فهرست
گره پولی؛ خون این ایرلندی رنگین‌تر است؟
گره پولی؛ خون این ایرلندی رنگین‌تر است؟

گره پولی؛ خون این ایرلندی رنگین‌تر است؟

آی اسپورت - از ابتدا هم مشخص بود داستان همکاری پرسپولیس با آنتونی استوکس به این راحتی‌ها نخواهد بود و هر چیزی که مربوط به این بازیکن باشد جایی مشکل‌ساز و عجیب و غریب می‌شود. آن از داستان قراردادش با تراکتوری‌ها و هشدارهایی که این باشگاه می‌داد و می‌دهد، این هم از امضای قرارداد با پرسپولیس که بعد از توافق اولیه طرفین ظاهراً به مشکل خورده است.

قرار بود استوکس آخر هفته قبل در دبی باشد و بعد از مذاکره نهایی با نمایندگان باشگاه پرسپولیس قراردادش را امضا کند اما گفته شد این بازیکن به خاطر منقضی شدن زمان پاسپورتش نتوانسته به موقع راهی دبی شود. بعدتر گفته شد شنبه و سپس یکشنبه برای زمان ورود او به دبی اعلام شده اما سر آخر این بازیکن دیروز به دبی رسید تا نزدیک به یک هفته نمایندگان باشگاه پرسپولیس با هزینه باشگاه در دبی بمانند و در انتظار استوکس بنشینند.

جالب اینکه بلیت حضور این بازیکن در دبی را هم باشگاه پرسپولیس فراهم کرد و سرانجام استوکس صبح دیروز به دبی رسید تا مذاکرات انجام شود. ساعاتی بعد از حضور استوکس در دبی اما خبر آمد این بازیکن برای حضور در تهران و تمرینات پرسپولیس پیش پرداخت می‌خواهد.

فارس نوشته استوکس قبل از این درخواست دریافت ۵۰ درصد از قرارداد خود را کرده بود که این درخواست از سوی باشگاه پرسپولیس رد شده و قرار بر این است درصد کمتری از قرارداد او به عنوان پیش قرارداد به وی پرداخت شود. گفته می‌شود تا استوکس پولش را دریافت نکند به تهران نخواهد آمد اما با توجه به اینکه قرارداد او هم دلاری است حتی پرداخت بخشی از قرارداد این بازیکن هم صدای بقیه نفرات تازه‌وارد و حتی بازیکنان فعلی تیم که مدت‌هاست منتظر دریافت پول هستند را در خواهد آورد و بعید نیست آنها به این داستان معترض شوند.

این درخواست از سوی استوکس در حالی مطرح شده که هیچ یک از اعضای کادر فنی پرسپولیس که تازه به این تیم پیوسته‌اند و البته کریستین اوساگونا دیگر مهاجم تازه‌وارد پرسپولیس هیچ‌گونه دریافتی در بدو امر نداشته‌اند و اگر باشگاه به استوکس پولی پرداخت کند یعنی بین این بازیکن و اوساگونا یا اعضای کادر فنی تبعیض قائل شده که می‌تواند مشکل‌ساز باشد. با این حال به نظر می‌رسد ماجرای حضور استوکس در پرسپولیس عمیقاً گره خورده چرا که باشگاه پرسپولیس راه پس ندارد و اگر طبق درخواست استوکس عمل کند با چالشی تازه مواجه خواهد شد.

به همین خاطر است که انصاری‌فرد خواسته در تهران با استوکس و مدیر برنامه‌هایش مذاکره کند تا طرفین به تفاهم و راه‌حلی برسند. این یعنی که حضور یک هفته‌ای نمایندگان باشگاه پرسپولیس در دبی که حتماً برای این باشگاه هزینه‌های گزافی داشته کاملاً بیهوده بوده و اگر مسائل جانبی این سفر را در نظر نگیرید آنها دست از پا درازتر به تهران برخواهند گشت.

در عین حال گفته شده استوکس تا آخر هفته به تهران خواهد آمد تا با مسئول باشگاه پرسپولیس مذاکره کند اما او با تجربه حضور در فوتبال ایران و آگاهی از شرایط مالی باشگاه‌های ایرانی می‌خواهد از همان روز نخست شرایط سفت و سختی برای باشگاه بگذارد و به نظر می‌رسد حتی با حضور در تهران تا وقتی پولش را نگیرد در تمرین تیم حاضر نخواهد شد.

جالب اینکه تسنیم نوشته باشگاه پرسپولیس در شرایطی در حال نهایی کردن قرارداد آنتونی استوکس است که هنوز حضور این تیم در لیگ قهرمانان قطعی نشده و در صورت عدم حضور نمایندگان ایران در این مسابقات، سرخپوشان با احتساب دو بازی جام حذفی فقط ۱۵ بازی تا پایان فصل دارند. در چنین شرایطی طبیعی است که پرسپولیس با وجود اوساگونا و علی علیپور در خط حمله دیگر نیازی به مهاجم خارجی دیگری نداشته باشد.

با این حال باشگاه پرسپولیس قبل از اینکه بحث محرومیت نمایندگان کشورمان از حضور در لیگ قهرمانان مطرح شود، پیش‌قرارداد استوکس را امضا و برای وی ارسال می‌کند و بعد از مطرح شدن موضوع حذف از لیگ قهرمانان، این باشگاه چاره‌ای جز جذب استوکس نداشته و ندارد. در حال حاضر نمایندگان این باشگاه به‌دنبال توافق بر سر بند‌های این انتقال قطعی‌شده هستند که گفته شده در یکی دو روز آینده نهایی خواهد شد.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2020-01-22 16:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر