فهرست
قلعه نویی: مسئولیت شکست ها فقط با من است/ وضعیت ما بحرانی نیست/ به نیکبخت و اکبرپور خیلی بدی کردم!/ علاقه زیادی به حقیقی دارم
قلعه نویی: مسئولیت شکست ها فقط با من است/ وضعیت ما بحرانی نیست/ به نیکبخت و اکبرپور خیلی بدی کردم!/ علاقه زیادی به حقیقی دارم

قلعه نویی: مسئولیت شکست ها فقط با من است/ وضعیت ما بحرانی نیست/ به نیکبخت و اکبرپور خیلی بدی کردم!/ علاقه زیادی به حقیقی دارم

آی اسپورت- شست مطبوعاتی قلعه‌نویی سرمربی استقلال نزدیک به نیم ساعت طول کشید. سرمربی استقلال امروز در این مصاحبه با آرامش پاسخ همه خبرنگاران را داد و درباره همه مسائل صحبت کرد. از شرایط فعلی خودش در استقلال گرفته تا بازیکنانی که علیه او موضع گرفته اند.

 قلعه‌نویی از اینجا شروع کرد که: طبیعتاً ما با توجه به نتایج بدی که گرفته‌ایم از نظر روحی و روانی شرایط ایده‌آلی نداریم. هر چند ما در چند هفته اخیر از نظر فنی خوب بودیم اما بد نتیجه گرفتیم و بد هم گل خوردیم.

مسئولیت باخت ها با من است
باید متذکر شوم تمام مسئولیت‌های شکست‌های اخیر استقلال بر عهده من است. هیچ شخص دیگری از بازیکن گرفته تا اعضای کادر فنی و هیئت مدیره و مدیرعامل هیچکدام نقشی در این شکست‌ها نداشتند و من مسئولیت تمامی این باخت‌ها را به گردن می‌گیرم.

آماده بازی راه آهنیم
بازی برابر راه‌آهن برای ما بسیار مهم است. ما راه‌آهن را آنالیز کرده و می‌دانیم که تیمی جوان و با برنامه‌ است و مربی خوبی دارد. درست است که دیدار فردا دیدار سختی است اما ما از هر نظر برای رویارویی با راه‌آهن آماده هستیم.

اشتباه فردی داریم
ما در بازی‌های اخیر روی اشتباهات فردی گل خورده‌ایم و ساختار و نظم دفاعی ما هیچ ایرادی ندارد. شما نگاه کنید ما چطور روی اشتباهات فردی گل‌های بچگانه می‌خوریم. در همین بازی ذوب‌آهن روی گل دوم اتفاقی افتاد که دیگر فکر نمی‌کنم تا پایان لیگ برتر چنین صحنه‌ای را در تیم استقلال شاهد باشیم.

سلیمان فلاح فردا بازی می کند
شرایط بدنی بازیکنان راه‌آهن بهتر از استقلال است. با توجه به خستگی بازیکنان، ما درخواست کردیم بازی یک روز به تعویق بیفتد اما قبول نکردند. در این بازی به غیر از قاضی و رمضانی که مصدوم هستند و آندو که محروم است، می‌توانیم از سلیمان‌فلاح استفاده کنیم. فردا زمان نقل‌وانتقالات آغاز می‌شود و ما در نظر داریم نام سلیمان‌فلاح را در لیست‌مان ثبت کرده و از او در بازی مقابل راه‌آهن استفاده کنیم.

شرایط ما بحرانی نیست
طبیعتاً وقتی نتایج ضعیف باشد و دربی را واگذار کنید این اتفاقات رخ می‌دهد اما هستند تیم‌های بزرگ دیگری که در جام حذفی مقابل تیم‌های لیگ یکی حذف شدند، امتیازشان هم نزدیک ماست اما این اتفاقات برای‌شان رخ نداده و نمی‌دهد. من نمی‌دانم معنی بحران چیست؟ بحران یعنی اینکه من تیم سیزدهم و نهم را تحویل بگیرم نه اینکه با صدر جدول 4 امتیاز اختلاف داشته باشم، آن هم در شرایطی که 45 امتیاز از لیگ باقی مانده باشد و از این 45 امتیاز 27 امتیاز آن در خانه است.

همیشه حق با مردم است
آقایانی که آمده‌اند و علیه من صحبت کرده‌اند عکس‌شان معلوم است که کجا کار می‌کنند و در چه مدرسه فوتبالی فعالیت می‌کنند. آنها شناسایی شده‌اند. آقایان بچگی کردند که این افراد را مقابل باشگاه فرستادند. در طرف مقابل وقتی هواداران به نفع من شعار می‌دهند می‌گویند برنامه‌ریزی شده بود اما وقتی به ضرر من صحبت می‌کنند می‌گویند خودجوش بوده است. این قانون فوتبال است. من با استقلال سه قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی آورده‌ام اما وقتی نتیجه نگیری مردم توقع دارند و شعار می‌دهند که البته حق هم با آنهاست. بالاخره جوانی که با پنج هزار تومان پول به استادیوم می‌آید حق دارد که تیمش نتیجه گیرد.

فاصله ما 11امتیاز که نیست
ظاهراً یکشنبه هر هفته جلسه هیئت مدیره برگزار می‌شود که البته دستور کار این جلسه توسط افشارزاده در سایت باشگاه اطلاع‌رسانی شده است. باز هم تأکید می‌کنم که مسئولیت نتایج به دست آمده بر عهده من است اما ما 11 امتیاز از صدر جدول فاصله نداریم بلکه چهار امتیاز عقب هستیم که خیلی راحت جبران می‌شود. ضمن اینکه در بازی مقابل تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن من ترکیب و نفرات اصلی‌ام را در اختیار نداشتم که انشاءالله در نیم‌فصل دوم با تقویت تیم این مشکل هم حل می‌شود.

به نیکبخت و اکبرپور بدی کردم
من به هر کسی که در این فوتبال خوبی کرده باشم به سیاوش اکبرپور و علیرضا نیکبخت واحدی خیلی بدی کردم. واقعاً حق دارند که بیایند و این مصاحبه‌ها را علیه من انجام دهند. البته من حرف‌های‌شان را در جایی نخواندم اما شنیده‌ام چه چیزهایی گفته‌اند. چه بگویم؟ به هر من به این دو بازیکن خیلی بدی کردم!

علاقه زیادی به حقیقی دارم
رضا حقیقی هافبک پرسپولیس هم استانی من است. یادم می‌آید در بازی استقلال و پیام من بازی او را دیدم و از سبک بازی‌اش خوشم آمد. از همان موقع می‌خواستم حقیقی را به استقلال بیاورم اما نشد. من علاقه زیادی به او دارم اما وجدانا نمی‌دانم چه گفته، چون مطبوعات و رسانه‌ها را نمی‌خوانم. این مسائلی است که متأسفانه در رسانه‌ها نوشته می‌شود و من توجهی به آنها ندارم.اما من چه مشکلی با بازیکنان محبوب می توانم داشته باشم؟ مگر فرهاد مجیدی خودش تصمیم به خداحافظی نگرفت؟ مگر نه اینکه آقای مجتبی جباری به خاطر بیانیه باشگاه جدا شد و به قطر رفت؟مگر در سپاهان که بودم و توانستیم دو فصل قهرمان شویم با بازیکنی به مشکل خوردم؟ آن زمان ستاره‌هایی مانند سیدجلال، عقیلی و رحمتی را داشتیم اما در هیچ مقطعی با آنها به مشکل برنخوردیم.

قانونگذار تخلف می کند
خودم هم نمی‌دانم چرا محروم شدم. من یک سؤال دارم. مگر نه اینکه قانونگذار قانون می‌گذارد و ما باید آن را اجرا کنیم، پس چرا کمیته انضباطی که در فوتبال قانونگذار است خودش قوانین خودش را رعایت نمی‌کند؟ هنوز برای من مشخص نشده چرا دیدار استقلال و تراکتورسازی با حضور تماشاگران برگزار شد؟ مگر نه اینکه اینجا قانون اجرا نشد؟ با این شرایط تخلف صورت گرفته است. البته من دوست داشتم تماشاگران تبریزی به ورزشگاه بیایند و هیچ مشکلی با این مسئله نداشتم. حتی نامه هم به کمیته انضباطی نزدیم که چرا باید این بازی با تماشاگر برگزار شود. ما دیروز از سازمان لیگ خواستیم بازی‌مان را با راه‌آهن یک روز به تعویق بیندازد اما مخالفت کردند. وقتی که حسن‌زاده تخلف کرد چرا نیامد به مردم توضیح دهد و عذرخواهی کند؟

     
آی اسپورت
2014-11-30 17:14:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر