فهرست
درسی که AFC به فدراسیون ایران داد
درسی که AFC به فدراسیون ایران داد

درسی که AFC به فدراسیون ایران داد

آی اسپورت – مدیران باشگاه پرسپولیس در اعتراض به اشتباهات داوری دیدار با پاختاکتور به کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نوشتند و در ادامه، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ این نامه به باشگاه پرسپولیس ارسال شد این اتفاق، حرفه‏ای‏ترین شکل از مناسبات اداری بین یک باشگاه فوتبال و یک ارگان مهم مدیریتی است. اتفاقی که می‎تواند از اشتباهات آتی جلوگیری کرده و حساسیت بیشتری از سوی ارگان‏های مدیریتی برای بازی‏های فوتبال ایجاد کند. به کلیت ماجرا که نگاه کنید، می‏بینید موضوع بسیار ساده است. باشگاه شاکی از داوری با مستنداتی که در اختیار داشت، به مسئولان برگزاری تورنمنت لیگ قهرمانان اعتراض کرده و آن‌ها نیز به باشگاه اطمینان داده‏اند که همه چیز را رصد می‏کنند.

همین موضوع ساده، اما در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ رخ نمی‏دهد. اشتباهات گا‌ها فاجعه‏ بار داوری در فوتبال کشورمان رقم می ‏خورد که هر آدم عاقلی را عاصی و عصبانی می‏کند. مربیان و بازیکنان که با احکام کمیته انضباطی و اخلاق، هرگز حق اعتراض ندارند. باشگاه‏ها هم اگر اعتراضی دارند، باید به صورت مکتوب به فدراسیون ارسال کنند، اما در ادامه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ هیچ! از سوی فدراسیون یا سازمان لیگ، هیچ پاسخی به دست‎شان نمی‎رسد که دل‎گرمی بوده و نشانی از تغییر شرایط یا برخورد با داوران پراشتباه داشته باشد. فراموش نکنید که کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از ضعیف‏ترین کنفدراسیون‎های تحت مدیریت فیفا است، اما فدراسیون فوتبال کشورمان نمی‏تواند همین اتفاقات ساده مدیریتی را نیز از کنفدراسیون فوتبال آسیا بیاموزد و با دادن پاسخ‏های منطقی و امیدوارکننده، دل مدیران باشگاه و مربیان تیم‏ها را نسبت به آینده گرم کند.

 

خبر ورزشی 

۹ ۳  
آی اسپورت
2019-03-11 12:35:00
نظر دهید

۳ نظر
6
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
اینجا همه دست به دست هم میدن تا روی اشتباهات داور سرپوش بذارن
۵
.
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
.
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
عاموو دلت خوشه ها! بیان چی بگن؟ بگن ببخشید میدونیم! همه اینها با هماهنگی و چراغ سبز نشون دادن خودمون بوده؟؟!! الان چند هفته است کیسه و سپاهان و تراکتور دارند از داوری سود میبرند ولی پرسپولیس مدام ضرر میبینه!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر