فهرست
خاطرات پرسپولیس-الهلال؛ پنالتی چیپ و اخراج
خاطرات پرسپولیس-الهلال؛ پنالتی چیپ و اخراج

خاطرات پرسپولیس-الهلال؛ پنالتی چیپ و اخراج

آی اسپورت - پرسپولیس – الهلال یک مسابقه بزرگ در غرب آسیاست. یک جور شهرآورد این طرف قاره‌ای. قرمز ایران مقابل آبی عربستان. دو قدرت سنتی فوتبال آسیا که البته یکی طی سال‌های اخیر نتوانسته در سطح قاره خودی نشان دهد. جدا از آن بازی رفت و برگشت نیمه‌نهایی جام در جام آسیا که در عربستان بدون گل مساوی شد و در تهران با گل مرتضی کرمانی مقام به پایان رسید پرسپولیس و الهلال در چارچوب جام باشگاه‌های آسیا و سپس لیگ قهرمانان بارها به مصاف هم رفته‌اند.

اولین بار روز 3 اسفند 1376 و در شهر طرابلس لبنان وقتی بازی‌ها به صورت متمرکز برگزار می‌شد پرسپولیس با گل دقیقه 78 مهدی مهدوی‌کیا بازی را برد اما در بازی رده بندی همان فصل و در هنگ کنگ با نتیجه 4 بر یک مقابل حریف عربستانی‌اش شکست خورد تا چهارم شود. بازی دو تیم در بهمن 1378 بدون گل تمام شد که این مسابقه در ریاض بود اما یک سال بعد از آن و در اسفند ماه سال 79 پرسپولیس با نتیجه سه بر یک بازی را برد که علی انصاریان (پنالتی) حامد کاویانپور و علی کریمی گل زدند. از آن بازی تا سال 1390 دو تیم هیچ رویارویی با یکدیگر نداشتند تا اینکه در لیگ قهرمانان آسیا به هم رسیدند.

پنج سال قبل وقتی مصطفی دنیزلی تیم بحران زده پرسپولیس را از حمید استیلی تحویل گرفت کمتر از دو ماه تا شروع لیگ قهرمانان آسیا فرصت داشت. در آن فصل پرسپولیس به خاطر قهرمانی با علی دایی در جام حذفی به لیگ قهرمانان راه یافته بود و با الهلال همگروه شد. در آن سال پرسپولیس در عربستان بازی خوبی مقابل الهلال ارائه داد و در نهایت به تساوی یک بر یک دست یافت. این بازی 17 اسفند سال 90 برگزار شدکه علی کریمی با یک پنالتی چیپ دروازه حریف را باز کرد. در اردیبهشت ماه سال 91 در بازی برگشت اما پرسپولیس مقابل تیم خوب الهلال قافیه را باخت و با اینکه جلوی صد هزار تماشاگر بازی می‌کرد یک بر صفر باخت. آخرین رویارویی دو تیم هم در اردیبهشت و خرداد سال 94 بود که بازی رفت در تهران با گل به خودی دیگائو به نفع پرسپولیس شد اما الهلال در ریاض سه بر صفر برد و به مرحله بعد صعود کرد.

۴ ۱۶  
آی اسپورت
2017-02-19 11:05:00
نظر دهید

۱۶ نظر
محسن
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۵۶
این بازی مهم ترین دربی غرب آسیاست. صدرنشین ایران و صدرنشین عربستان. انشاأالله بتونیم الهلال را ببریم.
Gellshah
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۲۰
دربی غرب آسیا الهلال استقلال هست،بازی های حساس و حیاتی تو نیمه نهایی و فینال آسیا،پر۳پولیس رو چه به دربی تو آسیا،الهلال دومین تیم پرافتخار آسیا و استقلال سومین تیم پرافتخار آسیاس،دربی شما با المحرق بحرین هست،جو نده،چرا ب خودتون دروغ میگید؟
۶
حمید
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۰:۰۱
عزیزم گلشاه تو برو گل بازیت رو بکن! اون دو ستاره حلبی عهد دقیانوست رو هم بچسبون به سینه ات تا بیشتر مضحکه بشید! نکته: الهلال هم دوبار قهرمان آسیا شده پس چرا دو تا ستاره رو پیراهنش نداره؟؟
۲
Gellshah
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۵۳
اون دوستاره عهد دقیانوس الان داره چشاتونو اذیت میکنه که،عینک آفتابی بزنید لطفا،UV باشه حتماً،آره السد و العین هم الکی زدن،اصلاً اینا رو زدیم ببینیم کیا میسوزن
مسعودم
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۵۸
مسابقه بزرگ برا پرسپولیسا..وگرنه از نظر الهلالی ها که با استقلال بازی ندارن..پرسپولیسی محلی نداره تو آسیا
۲
لنگیون خبیث و شیطان صفت
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۳۷
به اذن الله متعال ، برادران عزیزمان ، الهلال عربستان گروهک تروریستی داعشی لنگ ملعون را له خواهند کرد...
۱
کیسه سوز
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۴۹
این توبمیری از اون توبمیریا نیس کیسه کش امسال چنان زنگ تفریح بشید تو اسیا که با کارتک هم نشه جمعتون کرد شما السد قطر رو که یه بازیکن داشت تو تهران جلوی تماشاگری خودی نتونستین ببرین وای به حالتون تو مرحله گروهی که خبری از پنالتی و شانس واقبال هم نیس .. کیسه ابروریزی فوتبال ایران
وحيد
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۰۱
چندتا نكته
١- اولا كه ايشالله پرسپوليس ايران تيم عربستاني رو با اقتدار شكست بده تا هم ابهت فوتبال ايران در سطح باشگاهي به رخ اونا كشيده بشه و هم مرحمي باشه بر باخت مقابل استقلال.
٢- ميدونم كه اگه ببرن بازي رو ميان واسه ما استقلالي ها كري ميخونن كه چنين است و چنان است كه اونم مهم نيست
٣- حكايت ياروست كه بروسلي رو گرفته بودن داشتن ميبردن، خودشو انداخت وسط گفت ما دوتا رو كجا ميبريد، الان دربي آسيا؟؟؟ پرسپوليس؟؟؟؟ با خودت چند چندي عمو جون؟ آهان! دلت ميخواست اينجوري بگن. خوب اين مشكلي نداره. فكر كردم داري جدي ميگي.
٤- اگه زبونم لال اين دربيه و بنا به توهم نويسنده جدال قدرتهاي غرب آسياست، از اين به بعد بازي باستياي فرانسه و رئال مادريد هم از جذاب ترين بازيهاي چمپيونز ليگه.
۱ ۱
کیسه سوز
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۵۶
تو اول برو واسه خودت و کیسه دعا کن که امشب ملعبه ی دست عربا نشه پرسپولیس سال 90 با وجود کسب عنوان دوازدهم لیگ برابر تیم های حریفش مثل الهلال ،الغرافه والشباب امارات با قدرت برنده شد چه برسه الان که تیمهایی مث کیسه با اختلاف زیاد پشت سرورشونن .ایشاا.. امشب حسابی سرافکنده میشین میبینیم که اسیا دیگه به تیمهای درپیت بووووق هم نمیده چه برسه ستاره .. شش تایی
Gellshah
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۱۰
نویسنده محتذرم چه شهرآوردی؟الهلال حتی لنگو نمیشناسه،دومین تیم پرافتخار آسیا بیاد با تیمی رقیب باشه ک ی بارم صدای سوت فینال آسیا رو نشنیده؟المحرق بحرین بهترین گزینه برای دربی آسیایی با پر3پولیس هست
۲ ۴
666666
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۱۴
جدا از آن بازی رفت و برگشت نیمه‌نهایی جام در جام آسیا که در عربستان بدون گل مساوی شد و در تهران با گل مرتضی کرمانی مقام به پایان رسید پرسپولیس و الهلال در چارچوب جام باشگاه‌های آسیا و سپس لیگ قهرمانان بارها به مصاف هم رفته‌اند.اینم پیروزی در نیمه نهایی و شنیدن صدای سوت فنیال آسیا
۲
Gellshah
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۱۸
باخودت چند چندی؟ نکنه مثل عباس سبزی فروش لیدرتون مدعی هستی که دنبال قهرمان دوم تو آسیایید؟ #توهّم_درجه_یک ، #جام_در_جام ، #جام _باشگاههای_آسیا ، #یا_خدا
۱
حرف حساب
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۰:۰۴
ای خدا ...مباد آنکه گدا معتبر شود!! حالا خوبه شما از مرحله منفی یک آسیا اون هم به لطف حذف سهمیه عراق و برد شانسی با پنالتی تو تهران تونستید به آسیا برسید! شما استقلالی ها فقط رو دارید! باور کن اگه پرسپولیس دسته سه رفته بود من میرفتم طرفدار نفت مسجد سلیمان میشدم! ولی شما شش تایی ها ....!!
۱
کیسه سوز
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۵۷
.نه محمدان بنگلادشه خخخخ کیسه کش
فرحان روستای خسروی عربخانه بیرجند
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۲۱:۵۴
خود سعودی ها هم به بازی پرسپولیس الهلال میگن داربی. و خیلی هم از این بازی لذت میبرن.
۲ ۱
Gellshah
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۰:۰۷
عجب!!!عربا میگن دربی؟لذت هم میبرن؟نکنه تو عربخانه بیرجند میگن؟عربا همین الانشم ب پر3پولیس میگن البیروزی،چطور شده بازی با تیمی ک هیچ افتخاری تو آسیا نداره شده براشون دربی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر