فهرست
جنگی که با پرچم ژاپن آغاز شد
جنگی که با پرچم ژاپن آغاز شد

جنگی که با پرچم ژاپن آغاز شد

آی اسپورت - اگرچه امپراطوری ژاپن به کشور صلح شناخته می‌شود اما روز گذشته نمایش پرچم این کشور، جنجال بسیار زیادی را آغاز کرد و شروع‌کننده یک «جنگ سنگی» تمام عیار بود؛ جایی که برخی از طرفداران تراکتور پرچم ژاپن را به اهتزار درآوردند و با شعارهای تند از طرف هواداران میزبان مواجه شدند. سپس آن ها که این شعارها را برنتابیدند، تلاش کردند تا با پرتاب سنگ انتقام جویی کنند و درهمین لحظه، سکوهای ورزشگاه آزادی دوباره محل جنگی تمام عیار بین هواداران قرمزپوش شد.

رقابت پرسپولیس و تراکتور همیشه با حواشی و جنجال های بسیار زیادی همراه بوده اما از زمان اوج‌گیری سرخپوشان تهرانی با برانکو ایوانکوویچ، این تنش و التهاب در رابطه هواداری دو تیم، بیشتر و بیشتر شده است. حتی همین حالا تراکتوری ها در مسابقات عادی خود نیز علیه پرسپولیس شعار می‌دهند و این تیم را رقیب اصلی خود می‌دانند.

اما از سال گذشته این رقابت‌ شکل جدیدی به خود گرفته است. پس از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا و تقابل با تیم کاشیما آنتلرز، موج حمایتی هواداران تراکتور از تیم ژاپنی شکل گرفت و باعث شد آن ها در بازی های خانگی خود به تشویق این تیم بپردازند. همچنین تی تی ها با نمایش پرچم این کشور در بازی های خود، جنجال ساز شدند که البته آن موقع اعلام کردند این پرچم به خاطر حمایت از یوکیا سوگیتا فراگیر شده است.

حالا جدایی یوکیا سوگیتا نیز تاثیری در این موج نداشته است. روز گذشته اهتزار این پرچم دوباره آتش جنگ را در سکوهای استادیوم آزادی شعله ور کرد و باعث مصدومیت بسیاری از هواداران شد. هوادارانی که در یک روز وسط هفته، برای تماشای مسابقه ای جذاب به ورزشگاه رفته بودند اما این اتفاق، سبب شد تا با کامِ تلخ به خانه برگردند.

این که در لحظه پرتاب سنگ، طرفداران دو تیم دقیقا به چه چیزی می‌اندیشند، پرسش بسیار مهمی است که هرکسی باید قبل از ورود به استادیوم از خود بپرسد. این که آغازکننده کدام طرف است و شدت عمل بیشتر از کدام سو اعمال می‌شود، اهمیت زیادی ندارد و مسئله مهم، همان خویشتن داری است که حتی اگر لازم باشد، طرفداران باید هر بار از خود نشان دهد تا از فاجعه جلوگیری کند.

 

ورزش سه 

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-01-27 11:59:00
نظر دهید

۱ نظر
یاسر
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸، ۱۵:۱۲
این فوتبال فاسد دولتی که حکومت در اون دنبال انداختن مردم به جان هم و سرگرم کردن اوناست باید از طرف هوادارانی که در استادیوم هیچ تضمین جانی ندارن تحریم بشه. اون هواداران عاقل تر که میرن استادیوم باید از خودشون بپرسن اگر به تیر غیب یکی از همین سنگ و کلوخ ها گرفتار شن کی جوابگو هست کی رسیدگی میکنه واقعا ارزش ذره ای صدمه به سلامت خودشون رو داره که میرن برای این بازی ها به استادیوم. تاوان جدال ها و دعواهای یه سری اراذل و اوباش در داخل و خارج زمین رو کسانی میدن که اصلا هیچ نقشی ندارن. هیچ انسان عاقلی خودش رو در چنین وضعیتی قرار نمیده.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر