فهرست
درخشان: حاجی‌صفی در دفاع و حمله فوق‌العاده بود/ برای عـرق ریختن به امارات می‌رویم نــه تفریـــح
درخشان: حاجی‌صفی در دفاع و حمله فوق‌العاده بود/ برای عـرق ریختن به امارات می‌رویم نــه تفریـــح

درخشان: حاجی‌صفی در دفاع و حمله فوق‌العاده بود/ برای عـرق ریختن به امارات می‌رویم نــه تفریـــح

آی اسپورت- حمید درخشان دیروز تیمش را به دبی برد تا بلکه در اردوی خارجی و یکی دو بازی تدارکاتی شرایط پرسپولیس بهتر شود اما هر چقدر که درخشان سعی کند وضعیت حاکم بر تیم خود را خوب و بدون مشکل جلوه دهد باز هم موفق نخواهد بود چون در تیم او هر روز حاشیه جدیدی بروز پیدا می‌کند که بعضا او قدرت مقابله با آنها را ندارد یا اصلا در حوزه اختیارات او نیست. با این حال درخشان دیروز قبل از پرواز پرسپولیس به دبی در مصاحبه‌هایی متفاوت درباره شرایط پرسپولیس و برد تیم ملی صحبت کرد.

برنامه‌تان در اردوی امارات چگونه خواهد بود؟


 در تهران تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و بازیکنان تیم نیز کاملا با انگیزه هستند. به دنبال این هستیم تا در اردوی یک هفته‌ای امارات هم در بخش بدنی و هم در بخش هماهنگی به اهدافمان برسیم . در همین ارتباط بازی با تیم الامارات هم قطعی شده است و شاید یک بازی تدارکاتی دیگر هم مقابل الوصل انجام دهیم.


ظاهرا برخی از بازیکنان تیم از برگزاری اردو در راس الخیمه ابراز ناراحتی کرده‌اند و می‌گویند چرا این اردو در دبی یا ابوظبی نباید برگزار می‌شد؟


 مگر ما برای گردش و تفریح به امارات می‌رویم که آنها ناراحت هستند؟ پرسپولیس قرار است برای تمرین و عرق ریختن به امارات برود نه تفریح و هرگز توریست نیستیم. با توجه به اینکه کمپ خوبی در آنجا برای ما در نظر گرفته شده سعی می‌کنیم به بهترین شکل مراحل آماده سازی مان را در آرامش انجام بدهیم.


آیا جایگاهی را برای علی کریمی در پرسپولیس در نظر گرفته اید و وی تیم را در اردوی امارات همراهی خواهد کرد؟
 علی کریمی با ما به امارات نمی‌آید اما وقتی که به تهران برگردیم دوباره در تمرینات تیم حاضر می‌شود. در خصوص جایگاه وی در پرسپولیس نیز هنوز چیزی مشخص نیست و مطمئن باشید به شکلی از کریمی استفاده می‌کنیم که شان و جایگاه وی حفظ شود.


در برخی رسانه‌ها مطرح شده که پیام صادقیان به دلیل دریافت نکردن مطالبات مالی خود از باشگاه، همراه با تیم در اردوی امارات حاضر نمی‌شود؟


 من نمی‌دانم چه کسانی و با چه اهدافی چنین مطالبی را درباره صادقیان مطرح می‌کنند. مطمئن باشید او همراه با تیم در اردوی امارات حضور پیدا خواهد کرد

.
مشکل این بازیکن مالیاتی است؟


 نه او مشکل مالیاتی ندارد اما پیام خانه‌ای خریده و باید چک آن پاس شود و در تلاش هستیم تا این مشکل برطرف شود و او هم بتواند همراه ما به این اردو بیاید.


درباره قیمت 290 میلیارد تومانی که روی سهام باشگاه پرسپولیس گذاشته شده و پیرو آن واگذاری 20 درصد از سهام باشگاه به پیشکسوتان توسط خریدار یا خریداران جدید نظرتان چیست؟


 به نظر من واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی اتفاق خوبی است که برای این باشگاه می‌افتد و باعث می‌شود که بسیاری از مشکلات باشگاه و تیم حل شود. در خصوص واگذاری سهام نیز باید بگویم اولویت اول واگذاری سهام باید به پیشکسوتانی باشد که سال‌ها بدون دریافت پول یا با حداقل دریافتی و فقط به عشق پیراهن این تیم برای آن زحمت کشیدند و به میدان رفتند

.
برخی معتقدند موضوع بازیکنانی که با انتقال خود از پرسپولیس به باشگاه‌های اروپایی عواید مالی زیادی را نصیب این باشگاه کرده‌اند باید در واگذاری سهام مورد توجه قرار بگیرد.


 من باز هم تاکید می‌کنم واگذاری سهام باید براساس سوابق پیشکسوتان باشد. البته بوده‌اند افرادی که با انتقال خود به تیم‌های خارجی عوایدی را به پرسپولیس رسانده‌اند اما فراموش نکنید که اکثر آنها یا از قبال باشگاه خوب برده‌اند یا از طریق پرسپولیس مطرح شده و به تیم ملی و پس از آن باشگاه‌های خارجی به‌ویژه اروپایی راه پیدا کرده‌اند.


آیا شوکت سلام اف ازبکستانی را جذب خواهید کرد؟


 ما یک مدافع چپ می‌خواهیم که احتمالا این بازیکن هم در امارات به ما اضافه شود. البته او توانایی بازی در یک پست دیگر را هم دارد. هافبک ملی‌پوش ازبکستانی هم مورد تایید ما است و اگر با مدیربرنامه‌های وی از نظر مالی به توافق برسیم او را جذب خواهیم کرد ضمن اینکه یک هافبک برزیلی نیز مدنظر ماست که این دو بازیکن به اردوی تیم در راس الخیمه اضافه خواهند شد.


رزومه و شرایط این بازیکن برای پیوستن به پرسپولیس مناسب است؟


 این بازیکن برزیلی توانایی بازی در پست هافبک نفوذی و هافبک دفاعی را دارد و پیش از این در سری A ایتالیا هم توپ زده است. اسم این بازیکن را یادم نیست ولی او در دبی به اردوی پرسپولیس اضافه می‌شود.


وضعیت الکسیس نورامبوئنا به کجا رسید؟


 فعلا جذب نورامبوئنا منتفی است.


دلیل جذب بهنام برزای چه بود؟


 یکی از دلایل جذب برزای جوان بودن او و توانایی او برای بازی در پرسپولیس در چند سال آینده است. فکر می‌کنم قرارداد برزای با پرسپولیس سه ساله است و برای همین او در سال‌های بعد هم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند.
بارها صحبت از این بود که شما از نحوه یارگیری پرسپولیس در نیم‌فصل رضایت نداشتید. هنوز هم همین نظر را دارید؟
 به هر حال شرایط ما در زمان نقل و انتقالات خوب نبود و با توجه به مشکلاتی که پیش آمد شرایط خاصی داشتیم و نبود مدیریت هم مزید بر علت شد اما به هر حال با تلاش هیأت‌مدیره و شخص طاهری توانستیم مقداری تیم‌مان را جمع و جور کنیم.


بازی تیم ملی را دیدید؟ نظرتان چیست؟


 بله، بازی بسیار خوبی از تیم ملی شاهد بودیم. به ویژه اینکه بازی اول بود و در بازی اول همیشه در چنین تورنمنت‌هایی مهم است که تیم نتیجه بگیرد. به نظرم بازیکنان در تمامی پست‌ها کارشان را به خوبی انجام دادند و می‌توان به این تیم امیدوار بود.


به نظر شما کدام بازیکن تیم ملی برتر از بقیه بود؟


 به نظرم حاجی‌صفی فوق‌العاده بازی کرد. او علاوه بر گلی که زد یک بازی فوق‌العاده را انجام داد و چه در بخش دفاع و چه در حمله به تیم ملی کمک شایانی کرد.


آیا با این بازی می‌توان ایران را به چشم یک مدعی دید؟


 به نظرم ایران به همراه استرالیا، ژاپن و کره چهار تیمی هستند که شانس بالایی برای قهرمانی دارند و تیم ملی ما هم نشان داد که می‌تواند با این شیوه بازی حرفی برای گفتن داشته باشد.

     
آی اسپورت
2015-01-12 12:08:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر