فهرست
به نام بازیکنان، به کام طلبکاران
به نام بازیکنان، به کام طلبکاران

به نام بازیکنان، به کام طلبکاران

آی اسپورت – فرض کن نشسته‌ای بر صندلی مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس؛ از کدام گروه از طلبکاران رضایت می‌گیری؟ بازیکنان و مربیان فعلی یا طلبکارانی که نارضایتی‌شان می‌تواند حسرت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بر دل قرمزها بگذارد؟ به کدام‌شان می‌توانی بگویی حق با دیگری است که با یک شکایت تازه یقه‌ات را نگیرد؟ باشگاه الان درست در همین موقعیت قرار گرفته. مقابلش بازیکنان و مربیانی هستند که نه تنها بابت قراردادهای این فصل ریالی نگرفته‌اند، بلکه از فصل پیش هم طلبکارند و مدام سراغ پول‌شان را می‌گیرند.

کمی آنطرف‌تر هم طلبکارانی ایستاده‌اند که حکم کمیته انضباطی و استیناف را در دست دارند و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم زل زده به آنها تا مطمئن شود که از پرسپولیس پولی به جیب‌شان می‌رود یا نه. همین کنفدراسیون تا نهم شهریور ماه به باشگاه مهلت داده که با این چند طلبکار تسویه حساب کند و تهدید کرده که کوتاهی پرسپولیس به حذفش از رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا منجر خواهد شد.

جالب اینکه تا همین دو هفته پیش میزان بدهی پرسپولیس به طلبکاران داخلی و خارجی‌اش و البته اداره مالیات، چیزی بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان برآورد شده بود اما حالا گرشاسبی می‌گوید که با پرداخت ۷ میلیارد تومان، همه بدهی‌های این باشگاه تسویه خواهد شد: «به غیر از مالیات‌ها، پرسپولیس ٧ میلیارد تومان دیگر بدهکار است که اگر این مبلغ را هم پرداخت کنیم، دیگر بدهی باشگاه صفر خواهد شد. در بحث مالیات‌ها هم باید بگویم در این زمینه مشکلاتی داریم زیرا پیش از این به دلیل نبود مدارک لازم، مالیات باشگاه علی‌الراس محاسبه شده اما ما درخواست کردیم بررسی مجدد در این زمینه انجام شود.»

بدتر از این اما بدهی باشگاه به بازیکنان و مربیان فعلی پرسپولیس است که بدقولی باشگاه را هر روز به گرشاسبی یادآوری می‌کنند و حتی کار به تهدید کشیده. مصاحبه نکردن بازیکنان بعد از تساوی خانگی برابر نفت مسجدسلیمان هم دلیلش همین بود. آنها قرار گذاشته بودند که بعد از بازی درباره مشکلات مالی و بی‌پولی مصاحبه کنند اما وعده‌های سرپرست باشگاه که در اردو به آنها قول پول داده بود، باعث سکوت‌شان شد و بهانه‌ای برای تهدید به تحریم تمرین. کاری که تنها ترفند پرسپولیسی‌های پیش از برانکو برای تحت فشار گذاشتن باشگاه بود اما حالا بازیکنانی هم که در این سه چهار سال به آن تن نداده بودند، تهدید کرده‌اند که اگر پول نرسد، تمرین نمی‌کنند.

باشگاه هم نه که کوتاهی کرده باشد اما با این همه بدهی پولی برایش نمانده که با آن بازیکنانش را راضی کند.  در این چند هفته حمیدرضا گرشاسبی بارها با نماینده حامی مالی باشگاه مذاکره کرده تا شاید راضی شوند پیش از موعد، قسط اول را بپردازند. اتفاقا موفق هم شد اما چکی که پنج‌شنبه گرفت، هنوز پاس نشده است.

خبر این بود که حامی مالی به پرداخت زودتر از موعد به پرسپولیس رضایت داده و چک اول را آخر هفته پیش برای این باشگاه فرستاده که با تکیه به همان چک، گرشاسبی به دیدار بازیکنان رفت و به آنها وعده‌ داد که 15 تا 20 درصد از قراردادهایشان را پرداخت خواهد کرد. تا امروز اما ریالی به آنها پرداخت نکرده‌اند چرا که چک حامی مالی هنوز پاس نشده است.

خالی بودن حساب و پاس نشدن چک ادعایی بود که سرپرست باشگاه پرسپولیس مطرح کرد و وعده بعدی‌اش این بود که تا اواسط هفته جاری مشکل را حل می‌کند اما هنوز موفق نشده است. همین ناکامی کافی بود برای بازیکنان که تهدید کنند: «تا پول ندهید، تمرین نمی‌کنیم.» این تهدید، باشگاه را دوباره به جان حامی مالی انداخت و مذاکره‌ها از سر گرفته شد اما آنچه عجیب به نظر می‌رسد و داستان را به سمت و سویی دیگر می‌کشاند، ادعای حامی مالی باشگاه است که گفته: «ما چند روز پیش پول پرسپولیس را دادیم.»

حالا پرسش این است که اگر پول داده‌اند و یا چک‌شان نقد شده، پرسپولیس به چه چیزی اعتراض دارد؟ حامی مالی مدعی شده که پرسپولیس به جای پرداخت پول به بازیکنان و مربیان خود، دریافتی‌اش را برای رضایت گرفتن از طلبکاران خرج کرده که سکوت مدیران باشگاه می‌تواند مهر تاییدی باشد بر این ادعا.

 البته که باید منتظر تکذیبیه آنها باشیم اما آنوقت با شایعه پرداخت پنهانی باشگاه به گادوین منشا که می‌گفتند خواهان فسخ یکطرفه قراردادش شده، چه کنیم؟ شایعه‌ای که حتی می‌توانیم آن را ریشه اعتراض بازیکنان و تهدید آنها به تحریم تمرین بدانیم و حتما آن هم تکذیب خواهد شد.

واقعیت اما این است که بازیکنان وقتی از دریافت مطالبات‌شان ناامید شدند، تهدید کردند که تا پول نگیرند تمرین نخواهند کرد و تنها چاره‌ای که پیش‌روی گرشاسبی ماند، این بود که به محل تمرین برود و حساسیت شرایط فعلی را به گوش آنها برساند. البته قطعا در توضیحات او یکی دو وعده‌ هم گنجانده خواهد شد اما با این وضعیت، بعید است تا پیش از سفر به دوحه پولی دست پرسپولیسی‌ها را بگیرد.

 

ایران ورزشی

۸ ۳  
آی اسپورت
2018-08-21 13:47:00
نظر دهید

۳ نظر
اکبر
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۲
چکار کنن طبع مشکل پسند شما راضی بشه؟ جز اسپانسر و حمایت هوادار مگه چی دارن؟ وزیر پرسپولیسی که ۵۰۰هزار یورو میریزه به حساب از ما بهتران. از جای دیگه هم که پولی نمیاد. توقع دارید با طلبکارها مصالحه نکنن و از آسیا حذف بشن تا برای شما خوراک فراهم بشه بابت بی لیاقتی مدیران و از این مزخرفات؟ با خودتون چند چندید؟ اگر فضولی بیخود نکنید هم حسابهای قبلی تسویه میشه هم تعهدات فعلی پرداخت خواهد شد. شما فقط فک قلمهاتون رو ببندید. همین.
۹
حمید
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۳
به عنوان یه هوادار پرسپولیس می گم برای من اولویت با پرداخت بدهی هاست. بازیکنان با این سطح از درآمد اگر یک ماه دیرتر به پولشون نرسند هیچ اتفاقی نمی افته. در ضمن غلط کردن بخوان تمرین نکنند یا تحریم کنند. دنیا رو رو سرشون خراب می کنیم. و در ضمن بهتره یادشون باشه از زمانی که سامانه های هوادارای راه افتاده این ما تماشاگرا بودیم که حقوقشون رو از جیب خودمون پرداخت کردیم در حالیکه به هیچ وجه همچین وظیفه ای نداشتیم. پس بهتره حد و حدود خودشون رو بدونن و دوباره از این غلطا نکنن. در پایان هم بگم قرار نیست پولشون رو نگیرن. فقط قراره برای مدت کوتاهی شعور داشته باشن و شرایط اقتصادی کشور و هوادار رو در نظر بگیرین.
۷
2
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۸
اسپانسر مشترک همینه. پول ها رو دادن سوگلی ها تا بییت و سومین بازیکنشون رو هم بگیرن چک بی محلش واسه پرسپولیسه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر