فهرست
ادعای روز؛ مصاحبه عادل با اینفانتینو سفارشی بود
ادعای روز؛ مصاحبه عادل با اینفانتینو سفارشی بود

ادعای روز؛ مصاحبه عادل با اینفانتینو سفارشی بود

آی اسپورت - جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، که برای دیدار فینال برگشت لیگ قهرمانان آسیا به ایران آمده بود بعد از این بازی مقابل دوربین برنامه نود و عادل فردوسی‌پور نشست و مصاحبه‌ای با او انجام داد. مصاحبه‌ای که البته در برنامه نود پخش نشد. با این حال بخشی از ویدیوی مربوط به مصاحبه اینفانتینو با عادل در فضای مجازی پخش شده که رئیس فیفا در آن حرف‌های مهمی زده. در این ویدیو مشخص است که عادل از رئیس فیفا درباره تبعیت فدراسیون فوتبال از قوانین کشور و استفاده نکردن از افراد بازنشسته به خصوص مهدی تاج می‌پرسد. اینفانتینو نیز در جواب به صراحت اعلام می‌کند که قانون عنوان شده برای فیفا کاملا به معنای دخالت سیاست در فوتبال است. آن هم در شرایطی که چنین تصمیمی در مجمع به رای گذاشته نمی‌شود. اینفانتینو اعلام کرده که ادامه‌دار بودن این وضعیت و عملی شدن چنین قانونی ایران را با تعلیق روبرو می‌کند. تعلیقی که در همه زمینه‌های فوتبالی و فوتسالی برای زنان، مردان، دختران، پسران و ... خواهد بود. رئیس فیفا همچنین تاکید کرده که اگر چنین اتفاقی برای مدت کوتاهی هم رخ دهد، فوتبال ایران چند سال از اهداف خود عقب خواهد افتاد.

نکته قابل توجه درباره این ویدیو انتشار آن در صفحه اینستاگرام یکی از نمایندگان مجلس است که به نظر فعلا تنها او چنین ویدیویی را در فضای مجازی منتشر کرده؛ قاضی‌زاده هاشمی که عضو شورای نظارت بر صدا و سیما است. روز اول هم که مصاحبه عادل با اینفانتینو پخش نشد، همه از این گفتند که فشار وزارت ورزش باعث شده این مصاحبه در برنامه نود پخش نشود. البته که وزارت ورزش هیچ اظهارنظری در این رابطه نداشت. از طرفی وزارت ورزشی‌ها اعتقاد دارند مهدی تاج با ماده 60 می‌تواند در فوتبال و پشت میز ریاست خودش باقی بماند، اما نظر قاضی‌زاده هاشمی و دوستانش در مجلس این است که چنین قانونی بالادستی است و به همین دلیل تعلیق نمی‌تواند تهدیدکننده باشد. قاضی‌زاده همچنین در کپشن پستی که در اینستاگرامش گذاشته به نکات جالبی اشاره داشته. البته که پخش شدن این ویدیو توسط یک نماینده مخالف حضور تاج در فوتبال جالب‌توجه است اما او از مافیایی پشت‌پرده صحبت کرده که سفارش انجام این مصاحبه را دادند. البته که فردوسی‌پور و تیمش در برنامه نود هم به عنوان رسانه یک کار خبری مهم را از دست ندادند و بدون شک هر رسانه دیگری هم بود چنین کاری انجام می‌داد. حال باید دید راهی که این نماینده جوان پیش گرفته تا تعلیق تهدیدی برای رفتن تاج باشد به کجا خواهد رسید؟

خبرآنلاین

۱۳ ۲  
آی اسپورت
2018-11-18 23:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسین اهوازی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
تشنگان قدرت دست از سر فوتبال برنمیدارند. قوانین فیفا سر جای خود اما تاج باید به قوانین مملکت خود احترام بگذارد
علی تبریزی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۰۳
دعوا سر لحاف ملاست. فدراسیون جایی هست که گردش مالی قابل توجهی داره. نمونه اش مصاحبه دیروز شجاعی. فقط در چندسال اخیر 20 میلیون دلار از نهادهای خارجی وارد حساب فدراسیون شده با درآمدهای داخلی اعم از تبلیغات داخلی و جرایم کمیته انضباطی و .... کاری ندارم. این پولها کجا میرن؟ تیم ملی نه خورد و خوراک درست حسابی داره نه لباس نه کمپ خارجی مناسب نه با یه تیم درست و حسابی بازی دوستانه میکنه حتی یادتون باشه تنها مورد هزینه که همون پرداخت دستمزد کیروش و کادر فنی هست همیشه دیرکرد داره. این منابع مالی پس چی میشه؟ به غیر از اینه که همین آقایون فدراسیون نشین در سایه عدم پاسخگویی و عدم شفافیت یه بخشی از این پول ها رو هاپولی میکنن؟ بچه های اینا از کجا آوردن سوار پورشه میشن؟ معلوم هست کنار گذاشتن افراد از اینگونه پست ها مشکل خواهد بود. فساد فساد و فساد.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر