فهرست
ایران ۳-۱ کوبا؛ فردا نوبت لهستان است
ایران ۳-۱ کوبا؛ فردا نوبت لهستان است

ایران ۳-۱ کوبا؛ فردا نوبت لهستان است

آی اسپورت – تیم ملی والیبال ایران شب گذشته در ادامه مسابقات والیبال قهرمانی جهان، مقابل کوبا به برتری رسید. در ست نخست بازی، تیم ایران با مشکلاتی در دریافت اول، هماهنگی و حمله روبرو بود و بازیکنان کوبا با استفاده از این نقاط ضعف و حملات موثرتر برتری خود را در زمین حفظ کرده و فاصله امتیازی زیادی ایجاد کردند. بازیکنان کوبا در این ست، 17 امتیاز از اسپک کسب کردند در حالی سهم ایران تنها 8 امتیاز بود. بازیکنان ایران 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند. نتیجه ست نخست 25 بر 17 برای کوبا بود.

بازیکنان ایران در ست دوم به خودشان آمدند و با ریکاوری روحی توانستند بازی همیشگی و روان خود را ارائه کنند. سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران در مدیریت بازیکنان درون زمین، نقش بسزایی داشت. شاگردان کولاکوویچ در ست دوم، عملکرد فوق العاده ای در دفاع روی تور و استفاده از اشتباهات حریف داشتند. نتیجه ست دوم که 26 دقیقه طول کشید، 25 بر 18 برای ایران بود.

تنها حربه بازیکنان کوبا در ست سوم نیز، استفاده از قدرت پرش و اسپک های خود بود ولی بازیکنان ایران در دفاع روی تور بهتر از حریف عمل کردند و در نهایت با کمک اشتباهات حریف 25 بر 22 برنده ست شدند. بازیکنان ایران تا پایان این ست 37 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس توسط سعید معروف و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

برتری تیم ایران در ست چهارم نیز محسوس بود و تیم ایران توانست با امتیاز 25 بر19 مقابل کوبا به برتری برسد و در مجموع با برتری 3 بر یک مقابل این حریف سرسخت پیروز شد. تیم ایران که در دو بازی گذشته خود به ترتیب مقابل پورتوریکو و بلغارستان به پیروزی رسیده بود، امروز استراحت می کند و از ساعت 22 فردا در دیداری سرنوشت ساز به مصاف لهستان می رود.

۱    
آی اسپورت
2018-09-16 09:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر