت را به دشمنت نشان دهی. به نظر من این یک اصول حرفه ای گری است.

کاپیتان ما گل اروپایی زد
من نمی‌ دانم چرا می‌ گویند گل نوری اتفاقی بود. یک توپ برگشتی که به تیر دروازه خورده می‌ آید و این بار از سمت چپ نوری به گل می‌ رسد. خب، ما دو شانس گل داشتیم این صحنه هم در ادامه همان صحنه بود که طارمی به نوری پاس داد؛ به عقیده من نه تنها گل نوری شانسی نبود بلکه کاپیتان ما یک گل کاملا اروپایی زد.

از داوری راضی ام
به عقیده من داوری روی هم رفته خوب بود. در آن صحنه ای که بنگر توپ را از هاشم بیک‌زاده گرفت، هیچ خطایی نبود. اما آن زمان که استقلالی ها با سر به تیر دروازه زدند، اصلا خطای آفساید بود یک پنالتی هم به نفع پرسپولیس گرفته نشد. اما در کل فکر می‌ کنم آقای جهانبازی روی هم رفته خوب کار کرد و سیاست داور این بود که کم کارت دهد و به عقیده من از این بابت بسیار کار خوبی انجام داد. چون شما ببینید در انگلیس یا در ایتالیا همین بازی میلان و اینتر چقدر بازی فیزیکی و درگیرانه بود. اگر داور می‌ خواست به همه صحنه ها کارت بدهد که نمی‌ شد. آقای جهانبازی هم به خوبی بازی را اداره کرد.

نقشه هایم جواب دادند
امیر قلعه‌نویی مربی فهیم و باهوشی است که تیم خوبی دارد ولی خب در واقع این پرسپولیس بود که سال ها نتوانسته بود توانایی واقعی اش را در برنده شدن نشان دهد. ولی خب در این بازی با تدابیر و نقشه هایی که از پیش تعیین کرده بودم، موفق شدم به این مهم دست پیدا کنیم.

عوام فریبی نکنید
من نمی‌دانم چرا برخی از منتقدها حالا که پرسپولیس نتیجه گرفته، می‌ گویند دست درخشان بازتر از قلعه‌نویی بود. مگر نگفتیم که اول فصل استقلالی ها بهترین خریدها را داشته اند و پرسپولیس مهره ندارد، پس آن 5، 6 مصدوم و محروم چه شد؟ من خواهد می‌کنم ایم قضیه را به صورت عوام فریبی مطرح نکنیم. استقلال خریدهای خوب و بازیکنان خوبی دارد اما این پرسپولیس بود که با شایستگی توانست این تیم را شکست بدهد. شما ببینید ما پیام صادقیان را قبل از دربی و حقیقی را در جریان بازی از دست دادیم بعد چطور می‌ گویند دست ما بازتر بود. تازه به عقیده من گل استقلال هم روی تجربه این تیم به دست آمد.

توانستم خودم را ثابت کنم
در این مدت خیلی فشار تحمل کردم، انتقادهای زیادی به من می‌ شد، بعد از اینکه تیم پرسپولیس را انتخاب کردم انتقادات زیادی به من می‌ شد. خدا را شکر این مشکلات من را آبدیده تر کرد و توانستم حقانیت خودم ثابت کنم. دلم با این تیم بود، من عاشق پرسپولیس هستم و همه کار برای این تیم می‌ کنم اما کسانی که این حرف ها را می‌ زدند 5 دقیقه پیش وجدان خودشان در مورد این موضوع فکر کنند و حلالیت بطلبند. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-11-24 12:16:56
نظر دهید

۲ نظر
محمد
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳، ۱۳:۲۸
هر طور شده میخواید دایی رو تو بورس نگه دارید،یکی نیس بگه غگه دایی بود نوری جاش رو نیمکت بود
محسن
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳، ۱۷:۴۹
چه خبرته عمو؟ قهرمان آسیا که نشدی . این همه من من من من برای چیه؟؟؟ جوجه رو آخر پاییز میشمرن برادر!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر