فهرست
والورده: پنالتی مسی، اسپانیول را تهییج کرد
والورده: پنالتی مسی، اسپانیول را تهییج کرد

والورده: پنالتی مسی، اسپانیول را تهییج کرد

آی‌اسپورت- بارسلونا در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا، در خانه همشهری‌اش اسپانیول با نتیجه یک بر صفر تن به شکست داد. تک گل این بازی که لیونل مسی در آن یک پنالتی به هدر داد، در دقیقه 88 به ثمر رسید تا بارسایی‌ها فرصت چندانی برای جبران گل خورده نداشته باشند و به این ترتیب اولین شکست فصل مردان ارنستو والورده در فصل جاری به ثبت برسد.

والورده در کنفرانس خبری پس از بازی به خبرنگاران گفت: « ما سعی کردیم کاری را انجام دهیم که همیشه انجام می‌دهیم، بر بازی سوار شویم و حریف را در زمین خودش محبوس کنیم. آنها اما واقعاً خوب دفاع می‌کردند و روی حرکتی که منجر به گل‌شان شد هم کارآمد  بودند. در نهایت چیزی که تفاوت دو تیم را رقم زد دقت در استفاده از موقعیت‌ها بود. حالا ما باید به فکر جبران این نتیجه باشیم.»

برخی معتقدند که هدر رفتن پنالتی مسی، نقطه عطف بازی بوده است. والورده در این خصوص هم گفت: « ممکن است. من نمی‌دانم. گاهی اوقات شما این احساس را دارید که بیشتر به خاطر جو ورزشگاه تحت فشار هستید تا از دست دادن موقعیت. دروازه‌بان ما در این بازی خیلی مجبور به نشان دادن واکنش نشد. حریف در زمین خودش دفاع و صبر می‌کرد تا فضاها را ببندد و این به ضرر ما تمام شد. با این حال اگر قدر موقعیت‌هایی که داشتیم را می‌دانستیم، بازی را می‌بردیم. از دست رفتن پنالتی ما هواداران اسپانیول را برای تشویق تیم‌شان تهییج کرد.»

سرمربی سابق اتلتیک بیلبائو در این خصوص که آیا تیمش خواهد توانست بازی برگشت را ببرد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند، تأکید کرد: «من در همین بازی هم عملکرد تیمم را دوست داشتم چون بازیکنانم با رویکرد خوبی به میدان رفتند اما در این ورزشگاه ترکیب کردن همه چیزهای خوب با هم کار سختی است. ما تلاش‌مان را کردیم اما یکسری چیزها هست که باید پذیرفت، مثل اینکه حریف دفاع می‌کرد و خیلی می‌دوید و باید به خاطر سختکوشی‌‌شان به آنها تبریک گفت. حالا ما در نوکمپ منتظرشان هستیم. بخت اول صعود در مراحل حذفی تیمی است که بازی‌هایش را می‌برد. نتیجه بازی رفت، نتیجه خوبی نیست چون در خانه حریف نتوانستیم گل بزنیم. می‌دانیم که اگر آنها در نوکمپ گل بزنند آن وقت ما باید 3 گل بزنیم.» بازی برگشت بارسا و اسپانیول در جام حذفی بامداد جمعه هفته آینده برگزار می‌شود.

     
آی اسپورت
2018-01-18 11:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر