فهرست

۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۷

این روزها همانند میلیون‌ها نفر، #عادل_فردوسی‌پور را به جرات یکی از مبارزان حقیقی با فساد در ورزش می‌دانم. از سحر و جادو گفت، از منصور عظیمی گفت، از قاچاق فرش گفت، شوالیه را به فرش کشاند، از مدیر بی کفایت پرسپولیس گفت، از فساد در لیگ های پایین گفت، از قلعه عقاب ها ‌و چشمان پسر قائمشهری گفت، از تبانی و رشوه تیم متمول لیگ برتری گفت، از فساد فدراسیون و طعنه به شهردار گفت، از ورود زنان به استادیوم گفت، از نقد تند به نمایندگان مجلس گفت، از سیاست در ورزش گفت، از ناصر حجازی و سیمین بهبهانی و استاد شجریان گفت. هم سایه مان آمد، گام به گام مان آمد. بیاییم نقد به عادل فردوسی پور را در لابه لای احساسات بچگانه‌مان جای ندهیم، او را به بهانه های سخیف مواخذه نکنیم، از رنج‌های روانی مان فاصله بگیریم و عادل را همانطور که هست دوست داشته باشیم. یک انسان شریف، که یا بانگ تحریم آبی ها را می شنود یا اتهامات بی اساس ارتش سرخ مان را. اما واقعیت این است شرافت عادل فردوسی پور زمانی رنگ واقعیت به خود گرفت که پشت صندلی اش ایستاد و گفت «اگر این صندلی وفا داشته باشد همراه تان میمانم»، و همان هفته تمامی استادیوم های کشور با حمایت شان حجت را بر او تمام کردند. رک بگویم؛ آنهایی که عادل فردوسی پور را به بهانه های مضحک ترور شخصیت میکنند همان هایی هستند که تیتراژ برنامه اش را هم از دست نمی دهند.
آی اسپورت
2018-06-24 02:07:23
نظر دهید

۳۶ نظر
آرش
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۴۰
بعد از ابقای کیروش و جلوگیری از رفتن تبریزی به پرسپولیس، حضرت اشکریز توانستند آبروی فردوسی پور را حفظ کرده و او را روی ریل بیاندازند. گفتنی است حضرت اشکریز فردا طی سفری به کینشاسا درصدد ایجاد آتش بس بین نیروهای پاتریس لومومبا و کماندوهای موسی چومبه است. این یگانه اختر همه کاره قبلا در خاتمه جنگهای پونی و ابقای هرقل در سنای روم و همچنین خواستگاری از مادمازل کلئوپاترا برای خولیوس سزار دروازه بان نام آشنای اینتر نقش مهمی را ایفا کردند.
اشکریز اینجا اشکریز اونجا اشکریز همه جا
برای همه تهمتهایی که به قلعه نویی زدی - برای کسانیکه مقاله تو رو خوندند اما جوابش رو نخوندند - یک کپی ساده برای خانم کپی پیست
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
می دونی اشکریز ، وقتی مقالاتت به گوشم میرسه یاد شهره لرستانی سریال مختارنامه می افتم

قسمت معجزه طلا

همون قسمتی که ابن زیاد به جارچیهاش گفت در شهر جار بزنید که هرکس شمشیر و زره خودش رو تحویل بده در ازای اون طلا می گیره

درگیری بالا گرفت و وقتی شهره لرستانی خواست شوهرش رو از بین یاران مختار بیرون بکشه تا طلا نصیبش بشه حبیب دهقان نسب مانع شد

شهره لرستانی گفت : اگه به من اجازه ندید شوهرم رو از بین جمعیت بیرون بکشم لخت و عور میشم تا دودمان مختار به آتیش کشیده بشه

حبیب دهقان نسب گفت : بروید کنار برادران . در شان شما نیست که با این زن هم کلام شوید یا با او برخورد کنید

زنی که به یک مرد فحش ناموسی میده یعنی دیگه ته خط (ح......ه)

ما دیده بودیم مرد جلوی جمعیت به زن فحش ناموسی بده اما این جوری دیگه نه . یا تمام مخاطبان سایت متحجر هستند یا شما فرا روشنفکر

به اکبر طاهری چی گفتی خانم اشکریز ؟ اگر امیرپور سانسورش نمی کرد الان این سایت فیلتر بود
هر کسی از کیروش انتقاد کنه از نظر ایشون قصد جانشینیش رو داره. جالبه . انقدر گفت برانکو بفکر جانشینیمه و برانکو تمدید کرد حالا گیر داده به قلعه نوییچرا دقیقا یک هفته بعد از اینکه انتقادات قلعه نویی از کیروشی پور به اوج رسید

https://www.tarafdari.com/node/798459

https://www.tarafdari.com/node/799399

https://www.tarafdari.com/node/803685


چرا دقیقا فقط کمتر از یک هفته خانم اشکریز در حمایت از کیروشی پور دقیقا همین چرندیات رو با چاشنی کمتر در سایت طرفداری قرار میده ؟ چقدر تابلو آخه ؟؟؟ دقیقا فقط یک هفته

https://www.tarafdari.com/node/803685


نقل قول از روزنامه ای اوردی که یک شایعه رو مطرح کرده بود و به دلیل اتهاماتی که در همون شایعه به قلعه نویی زد 6 ماه توقیف شد و انقدر به قلعه نویی تهمت زد تا بعد از 3 بار لغو امتیاز شد


اگر واقعا صداقت داری توضیح بده چجوری 4 تا بازیکن سرشناس که فقط اسم منصوریان رو بردی میتونند تصمیم هیئت مدیره رو لغو کنند . اگه قلعه نویی انقدر قدرت داشت پس چرا نتونست نظر اون 4 بازیکن رو رد کنه و خودش جایگزین ناصرخان بشه


گفتی : آقای قلعه‌نویی! آن روزها و جفا به ناصرحجازی را یادتان می‌آید؟

این رو نیم ساعت پیش به متن اصلی که در سایت طرفداری کار کردی اضافه کردی تا نظرات رو به نفع خودت بچرخونی برای همین پاراگراف بندی رو رعایت نکردی

گفتی : به‌راستی چه کسی توهم داشت آقای قلعه‌نویی؟

این عبارت آقای قلعه نویی رو هم نیم ساعت پیش اضافه کردی . بذار ادامه بدیم

گفتی : چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که حضور در دسته سوم را هربار بدون هیچ مقدمه‌ای -حتی بیش از هواداران پرسپولیس- بر سر همان مردم همانند پتک می‌کوبانید؟

هر بار یعنی چی ؟ حتی بیش از هواداران پرسپولیس ؟

آخه خانمی تو مگه چند سالته ؟ بیشتر از 30 سالته ؟؟؟

اون موقع که قلعه نویی به استقلال اومد تو اصلا به دنیا نیومده بودی . اون موقع که استقلال به دسته 3 رفت و قلعه نویی مصدوم شد از فیروز کریمی و پاس تهران پیشنهاد داشت تو هنوز مدرسه نمی رفتی . همون سال پاس قهرمان آسیا شد . مصاحبه فیروز کریمی که این ادعای قلعه نویی رو تایید کرده هنوز موجوده

اون موقع که استقلال مظلومانه به دسته 3 رفت چند تا از بازیکناش به الکویت کویت رفتند ؟ مرفاوی

چند بازیکن با استقلال به دسته 3 نرفتند و استقلال رو تنها گذاشتند ؟ عابدزاده - مختاری فر - احدی - نامجو مطلق - عبدالعلی چنگیز

تقریبا تمام ملی پوشا از استقلال رفتند تا مبادا به تیم ملی رفتنشون خدشه ای وارد بشه

زرینچه اون موقع ملی پوش بود ؟ حمید بابازاده دروازه بان بود اصلا ؟

چرا بیانی از وضعیت استقلال در دسته ناراحت بود ؟ چون استقلال بی پناه مجبور بود خونه هواداراش اردوی قبل از بازی رو برگزار کنه تا موقعی که شرایطی مهیا شد و برای چند بازی استقلال در خونه قلعه نویی اردو زد

اردوی بازیکنان الان با بازیکنان اون موقع قابل قیاس نیستقلعه نویی به تمرین پرسپولیس رفت ؟ بر دروغگو لعنت . حداقل مدرک بیار . علی پروین که هنوز صجیح و سالمه


قلعه نویی پنالتی رو بد زد . اما آیا خندید ؟ اون رحمتی بود که بعد از گل بنگسون خندید . شرف روزنامه نگاری رو به چی فروختی ؟ به چند دلار پول کیروش دقیقا ؟ برای اینکه حساب بانکیت لو نره تو کدوم بانک خارجی حساب باز کردی ؟


قلعه نویی سر بازوبند دعوا کنه ؟ عزیزم اون نامجو مطلق بود

http://www.varzesh3.com/news/1295676
یک سری اتهام سراسر دروغ زدی اما فعلا این رو بخون و ساکت باش البته به شرط اینکه بعدا به دوستانت در سایت طرفداری درخواست حذف این لینک رو ندی هر چند لینکهای جایگزین رو هم باید حذف کنی :

https://www.tarafdari.com/node/105896

http://akharinkhabar.ir/sport/769603

http://www.jamnews.com/detail/News/354590

https://www.afkarnews.com/fa/tiny/news-336252

احمد جمشیدیان

از احمد جمشیدیان می‌شود شروع کرد. بعضی‌ها علت ده روز عدم تمرین جمشیدیان در ابتدای فصل پیش را نوعی پنهان‌کاری بابت منشوری بودنش قلمداد می‌کنند و ورم روده ناشی از فتق را بهانه‌ای می‌دانند که استقلالی‌ها آن را علم کرده‌اند تا اگر کارت بازی جمشیدیان صادر نشد در مردم شائبه‌ای ایجاد نشود.‌‌

همان روز‌ها علیپور مصاحبه‌ای می‌کند و شایعه نداشتن کارت بازی جمشیدیان و نظری را تکذیب می‌کند و علت دعوت آن‌ها را به کمیته اخلاق حرف‌هایی می‌داند که در روزنامه‌ها و میان خبرنگاران نقل می‌شود.

جمشیدیان در بازی اول مقابل گسترش فولاد پس از مدتی فیزیوتراپی حدود ده دقیقه بازی می‌کند که با توجه به مصاحبه قبل از بازی نوروزی مبنی بر تست بدنی جمشیدیان کار عجیب و غریبی نبود.

شایعه دیگر در مورد او این است که مقابل استقلال پنالتی را از قصد خراب کرده. جمشیدیان در آن بازی نیمکت‌نشین بود و دقیقه ۱۲۰ بازی به جای نویدکیا که روی خطای محمدرضایی مصدوم شده بود وارد زمین می‌‌شود و پنالتی پنجم را می‌زند.

ضربه او به وسط دروازه می‌رود و درست در خلاف جهت حرکت رحمتی اما توپ به نوک پای رحمتی برخورد می‌کند و توپ گل نمی‌شود. بر اساس قاعده و تحلیل هیچ کس وقت خراب کردن پنالتی ضربه را به چهارچوب نمی‌زند. کدام عقل سلیمی برای یک بازیکن ذخیره برنامه‌ریزی می‌کند که کادر فنی استقلال برنامه‌ریزی کند؟

آورده‌اند که جمشیدیان باید با خسرو حیدری حرکت می‌کرده و در آن صحنه که استقلال به سپاهان در دور رفت سال پیش گل زده کم‌فروشی کرده.

وقتی خسرو حیدری دو ثانیه قبل از جمشیدیان استارت زده و سرعت ذاتی بیشتری نسبت به جمشیدیان دارد چطور جمشیدیان می‌توانسته او را مهار کند در حالی که توپ در محوطه جریمه بلاک می‌شود و توپ به پشت سر اشجاری می‌افتد و خیلی اتفاقی حیدری از راه می‌رسد و توپ را گل می‌کند!

جالب اینکه جمشیدیان در دقیقه شش این بازی خود را در موقعیت گل قرار می‌دهد و ضربه‌ای می‌زند که می‌تواند دروازه استقلال را باز کند.

محمدمهدی نظری

در مورد محمدمهدی نظری گفته می‌شود او دو موقعیت بالای ۸۰ درصد را مقابل استقلال از دست داده. در بازی برگشت سال پیش بهترین موقعیت در اول بازی نصیب حکیم نصاری شد. او توپ را از منتظری دزدید و از شش قدم به آسمان زد که به اشتباه، گزارشگر شیرازی او را نظری صدا کرد.

در نیمه دوم وقتی استقلال سه هیچ از حریف پیش بود موقعیتی در ضدحمله برای نظری پیش آمد که حمودی مقابل ضربه او ایستاد و توپ به او برخورد کرد.

حال اینکه شایعه‌سازان محترم چطور این موقعیت را بالای ۸۰ درصد دانسته و دقیق‌تر اینکه عدد ۸۰ را از کجا آورده‌اند خود مسئله مهمی است.

شاید هم اگر آن توپ گل می‌شد استقلال چهار بر سه بازی را واگذار می‌کرد. اگر این فصل نظری به نفت تهران پیوست حتما او با نفت تهران سر و سری داشته که در بازی رفت دروازه خالی را به بیرون زده است.

میثم بائو

انتقال میثم بائو ربط داده شده به سه اخطاره شدن و محرومیت او در بازی برگشت مقابل تراکتورسازی. میثم بائو در بازی رفت مقابل تراکتور بازی کرد و شهرداری که هفته پیش از آن پرسپولیس را در تهران برده بود بازی را به تراکتور پنج بر یک باخت.

حال اینکه چرا در بازی برگشت امیر قلعه‌نویی باید به بائو بگوید بازی نکن کمی دور از عقل نشان می‌دهد. آن هم به وعده‌ اینکه بیا پول کمتری بگیر و روی نیمکت بنشین و لذت ببر!

بائو از قراردادی که با استقلال بسته بود تنها ۲۳ درصد دریافتی داشته. یعنی کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان. در حالی که در تراکتور یا قبل‌تر از آن شهرداری تبریز جزء قراردادهای گران به حساب می‌آید.

در بازی رفت شهرداری تبریز جزء تیم‌های بالای جدول بود و در بازی برگشت انتهای جدول. این شایعه از دهان مدیرروستایی آمد که ۱۳ بازی را در شهرداری تبریز با بائو و بی‌بائو واگذار کرد.

شاید هم از آن بازی آخری که قلعه‌نویی در سپاهان ذخیره‌هایش را بازی داد و باخت و پاس همدان سقوط کرد کینه به دل داشته. پاس همدانی که اگر به استقلال در همدان نمی‌باخت در لیگ بر‌تر می‌ماند.

بد نیست مدیرروستا در مورد قرارداد خودش با شهرداری تبریز که مربی تیم هشتم جدول (میودراگ یشیچ) را اخراج کردند تا او بیاید و تیم را بیاندازد هم شفاف‌سازی کند

ابراهیم توره

محرومیت توره در بازی برگشت مقابل استقلال در فصل ۸۷-۸۸ را مشکوک می‌دانند و کارت زردی که او مقابل پگاه گرفته را هم به واسطه‌گری و تبانی ربط می‌دهد.

بهتر بود که بگویند در آن بازی توره برای پرسپولیس گلزنی کرد و اگر قلعه‌نویی چنین نفوذی روی این بازیکن داشت چرا ابتدای فصل که خیلی به استقلال نزدیک بود او را به دلارهای هدایتی باخت.

اگر جماعت شایعه‌ساز، کارت زرد توره را مفتی می‌داند کارت قرمزی که او مقابل بنیادکار در سپاهان گرفت را چطور توجیه می‌کند؟ بهتر نبود قلعه‌نویی مثل نظری به توره می‌گفت بازی کن و موقعیت بالای ۸۰ درصد را به بیرون بزن.

توره چند بار سابقه حرکات غیرحرفه‌ای دارد. در ابتدای‌‌ همان فصلی که به سپاهان رفت قراردادی با نانت بسته بود که با شکایت سپاهان ملغی شد.

ابراهیم تقی‌پور

شایعه طنزگونه‌ای هم وجود دارد. انتقال تقی‌پور به استقلال را به خاطر نزدن اوت دروازه مقابل استقلال می‌پندارند. ایشان حتما مثل بقیه نتوانسته‌اند نقش تقی‌پور در گل‌های استقلال را ببیند که این حرف را زده.

استقلال در آخرین روزهای نقل و انتقالات آن سال به خاطر رفتن صادقی به مس کرمان هیچ گزینه‌ای جز تقی‌پور نداشت. تقی‌پور حتی با پگاه قرارداد داخلی هم امضا کرده بود.

بهتر است بدانند آن بازی را استقلال به سختی در وقت اضافی برد و شاید در تمام گل‌ها تنها کسی که مقصر نبود تقی‌پور بود که اگر بود هم دلیلی بر گناهکار بودن او نبود.

رامین محرم‌نژاد

سال هاست دهان به دهان می‌چرخد که محرم‌نژاد توپ را می‌اندازد جلوی پای اکبر‌پور و اکبر‌پور آن توپ را سانتر می‌کند. در آن صحنه توپ بلند به سمت دروازه شموشک دفع می‌شود. توپ زیر پای محرم‌نژاد قرار می‌گیرد و اکبرپور با او بیشتر از ده متر فاصله دارد.

وقتی او به سمت دروازه برمی‌گردد تا توپ را به دروازه‌بان پاس دهد اکبرپور استارت می‌زند و توپ را از بین پای محرم‌نژاد می‌زند. توپ با سرعت زیاد به سمت خط عرضی می‌رود اما به خاطر بد بودن چمن پله می‌شود و سرعتش کم می‌شود و اکبرپور می‌تواند در حالت نشسته هم توپ را سانتر کند و عنایتی توپ را گل می‌کند.

کسانی که انتقال محرم‌نژاد به استقلال برایشان عجیب به نظر می‌رسد باید بدانند که او حتی دوره‌ای کاپیتان تیم ملی جوانان هم بوده و در آن دوره شاید پیروز قربانی و امیرحسین صادقی که بازیکنان فیکس استقلال بودند کم اسم و رسم‌تر از او بودند

خریدهای آن سال استقلال هم طالب‌نسب و محرم‌نژاد و جباری بودند. آن روز‌ها این‌ها جزء ارزان‌ترین‌ها بودند.
درباره زرینچه و استقلال اهواز و شکایت قلعه نویی

قلعه نویی زرینچه رو به عنوان دستیار خودش انتخاب نکرد و زرینچه هم در اقدامی تلافی جویانه علیه قلعه نویی مصاحبه سراسر دروغ کرد و فرزاد مجیدی و بختیاری زاده و همدانی حرفهای زرینچه رو سراسر دروغ دانستند

چه کسی از چه کسی شکایت کرد ؟ چرا وارونه جلوه دادی ؟ قلعه نویی از زرینچه شکایت کرد و زرینچه در دادگاه بخاطر نشر اکاذیب محکوم شد و در مصاحبه با خبرگزاری مهر از قلعه نویی رسما عذرخواهی کرد

http://aftabnews.ir/vdca0mna.49nim15kk4.html

https://www.mehrnews.com/news/860493گفتی : روزهای وحشتناک فرا رسید و ژنرال با استقلال دو فصل پنجم و ششم شد تا ناکامی چندباره در آسیا را هم تجربه نکند

روزهای وحشتناک یعنی خیانتی که کیروشی پورها و کیروش و بعضی بازیکنان استقلال به آن کردندخــــــــــیــــــــــانــــــــــتــــــــــــــ به تـــــــــــــــــــــــــــــاج آسیــــــــــــــــا


وقتی قلعه نویی گفت دست های پشت پرده یعنی این . لینک اول گویای همه چیز هست

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921022001380


به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ فوتبال قطر درست در روزهایی به پایان می‌رسد که قرار است اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 آغاز شود.


امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال استقلال روز گذشته در گفت و گوی پس از تمرین این تیم در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند جدایی بازیکنان ملی‌پوش تیمش از جمله جواد نکونام و پژمان منتظری و حضور آنها در تیم‌های قطری به دلیل حضور در اردوی تیم ملی به خاطر جام جهانی است؛ یادآور شد: مدتی است که دو سه سؤال در ذهن من وجود دارد. چرا فقط روی بازیکنان استقلال دست می‌گذارند با توجه به اینکه ما چند هفته‌ای نیز از صدر جدول فاصله داشتیم باید تحقیق کنیم تا از پایان لیگ قطر اطلاع پیدا کنیم. باید ببینیم آیا لیگ قطر قبل از 20 فروردین به پایان می‌رسد یا نه چراکه ما موقع شروع اردوها در لیگ قهرمانان بازی داریم. پرسپولیس تیم بسیار خوب و پر مهره‌ای است چرا هیچ‌کس روی بازیکنان آنها دست نمی‌گذارد؟ بحث مشکوک بودن وجود ندارد بلکه سوال‌هایی در ذهن ما شکل گرفته است. تمامی بازیکنان هم راهی قطر می‌شوند به هر حال اردوی تیم ملی از 20 فروردین شروع می‌شود و باید دید این تیم‌ها درگیر بازی‌های آسیایی هستند یا خیر. مردم همه‌چیز را به خوبی متوجه می‌شوند و آنها از ما جلوتر هستند. مردم می‌دانند به عنوان سرباز تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم.


رسیدن به پاسخ سؤال قلعه‌نویی خیلی سخت نبود، تا جایی که با جست و جو در بین سایت‌های قطری می‌شد به راحتی فهمید به طور دقیق لیگ برتر قطر چه روز و حتی چه ساعتی به پایان می‌رسد و خیلی تحقیق و تفحص خاصی را نمی‌طلبید.

هفته بیست و ششم و پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال قطر ملقب به لیگ ستارگان طبق اعلام سایت‌های قطری طی 7 دیدار همزمان جمعه 22 فروردین 93 و 2 روز پس از لیگ برتر فوتبال ایران به پایان خواهد رسید، تا پایان این لیگ مصادف شود با آغاز اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل، اما این همه داستان نیست و از سوی دیگر درست در همین برهه زمانی تازه کار اصلی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از جمله استقلال در هفته‌های سرنوشت‌ساز این رقابت‌ها برای صعود آغاز می‌شود و آبی‌های پایتخت باید 2 دیدار حساس و سرنوشت‌ساز هفته‌های پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در روزهای 27 فروردین و 3 اردیبهشت برگزار کنند و این در حالیست که در صورت صعود نیز باید 2 دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها را هم به این فاصله زمانی افزود که در 2 تاریخ 2 16-17 و 23-24 اردیبهشت برگزار خواهد شد.به عقیده سرمربی استقلال، بازیکنان ملی‌پوش این تیم به خاطر همین موضوع عزم سفر به قطر کرده‌اند تا پس از پایان لیگ قطر، دیگر دغدغه باشگاهی نداشته باشند و به راحتی بتوانند به اردوی تیم ملی بپیوندند و جالب اینکه تیم‌هایی هم که بازیکنان استقلال در آن سوی آب به آن می‌پیوندند، خیلی تیم‌های مطرحی نیستند و علاوه بر اینکه در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند، حتی در رده‌های پایانی جدول برای ماندن در لیگ ستارگان دست و پا می‌زنند. (از جمله ام‌صلال، تیم پژمان منتظری که در قعر جدول قرار داشت)

امسال تیم‌های قطری السد و الریان کار را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌کنند و الجیش و لخویا هم از پلی‌آف کار را آغاز می‌کنند و استقلالی‌ها دقیقا تیم‌هایی را انتخاب می‌کنند که در این رقابت‌ها حضور ندارند تا پس از سپری کردن نیم‌فصلی فوتبالی در قطر، به راحتی روانه اردوی تیم ملی شوند.

البته سرمربی استقلال که این روزها استاد کُد دادن شده است، چند روز پیش یک کد دیگر هم به خبرنگاران و هواداران داده بود: «برخی حاضرند با مربی تیم ملی مشورت کنند اما با مربی باشگاهی هرگز» و این یعنی اینکه به عقیده قلعه‌نویی، شاید پای کادرفنی تیم ملی هم در میان است تا با توصیه‌های آنها، ملی‌پوشان استقلالی به تیم‌هایی بروند که پس از پایان مسابقاتش، خبری از آسیا نباشد تا به سرعت برق و باد باشگاه خود را به مقصد اردوی تیم ملی برای آماده ‌سازی حضور در جام جهانی ترک کنند.

فارغ از همه این حرف و حدیث‌ها و شایعه‌ها و شائبه‌هایی که وجود دارد، حالا مثلث ملی‌پوشان استقلالی یعنی جباری، نکونام(پیشنهاد تیم کویتی هم موجود است) و منتظری در قطر توپ می‌زنند (شاید خیلی‌ها جباری را به این ماجرا بی‌ربط بدانند اما هنوز به خوبی به یاد داریم که هشت شاکی هم از یک قدمی بازگشت به استقلال، مسیرش را به سمت قطر کج کرد و رفت) و این استقلال است که هر روز خالی‌ و خالی‌تر از ستاره می‌شود و مشخص نیست در صورت ادامه این داستان آیا تا پایان فصل، سایر ملی‌پوشان دیگر این تیم از جمله تیموریان، حیدری، بیک‌زاده، صادقی و ... همچنان پیراهن آبی را بر تن خواهند داشت تا در روزهایی که استقلال خیلی از دومین عنوان قهرمانی پیاپی‌اش دور نیست این مهم را یک بار دیگر تجربه کنند یا اینکه آنها هم به بهانه‌ بندهای مختلف در قرارداد خود بار سفر را خواهند و بست، در این بین دیگر حضور پرقدرت استقلال در آسیا هم بماند که دیگر با خاموشی این ستاره‌ها چیزی شبیه به یک رویا خواهد بود.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921014000964کسانیکه حاج علی و رسولی نژاد رو از استقلال دور کردند و بودجه استقلال رو به بهانه خصوصی سازی دروغین قطع کردند و افشارزاده رو جایگزینش کردند فقط بخشی از دستهای پشت پرده بودند

خصوصی سازی چی شد ؟ وقتی ترامپ اومد آقایون بنفش رو خصوصی سازی کرد ... ادامه دارد


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920919000838

http://isna.ir/fa/news/92092516932

http://www.varzesh3.com/news/1032683مصاحبه مشاور لاریجانی لنگی که قلعه نویی رو تا سر حد استعدادیاب های لالیگا بالا برد

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921015000097لاریحانی تنها نماینده مجلسی بود که در اینستاگرامش گذشت هادی نوروزی 30 ساله رو تسلیت گفت

هادی نوروزی ملی پوش عزیز همه ما بود اما اگر تسلیت برای هادی عزیز بخاطر این بود که هادی نوروزی جوان بود پس مهرداد اولادی رو چرا تسلیت نگفت ؟ چون مهرداد بخاطر بازگشت به تیم ملی کیروش ، پیراهن تاج آسیا رو به تن کرد ؟

چرا در فیسبوکش درگذشت ناصرخان رو تسلیت نگفت ؟ چرا ناصرخان باید رد صلاحیت می شد اما رییس صدا سیما تایید صلاحیت شد ؟ اگه ناصرخان رجل سیاسی محسوب نمیشه لاریجانی با کدوم سابقه رجل سیاسی محسوب میشه ؟ چرا برای مراسم تشییع پیکر منصورخان حاضر نشد ؟

چرا به مشاورش نمیگه برای همیشه ساکت باشه ؟ 5 هزار دلار جریمه رو کی باید بده ؟ رییس آقای مشاور بیاد جواب بده . چرا حتی وقتی که منصوریان بازی رو می برد باز هم از منصوریان انتقاد می کرد ؟گفتی : چشمان ناصرخان

چشم خودت مشکل داره چرا به چشمان ناصرخان ایرادی می گیری ؟


نهم شهریور 93 بصیرت با کجا مصاحبه کرد ؟ یا متن مصاحبه رو کاملا تغییر دادی یا چنین مصاحبه ای وجود نداره که اگر وجود داشت حداقل در فضای مجازی قابل رویت بود


یکی از اتهاماتی که قلعه نویی با توجه به اون توانست حکم 6 ماه توقیف خبر ورزشی رو بگیره همین اخبار دروغ بود که در نهایت بعد از اینکه سردبیر خبر ورزشی تعداد زیادی از روزنامه نگاران استقلالی رو واسطه کرد قلعه نویی به حرمت دوستان مشترکش با سردبیر خبر ورزشی و خانواده های پرسنل خبر ورزشی از شکایت خودش صرف نظر کرد

البته دلیل اصلی توقیف 6 ماهه خبر ورزشی همون تهمتی بود که خبر ورزشی در رابطه با ابوبکر کبه به قلعه نویی زد

http://jahannews.com/fa/doc/news/424304/

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/04/22/1128206/


گفتی : امیر قلعه نوعی در استادیوم آزادی از دست دادن با یک جانباز شیمیایی خودداری کرده است

یک دروغ دیگه . یا مدرک بیار یا دروغ نگو


درباره پسر قلعه نویی : هر کسی که با ماشینی که توی خیابون بوده عکس بگیره یعنی پشت فرمان آن ماشین نشسته ؟ یک نوجوون دوست داره هر طوری که دلش بخواهد با ماشینش در خیابون عکس بگیره و ادای رانندگی رو در بیاره


درباره تیم ملی : لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا لیست 30 نفره رو به فیفا فرستاد اما لیست 23 نفره رو 21 ماه می یعنی بعد از پایان لالیگا اعلام می کنه و تا قبل از اون هیچ اسمی افشا نشده

تو که فرق ارسال لیست با اعلام عمومی لیست رو نمی دونی ساکت باش

الان لیست اسامی 23 نفره بازیکنان اسپانیا برای جام جهانی اعلام شد ؟

https://www.tarafdari.com/node/974075گفتی دیگر هواداران هیچ تیمی به سراغ قلعه نویی نمی آیند تا سرمربی فصل بعدشان شود

پیشنهاد می کنم اخبار خبرگزاریهای آذربایجان و اصفهان و خوزستان رو با دقت بخونی


تو که انقدر ادعای روزنامه نگاری حرفه ای بودنت میشه به من بگو در 3 سال اول حضور قلعه نویی در استقلال مقاله یا نقدی علیه قلعه نویی با امضای خودت نوشتی ؟؟ سندی داری که ثابت کنی اون مقاله مال خودته ؟ از اسم و امضای بقیه استفاده نکنی ها . آرشیو مطبوعات فقط در دسترس تو و کیارش نیست خانم اسکرین شات . راستی سال 84 دقیقا چند ساله بودی ؟ کاملا جدی میگم . یک دانش آموز 15 ساله که کارش در مطبوعات رو با ویر استاری شروع کرددر پایان باید بگم بترس از اون روزی که برانکو جایگزین کیروش و علی دایی جایگزین برانکو بشه . هنوز هم فکر می کنی دولتی که به کیروش 2 میلیون دلار معادل 15 میلیارد تومان در سال حقوق میده به سراغ مربی ایرانی میاد تا از هزینه های دولت کم بشه ؟


توهم کیروش و تو و بقیه کیروشی پورها پایان ندارد
فروبی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۴:۱۲
البته این رو هم در نظر بگیر که شاید دیده بحث باهات بی فایدس گفته آره من اصلا عاشق عادلم خدافظ :)))
۹
مهدی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۴۱
عادل باعث پیشرفت فوتبال نشده . فوتبال باعث پیشرفت عادل شده . هر کس دیگر هم برنامه ی نود رو اجرا میکرد همینقدر موفق میشد . همین که چنین برنامه ی مهمی رو دادن به یک جوان تازه کار ، این خودش یک جور رانته . اگه چند میلیون پیامک میاد به خاطر فوتباله نه عادل . مثلا اگه عادل بره درباره ی بسکتبال برنامه بسازه ایا چند میلیون پیامک براش میاد ؟
امید
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۱۷
این اشک ریز یه روباه پیره. 20 سال پیش با فلانی صحبت می کرده. در هر صورت یه تفاوت با عادل کیروشی پور داره اونم اینکه عادل خود واقعی داره، این اشک ریز که معلوم نیست کیه و کجاست و با اسم مستعار مطلب مینویسه. پس کسی که اصلاً هویت نداره حرفهاش هم اهمیتی نداره. من هرکسی که حال این کیروش پرستهای احمق ذلیل حقیر خودباخته را بگیره خوشحال میشم. چه اشکی باشه چه کیروشی پور یا کیروش ورزشی و . . . خیلی خوشحال میشم بالاخره یه مرد پیدا بشه و دم این کیروشی پور را بگیره و از صداوسیما بیرون بندازه. ایضاً دم کیروش را بگیره و از ایران بیرون بندازه. مردک کیروشی پور شب قبل از مهم ترین بازی یکی دو دهه اخیر پرسپولیس جلوی الهلال، بجای کمک کردن به کم کردن فضای منفی و شوک منفی ناشی از محرومیت طارمی، داشت همه را محاکمه می کرد و جو منفی را بیشتر می کرد. بعد که در مقابل اتهام جوسازی قرار گرفت گفت مگه یه برنامه تلوزیونی چیکار میتونه بکنه!!؟ پرسپولیس به مدیریت و طارمی باخته و نتیجه هم توی زمین رقم میخوره. خوب مردک پس چیکار به جو جام جهانی داری اگه جو مهم نیست!!؟
جواد
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۵۴
توییت میدونی یعنی چی؟نمیتونی تو سه چهار خط حرفتو بزنی سراغ توییت نیا
کل ستون رو اشغال کردی
حمید
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۵۴
عادل
از حق پخش نگفت
از شیرازی و شرکت نگاه پردازان امین سیما کیش نگفت
از فناپ نگفت
از ایران نوین نگفت
و از 15 میلیارد پول به سرقت رفته هواداران پرسپولیس نگفت،
از این هم نگفت که معلوم نشد چقدر از پول هوادارن استقلال و تراکتور ناپدید شد.
در مقابل با کسانی که از حق پخش گفتن پرخاشگری کرد،
از کسانی که دنبال منافع باشگاه خودشون بودند بد گفت،
به یک مفسد اقتصادی مثل هدایتی یک ساعت وقت داد اما هنوز که هنوزه منتظرم یک کلمه (فقط و فقط یک کلمه) از شیرازی بگه.
عادل به همه مسائل خرد و کم اهمیت تر در فوتبال پرداخت و از همه مسائل کلان و پر اهمیت غافل موند. عادل خیلی کارهای خوب کرد و خیلی کارهای خوبتر هم نکرد. علاوه بر اون توی شوی تلویزیونی کار تخصصی فوتبال رو فدای بالابردن آمار مخاطبش کرد. نظرسنجی های صدمن یه غاز گذاشت در حالی که اگر ذره ای وسواس علمی داشت به راحتی می تونست حتی از بین متعصبانه ترین افراد نظر معتبر استخراج کنه. البته به عنوان یک شو من در همین حد هم خوب کار کرده. اما مساله اینه که خودش زیادی خودشو قبول داره. شما هم زیادی!
كامران
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۰
تاريخ در حال تكرار شدن است دقيقا مثل جام 98 و بازي با آلمان كه برد ميخواستيم و داور از پاراگوئه بود پس به پرتغال ميبازيم
محمد
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۴۸
چطور تو ذهن رنگیت یادت مونده از فساد در پرسپولیس بگی ولی تو اون ذهنت خراب یادت نبود بگی از فساد در کمپ استقلال و تیمهای رده نوجوانان و جوانانش بگی .....جمع کن تو رو خدا که مطلب هم می نویسی همش رنگی ....
شاهین
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
این توییته یا مقاله؟
چرا انقدر زیاد؟
۳
سرباز
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۸
از شما عذرخواهی میکنیم بابت ابنکه از ادمهایی که خیلی از کاراشونو قبول داریم، انتقاد میکنیم.
از شما عذرخواهی میکنیم که افراد مورد علاقمونو مثل شما پیامبر نمیدونیم.
از شما عذرخواهی میکنیم که هر انسانی نقطه ضعفی داره .....
راستی یه عذرخواهی دیگه: من از کیروش انتقاد کرده بودم ولی بعد که تیم ملی برد، خیلی خوشحال شده و رفتم بیرون شادی کردم، ببخشید بانوی فرهیخته، غلط کردم.

۸
مصطفی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹
به تمام مقدسات قسم فردا روز اگه عادل هم بالای چشم کی‌روش بگه ابرو و یا باهاش مخالفت کنه همین اشکریز چنان مقاله تند و تیزی برعلیه عادل بنویسه وچنان دست به افشاگری بزنه که انگار نه انگار که یه روزی این حرفها رو زده بود دقیقا مثل قضیه علی کریمی کلا ملاک ایشون برای دوستی ودشمنی افراد کیروشه دوست کی‌روش دوست ایشون ودشمن کی‌روش دشمن ایشونه
***
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۸
ممنون که بازم حدسیات مون رو تایید کردی. باز توییت گذاشتی اسم پرسپولیس رو از یاد نبردی! ولی کاش مینوشتی وقتی فردوسی پور از منصور عظیمی میگفت نفع این شخص مستقیما به تیم محبوبت میرسید.
!!!
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۲
اشکی از نقل و انتقالات پرسپولیس چه خبر؟ جدیدا توصیه ای، خبری، دستورالعملی واسه بازیکنی نداری؟؟؟ شک ندارم اگه فرودسی پور یه روزی منتقد کیروش بشه از گزند توهین ها و تهمت ها و خزعبلات تو یکی در امان نخواهد بود.
علی بایرنی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۶
درود بر شرف خانم اشک ریز
مثل همیشه درست و منصفانه
امیدوارم با قدرت مثل همیشه پیش برید و نذارید اشتباهاتی که در زمان ایویچ کردیم رو دوباره با کی روش بکنیم.
به این زامبی های فضای مجازی بها ندید. اینها چشمشون فقط قرمز و آبی میبینه و حاضرن همه چی رو نفی کنن بخاطر تعصبات بی اساس جاهلانه.
این زامبی ها چه بخوان چه نخوان ایران با کی روش دارای عزت و احترام شده و همه دنیا دارن مارو تقدیر میکنن.
پرسپولیس و استقلال با میلیاردها تومان هزینه هیچ اعتباری برای فوتبال ایران کسب نکردن اما کی روش کاری کرده همه دنیا از ایران میگن و مینویسن. اشمایل، سیدورف، هیرو، as، مارکا و ....
با قدرت برو جلو اشک ریز.
فراموش نکن ما 90 درصدیم و این زامبی ها 10 درصد طبق همه نظرسنجی ها
۴ ۱
آرش
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
گویا زامبیها فقط چشمشون قدرت تشخیص رنگها رو داره، البته ما زامبیها چشممون علاوه بر قرمز و آبی، زردم میبینه و با ترکیب این رنگها قادر به تشخیص بقیه الوان هستیم، شما قشر اکثریت هم درصورتیکه کور رنگی دارین میتونین از عینکهای مخصوصی که برای رفع این نقیصه ساخته شده استفاده کنین.[...]
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
یک ناراحتی از عادل دارم ؛ شبی که مهدی طارمی تماس اسکایپی داشت ، از حرفهای مهدی هنوز دلم شکسته و دردمندم ولی نمی توانم فراموش کنم که عادل آن شب به خاطر " آنچه که فکر می کرد بر طاهری پیروز شده " خوشحال بود !!!
بوضوح از بی مسئولیتی مهدی و گفتن حرفهایی که البته دیگر ارزش نداشت راضی بود چون احساس می کرد جواب آن شب کذایی با طاهری را داده است !
به حق یا ناحق ! اما چیزی که مد نظرش نبود دل شکسته من و امثال من بود!
او ماهایی که تعداد پیامکش را ملیونی کرده بودیم فراموش کرده بود و به فکر شخصیت شخصی خودش بود.
فقط آن شب !
احساس کردم آنقدر که من مخاطب برایش احترام قائلم ایشان نه !!!
دست کم عادل می توانست بعنوان یک هوادار فوتبال و به خاطر فوتبال از ماجرای رخ داده و حرفهای بچه گانه مهدی طارمی ابراز تاسف کند.

وقتی خیلی آن بالا باشی خیلی ها تورا می بینند پس باید خیلی بیشتر مراقب باشی!
منظور من ابدا این نیست که ایشان بایست از پرسپولیس دفاع می کردند اما
خوشحالی کردن هم نداشت!
۳ ۲
مصطفی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۵
دوست عزیز خیلی محافظه کارانه داری ایراد میگیری خیانت عادل توی اون شب کذایی و همچنین شب بازی الهلال برای همه هوادارای پرسپولیس مشخصه چطور ایشون هروقت‌که‌ پای تیم کی‌روش وسط میاد به بهانه منافع ملی هیچ حرفی نمیزنه ولی بازیهای پرسپولیس درآسیا جنبه ملی نداشت
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۱
من اون شب بخصوص را میگم وگرنه در مسائل دیگه نقش ایشون را مهم نمیدونم.
یه وقتی شما یه واقعیتی را میگی ولی از اتفاق افتادن اون واقعه احساس ناراحتی میکنی
۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
عثمان به روز حشر شفیعش عمر شود
کوری عصا کش کوری دگر شود
بهراد
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
خجالت نمیکشی به این وضوح و با این وقاحت به اقلیت اهل سنت توهین میکنی؟ فضای مجازی طویله و اصطبل نیست.
مارال
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۸
عادل از حق پخش و ورود زنان نگفت !
آقای طباطبایی من ی ایمیل براتون فرستادم اما جوابی نگرفتم !
۳
ویلی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۶
این امّت hater همیشه در صحنه که وظیفه دارن کیروشو تیم ملیو لجنمالی کنن ربطی به پرسپولیسیا ندارن بلکه همون دستآموزای رویشی قرارگاه جنگ اعصاب نظام مقدسن....قصد و غرضشون ربطی به دعوای حیدری نعمتی برانکو-کیروش نداره فقط ماموریت دارن با وحشی بازی آبو گل آلود کننو نذارن ولو درحد چند شب جام جهانی مردم گرفتار شادی جمعیو باهم بودنو تمرین کنن....
۱
مصطفی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
دوست عزیز فکر نکن چون یکم قلمبه مینویسی خیلی بیشتر از بقیه میفهمی کسی با خوشحالی مردم کاری نداره مشکل ما افرادی هستند که با وارونه نشون دادن همه چیز میخان چهارسال دیگه این مردک بیمار رو به جون فوتبال ما بندازن در حالیکه جام ملت‌های روبه رو قطعا نشون میده ایشون چند مرده حلاجه ضمنا فعلا این کیروش وهوادارانش هستن که از همه جا از باستور گرفته تا بیت مورد حمایت قرار گرفتن نه مخالفشون
jabi
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۹
در مقابل این متن بلند بالا در وصف عادل من چیزی نمیگم. فقط شما برید مقاله آقای افشار رو بخونید در مورد این پسر بعد بیاید مقایسه کنید با این چرندیات این خانم خود فروخته.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۴
کسی که دیگری را به صفتی متهم میکنه اول باید ثابت کنه خودش اونطوری نیست.
۳
حمید
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
حدس می زدم ابراهیم افشار منتقد عادل باشه. کجا چیزی گفته؟ لینک بده
۲
jabi
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۵۹
آقا حمید.
متن آقای افشار در مورد شب اول برنامه 2018 که پروین و مهاجرانی اومده بودن.تو همین سایت نوشته بودن.لینکشو از آقای طباطبایی بخواین چون برای کاربر ها سخته دسترسی به مقاله های قبلی.
۱
jabi
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
آقا یا خانوم واقعی. وقتی کسی شخصی رو فقط به خاطر سرمربی گری تیم ملی کشورش تا مقام پیغمبری و خداوندی بالا میبره جز خود فروخته چیز دیگه ای نیست.
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۹
به جابی
متن مورد نظر خوندم و همون موقع براش جواب نوشتم و قبولش نداشتم.
در مورد اون صفت ، خودت میدونی ! بار سنگین شرعی و حقوقی بر دوش توئه!

اما بدون
که این صفات پیامبر یا خدا با اینکه قبول ندارم ولی مرسوم هست و بیستر برای زیبایی متن بکار برده میشه نه در مفهوم واقعی
مثال پدر فوتبال ،
معمار اقتصاد
و
پیامبر خوبی
خدای ...
این استعارات مرسوم است و بکار برده میشه مخصوصا در متونی که ادبی تر نوشته میشه

۲
مارال
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۰
عادل از حق پخش و ورود بانوان چیزی نگفته !
آقای طباطبایی من برای ایمیل تون ی متن فرستادم اما جوابی نگرفتم !
۳
سعید
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۳۷
(برای همه تهمتهایی که به قلعه نویی زدی - برای کسانیکه مقاله تو رو خوندند اما جوابش رو نخوندند - یک کپی ساده برای خانم کپی پیست)

یه استقلالی یه بار این کامنت رو نوشته ولی یکی دیگه از کاربران عمدا داره این پیام رو توی تمام نوشته های اشک ریز ارسال میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اخه ادمین ای ای اسپورت چرا این قدر این کامنت تکراری رو سه ماه است مدام تایید می کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه کامنت تکراری تایید نکنی!!!!!!!!!!!!!!
۲
بهراد
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۴
توقعی از اراذل و ترول های فضای مجازی نیست اما نمیدونم آس اسپورت آیا اصولا اراده ای داره برای حذف کامنت های توهین آمیز.؟ به خصوص که کاملا میشه حدس زد که چه مطالبی بیشتر در معرض هجوم اراذل اینترنتی هستن و به راحتی میشه با دقت بیشتر این فضای مسموم رو اصلاح کرد. با اینکه کاملا موافق کیروش هستم ولی هیچ علاقه ای به سبک احساساتی و سطحی نوشته های خانم اشکریز در دفاع از ایشون ندارم، اما احساس تهوع بهم دست میده وقتی با این حجم فراوان توهین و هتاکی و اتهام‌زنی به ایشون مواجه میشم، این همه مطالب سخیف که نویسنده هاشون تفاوت انتقاد رو با ناسزاگویی و زیر سوال بردن شخصیت نویسنده درک نمیکنن با چه توجیهی تایید میشه ؟
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
پنجشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۳
آی اسپورت - می‌دانی چقدر دوستت دارم. به قول بچه‌ها یه عالمه. شاید هم دوتا یه عالمه! هیچ مربی را در تاریخ فوتبالی ایران قد تو حشمت خان دوست نداشتم و ندارم. منی که یک عمر به سرت قسم خوردم. به شرافتت. خوش‌محضری‌ات. هنوز دستخط‌های آپارتمان دوبی‌ات را دارم. یا مهمان آمدنت به کلبه خرابه من در تهران که باهم نشستیم ساعت‌ها گپ زدیم و قرار شد کتاب اتوبیوگرافی‌ات را بنویسیم و در اروپا چاپ شود. هنوز دستخط‌هایت لای خنزرپنزرهایم عزیز است. این عید هم که از آمریکا زنگ زدی از خجالت آب شدم اما من عادت به تبریک عید ندارم. می‌کپم توی خودم لحظه تحویل؛ بغل شمعدانی‌ها و ماهی قرمزها و سمنوها و سکه‌ها. صدایت بعد از عمل جراحی زلال بود. خوشحال شدم که هنوز سایه‌ات بالای سر همه ما هست. اما راستش روزی که شنیدم داری به تلویزیون می‌روی هی سبیل‌هایم را جویدم. می‌جویدم از این نظر که بکری تصویر تو بعد از 40سال دوری، خدشه‌دار می‌شود یا می‌توانی میکروفون‌های عادل را مرعوب کنی؟

داشتی می‌رفتی تلویزیون که قواعد خاص خودش را دارد. آن‌هم کنار سلطون. خب سلطون، مار خورده و افعی شده و این روزها اوضاعش کمی به هم خورده و طبیعی است که از ابَرسرمایه‌دارها تعریف و توصیف کند. عادل هم که قربانش بروم در مصاحبه‌هایش فقط منتظر است سلطون یک سوتی بالای18 بدهد او ریسه برود و مخاطب برایش کف بزند که ببین! باز خط قرمزهای تلویزیون را شکست. عادل اهل گفت‌وگوهای آکادمیک نیست منتظر است فانتزی بازی‌هایش گل کند و یکی یک چیزی بپراند در برنامه زنده و او قهقهه بزند. تو که اهل قهقهه نبودی حشمت‌خان. حداقلش جلوی چشم مردم که این همه سال منتظرت بودند قهقهه زن نبودی. اگرچه در محافل خودمانی چیزهایی می‌گویی که از فرط خوشمزگی، مردم شکم‌شان را می‌گیرند و می‌افتند روی فرش. اما تلویزیون ایران یک چیز دیگری است. یک جور محافظت ازلی ابدی می‌طلبد. نگرانی‌ام برای همین بود حشمت‌خان که آب تو را با خودش ببرد.

من یک عمر است به پیری نفرین می‌فرستم. به این که چقدر آدم‌های بزرگ را محافظه‌کار و فرتوت و اهل سازش و «پُرتره پرور» می‌کند. بکری مصاحبه تو برای عادل اگر دادار دودور داشت برای خودت چی داشت؟ تمام همدوره‌هایت منتظر ببینند چه شکلی و با چه شمایلی و کدام ادبیاتی بر این پرده لعنتی ظاهر می‌شوی. چه بچه‌های مقیم ماسوچوست و لس‌آنجلس که تو برایشان همچنان افسانه‌ای تکرارناپذیر بودی، چه همین مردمان کوچه و خیابان وطنت که هنوز می‌بینم چقدر احترامت را دارند. به نظرم ما همه حق داشتیم سبیل‌هایمان را بجویم. چون نگرانت بودیم آخر عمری. می‌دانستم هنوز قواعد حضور در تلویزوین ایران را نمی‌دانی و حریفت چغر و بدبدن است و می‌ترسیدیم از این یک فضای آبگوشتی و تاس کبابی ایجاد کند و افسانه‌هایی چون شما را بیاندازد توی دور لُغزخوانی و هر چه پیش آید خوش آید و گپ‌وگفت‌های مدل کتلتی و کباب شامی. شب مصاحبه که علی سلطون داشت از «مال» آن یاروی کله گنده تعریف می‌کرد که از پاساژهای دوبی هم جلو زده تقریبا زدم تو سرم که اگر این چنین تبلیغات وحشتناکی در یک برنامه زنده پربیننده برای خودش، آمد دارد، برای شما چه دارد؟ ای مرد به قاعده. ای مرد پرتجربه. ای حضرت. راست می‌گوید آن شاعر خسته جان من که : «مصیبت بود پیری و نیستی!» بله مصیبتی عظماست.

راستش مصاحبه که تمام شد فکر کردم کاش نمی‌رفتی. افسانه را خراب کردی. آن وضعیت قازان قورتکی و توسعه نیافته‌ای که شما و به‌ویژه علی سلطون از فضای فوتبال دهه50 ایران بروز داد از عهد ناصری هم عقب مانده‌تر بود. ولی قربان‌تان گردم. مگر همان سلطانی که دم به دقیقه می‌گفت «ما امکانات نداشتیم» نمی‌دانست که همان تیم نه تنها در جشنواره‌های بسیار معتبر رئال مادرید و پاری‌سن‌ژرمن با بهترین تیم‌های دنیا دست و پنجه نرم کرد؟ مگر نمی‌دانست هر حریفی همچون یوگسلاوی، مجارستان، ولز و حتی باشگاه‌های گالا و فنر ترکیه هم برای بازی تدارکاتی به ایران آمد؟ به آن تیم شریف اگر بگویید امکانات نداشت پس به تیم کی‌روش چه باید گفت؟ آنجا که همه فضای فوتبال آبرومند دهه50 را به کتلت‌های مامان نصرت ربط دادید و الباقی چیزها یادتان رفت تقصیر فراموشکاری است یا انحراف حقیقت و واقعیت‌های تاریخی؟ اگر تیم کی‌روش با طیاره اختصاصی به روسیه رفت تیم شما هم با جمبوجت707 اختصاصی رفت. اگر این تیم کت‌و‌شلوار مارک تن‌اش کرده، بچه‌های شما که پیرکاردین می‌پوشیدند. استیک‌خوری نازک نارنجی‌های تیم‌ملی که در بهترین رستوران‌های دنیا هم نق می‌زدند صدقیانی را عاجز می‌کردند که یادتان نرفته است؟ اگر این تیم‌ملی کی‌روش لباس ورزشی آدیداس خریده، آن زمان باید خوب یادتان باشد که فدراسیون با سفارت ایران در آلمان صحبت کرد و حتی فرهاد شریعت هم به‌عنوان نماینده رفت که با آن کمپانی مذاکره کند. آدیداس همه لباس‌ها و کفش‌های بچه‌ها را نداد؟ غیر از چند دست لباس برای بازی‌ها، حتی لباس اسپورت برای صبحانه خوری‌شان را هم داد. حتی دمپایی و شلوار راحتی‌هایش را هم که داد. درباره اینکه سلطون گفت «استوک کفش هلندی‌ها این‌قدر بزرگ بود مال من این‌قدر کوچک»، ببخشید‌ها ! باید همان لحظه با پشت دست می‌زدی توی دهنش! یادتان باید باشد که آدیداس به هر کدام از بچه‌ها 5جفت کفش داده بود اما علی آقا جفت پایش را در یک کفش کرده بود که من فقط کفش خودم را می‌پوشم. آخرش آدیداسی‌ها گفتند باید هنگام ورود به زمین حتما کفش ما را بپوشی بعد در رختکن می‌توانی عوض کنی و کفش خودت را به پات کنی برای بازی. که علی آقا هم کفش همیشگی خودش را پوشید.

یا آنجا که علی سلطون دم به دقیقه مصاحبه را از بی‌امکاناتی می‌نالید و می‌گفت ما در ساختمان المپیک اردو داشتیم. خب برادر من. دهکده المپیک برای بازی‌های آسیایی تهران1974 ساخته شده بود و یکی از عمارت‌هایش را فدراسیون وقت، شیکان پیکان و مجهز کرده بود که اردوی بچه‌ها کم‌وکسری نداشته باشد. از تختخواب و شوفاژ و حوله‌های تر‌و‌تمیز و بقیه مسائل رفاهی. حتی با یک شرکت آشپزی معتبر قرارداد بسته بود که تاپ‌ترین غذاها را به کیفی‌ترین شکل در اختیار بچه‌ها می‌گذاشت. خودتان خبر دارید که آقای صدقیانی مرحوم در حوزه غذا چه شمری بود! نه می‌گذاشت آب توی دل بازیکن‌ها تکان بخورد و نه می‌گذاشت چیز مضر بزنند. نکند سلطان در آن روزها انتظار داشت در هتل‌های 5ستاره زندگی اردویی کنند؟ لابد یادتان هست که هتل‌ها چه وضعیتی داشتند. علی سلطون می‌گوید وقتی هلند را دیدیم زانوان‌مان به لرزه افتاد. برادر من شما چطور وقتی با تیم‌های ملی آرژانتین و فرانسه بازی می‌کردید زانوتان نمی‌لرزید. مگر چند ماه از حضورتان در جشنواره‌های رئال مادرید و پاری‌سن‌ژرمن گذشته بود که ترسو شده بودید؟ آخر به من بگو فدراسیونی که تیم اصلی‌اش قهرمان جام ملت‌ها و بازی‌های آسیایی شده، به جام‌جهانی و المپیک راه یافته و تیم جوانانش 4بار متوالی قهرمان آسیا شده بود؛ فدراسیونی که می‌خواست مرکزیت کنفدراسیون آسیا را به تهران منتقل کند و خود هدایت آن را به‌دست گیرد،‌ فدراسیونی که طی یک برنامه 5ساله، فوتبال کشور را آن همه مدرن‌سازی کرد و نخستین لیگ حرفه‌ای را برپا داشت می‌تواند عقب مانده باشد؟ اینجا که دیگر هیچ‌کس نیست. بیا راست و حسینی بگو. آمده بودید برای چه شما دوتا؟

حشمت‌خان جان من تلویزیون نرو. اگر رفتی با سلطون نرو. اگر با او هم رفتی نگذار عادل هرهر و کرکر راه بیاندازد. قربانت گردم بگذار عکس‌های قدیمی‌ات روی رف‌خانه‌های ما بماند. جگرتو بخورم من ای حضرت.

همشهری ورزشی

۷۲ ۱۳
برچسب‌ها:

حشمت مهاجرانی
علی پروین
عادل فردوسی‌پو
۱
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
مقاله ابراهیم افشار
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر