فهرست
برانكو در خدمت كی‌روش
برانكو در خدمت كی‌روش

برانكو در خدمت كی‌روش

1- در حالی كه سرنوشت كره‌جنوبی هنوز معلوم نیست كه چه خواهد شد و در وضعیتی كه ژاپن با استرالیا و عربستان هنوز به بخت‌آزمایی مشغولند تیم ایران بار خود را بسته و حضورش در جام جهانی را قطعی و هزار درصدی كرده است! در حالی كه لیگ برتر را خوش سروشكل‌تر و باكلاس‌تر از هر سال دیگری یافته‌ایم، ملی‌پوشان ایران را مقتدرتر از همیشه و تاكتیك‌پذیرتر از هر زمان و تمام مواقع دیگر یافته‌ایم!

در این میان واقعیت دیگری هم خودنمایی می‌كند و چه آشكار هم خودنمایی می‌كند: ... تیم ملی ایران بر پایه لژیونرهایش شكل داده شده است!... تیم ملی ایران با 7 لژیونر و 4 مرد از لیگ برتر، ازبكستان را مغلوب و كار كره‌جنوبی را یكسره كرد!

2- در تیم ایران، بیرانوند، رضاییان، سیدجلال حسینی و طارمی- همه از پرسپولیس- برآمدگان و نمایندگان لیگ برتر بودند! و بعد وحید امیری! در تیم ایران، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی (كاپیتان)، سعید عزت‌اللهی، علی كریمی، میلاد محمدی و مرتضی پورعلی‌گنجی لژیونرهای آماده، باهوش و تاكتیك‌پذیری بودند؛ همگی گوش به فرمان تیم، همگی تاكتیك‌پذیر و مردانی در خدمت انضباط تیمی!

بررسی این تركیب، از ضرورت‌های پی بردن به دلایل پیروزی همه‌جانبه تیم ملی برابر ازبك‌ها بود! بررسی ویژگی‌های فردی و گروهی این تركیب، پی بردن به درجات تیم شدن ملی‌پوشان را آسان می‌كند! در حالی كه 3 تیم از 4 تیم ایرانی لیگ آسیا می‌بازند و حذف می‌شوند، تیم ملی ایران بهترین نتیجه را می‌گیرد و مطلوب‌ترین دستاورد را به دست می‌آورد! چرا؟ چگونه؟ با كدام منطق؟ میان تیم ملی و لژیونر شدن مردانش چه رابطه‌ای وجود دارد؟

میان اصول تمرین رایج و حاكم در لیگ برتر با نتایجی كه استقلال تهران، ذوب‌آهن و استقلال خوزستان، در لیگ آسیا نصیب خود كردند، چه نسبتی وجود دارد؟ تیم ملی و آقای كی‌روش، از این روند معكوس، چقدر فایده‌مند شدند؟ اكثریت یافتن لژیونرها، چقدر توانست تیم ملی را پرزورتر و بر جریان 8 بازی‌اش مسلط‌تر كند؟ تمرین به شكل دیگر، در بازی كردن به شكل متفاوتی كه از سردار و جهانبخش و میلاد و عزت‌اللهی و بقیه سر می‌زند، تا چه اندازه مؤثر و مفید است؟ چرا مردان تیم برانكو تنها مردان مورد قبول آقای كارلوس كی‌روش می‌شوند؟ چرا بازیكنان پرسپولیس نزدیك‌ترین و شبیه‌ترین بازیكنان ایرانی به لژیونرهای ایرانی‌اند!

3- تكلیف تیم ملی روشن است:... حركت در خط كی‌روش! تبعیت از اصول مورد نظر و مورد قبول كی‌روش! درباره بقیه فوتبالی كه پر است از سردار آزمون، پر است از سعید عزت‌اللهی و علیرضا جهانبخش چه باید كرد؟ همه باید لژیونر شوند یا همه باید صحیح و درست تمرین كنند!

برانكو، تكلیف خودش را روشن كرده است!

برانكو، راه خودش را جدا خواسته و جدا كرده است!

كرانچار هم باید با تمام وجود و با تمام دانسته‌ها و علمی كه دارد كار و كوشش كند!

برانكو هم- كه از در می‌رود و از پنجره برش می‌گردانند- باید به شخصیت فوتبالی خود احترام درجه اول بگذارد!

از امیر قلعه‌نویی، چند سالی است كه چیزی ندیده‌ایم، او باید جبران مافات كند. امیر باید بدهی‌اش را به فوتبال ایران بپردازد!

مثل علی دایی كه هزار استعداد در مربیگری دارد و هزار و یك كار ناكرده!

مثل منصوریان كه می‌تواند و باید كه وارد صف كوتاه مربیان مؤثر و مؤلف شود!

مثل ویسی و فراز كمالوند كه در «خودشناسی» خویش كم آورده‌اند، مردانی كه توانایی خود را با تردید و تشكیك، به عدم باور كشیده‌اند!

 

۱۷ ۱۲  
آی اسپورت
2017-06-17 18:19:00
نظر دهید

۱۲ نظر
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۳۷
توروخدا وقتی اسم کیروشو کرانچارو برانکو میاد تهش اسم ویسی و منصوریان اینا رو نیارید که حالمون بهم میخوره . نمیدونم چه اصراریه تو هر تحلیل یا مقاله ای تهش اسم منصوریان رو بیارید که هواداراش نیان فحش بارون کنن زیر خبرو! من خودم با سبک کیروش حال نمیکنم ولی تو سبک خودش بی نظیره و با سواد.‌ همینطور که برانکو تو مدل خودش فوق العادس. اما منصوریان و ویسی و این جونوارا چی دارن ؟ چی بلدن؟ چی میخوان؟ اگه فوتبالو دوست دارید این فوتبال دزدا رو الکی گنده نکنید
amir
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۲۴
بابا برانکو اینارو میفهمه. فقط اگه لیگ بخاد تعطیل شه (بدون اطلاع فبلی) که تیم تو تعطیلات کریسمس بره دبی با کاسب های آفریقایی دبی بازی کنه صداش در میاد
۲
سعید از خوزستان
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۳۹
فکر میکنید علت حمایت های بی چون و‌چرای یه سری رسانه مثل خبر ورزشی و خبرآنلاین،نود و فردوسی پور از کی روش ،حتی در مواقع شکست،علی الخصوص جلوی عراق چی بود؟ فقط لج بازی با استقلال!
حمایت از شکست کی روش فقط به لج استقلال بود که اونموقع با کی روش زاویه داشت،پس چرا الان که با پرسپوليس درافتاده خبری از حمایت همه جانبه نیست؟علتش جز اینه که با تیم محبوبشون، پرسپوليس درافتاده؟
وقتی که چند سال پیش کی‌روش با استقلال و قلعه نویی به مشکل خورد حتی یک رسانه هم از استقلال دفاع نکرد....
ولی حالا که مقابل پرسپوليس قرار گرفته همون رسانه هایی که خودشون رو برای کی‌روش میکشتن بر علیهش مقاله مینویسن....
یادمه وقتی کی روش در برنامه ورزش و مردم انواع توهین رو نثار قلعه نویی و استقلال کرد در استودیو تلویزیون برای او دست زدن ولی حالا همین قشر قلم به دست به خاطر برانکو دلالویچ و تیم مافيايى لنگ تیشه به ریشه تیم ملی میزنن..
وقتی حاج رضایی میگه ما قبلا به جام جهانی صعود کردیم و نباید بخاطر صعود به جام جهانی به کیروش باج بدیم ، همون حاج رضایی که به همراه پرسپوليسى پور تو برنامه نود علیه قلعه نویی و استقلال موضع می گرفت و از کیروش دفاع می کرد و اقسام توهین ها به سرمربی وقت استقلال می شد ...
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
۶ ۳
سياوش
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
خوب عزيزم پرسپوليس سرورته و همه بايد در خدمت اين تيم باشن
تاكيد ميكنم همه
پدرام
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۴
خیلی اوضاعت خرابه. ان شالله شفا بگیری. ما هم واسه سلامتیت دعا می کنیم.
هر ماه یه سوژه درین سایت داریم
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
حالام نوبت ایشان است ههه۶
۴
LORD Hossein
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۱۶
به نظر من، برانکو فکر فشارهای سال منتهی به جام جهانی رو کرده؛
ببینید، میشه گفت که طارمی، امیری، ماهینی، سیدجلال، بیرانوند و انصاری یا شاید هم کمال جز گزینه های کیروش هستند. در یعنی عملاً یه دفاع راست و دو دفاع وسط و یک هافبک دفاعی و یه هافبک چپ و یه مهاجم از توان پرسپولیس کم میشه. اما برانکو خیلی زرنگ بود، پیش بینی این اتفاقارو می کرد و بازیکنای لازمه رو صرفاً توی همین پست ها و نه برای کل کل با تیم سوم پایتخت، جذب کرده؛
مصلح برای دفاع چپ، شجاع برای دفاع میانی، نوراللهی برای هافبک دفاعی، نعمتی برای هافبک چپ، منشا برای حمله رو جذب کرده تازه بازیکنای کلیدی من جمله علیپور، محرمی، و ربیع خواه رو هم داره. خلاصه این که نگرانی از این بابت فکر نکنم باشه
فوتبال98
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۸
برای تیم ملی رسیدن اروپا رفتن کار منطقی نیست طارمی در ھمین لیگ ایران انصاریفر وگوجی رو ذخیرہ خود کردہ کہ ھر دو خیلی امادہ ھستند
سیدجلال، منتظری رو ذخیرہ خود کردہ کہ در لیگ ستارگان قط فیکس بازی میکند
برای خوب شدن وبھتر کارکردن داشتن مربی خوب در سطح جام جھانی میخواد نہ درسطح منصوریان، ویسی
کاوہ رضایی کار خلافی انجام نداد کہ بعضی از ھموطنان استقلالی گلہ مندھستند
علی منصور درسطح کاوہ نبود، کیروش ھم بہ مدیربرنامہ ھای کاوہ گفتہ بود کہ اگہ لژیونر بشود شاید دعوت بشود۔کاوہ قراردادی با تیم نداشت کہ بموند پولش رو ھم کہ گرفتہ بود حقش بود برود چونکہ توانایی حضور در جام جھانی رو دارد
پرسپولیس اگہ قھرمان شد مربی خوبی دارد در سطح کیروش، اینو خود کیروش ھم میدونہ کہ بازیکنان پرسپولیس کیفیت بالایی دارند تیمی کہ قھرمان لیگ قطر رو در دمای چھل درجہ ای دوحہ از نظر بدنی وفوتبالی مغلوب میکنہ
پرسپولیس امسال در لیگ واسیا بازھم حرف ھایی دارد کہ بزند
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۱۰
برای سعید آقا از خوزستان
ببینید دوست گرامی
شمادرست توضیح دادی کاملا درست و عین حقیقت ، یک حقیقت تلخ
حقیقت تلخ اینه که ما هواداران و بعضی مربیان و بعضی کارشناسان و همچنین بعضی رسانه ها از روی احساس یا علاقه و یا منطقی که فقط خودمان می پذیریمش ، نظر میدهیم و دخالت میکنیم و سمت وسوی یک جریان طبیعی را تغییر می دهیم.
کی روش برای عدم دعوت رحمتی دلایلی داشت ،مسئله ای که در خیلی از تیمهای ملی دیگر اتفاقی طبیعی است سلیقه ی سرمربی؛
که بعدها خیلی ها پذیرفتند .
حتی خیلی از استقلالیهای متعصب ، گاها مشکل تیم خود را رحمتی می دانستندکه فراتر ازیک بازیکن عمل می کرده و تمرکزش بجای دروازه جاهای دیگری بود، نقطه عطف تیم ملی برکناری رحمتی و عقیلی و ...شد که بقیه دانستند برای تیم ملی اگر نیاورند تا الان،
در مشکل بوجود آمده میان برانکو و کی روش هم همان مجموعه ای که عرض کردم مسئله را حاد کردند وگر نه دیدیم که هر کدام از مربیان دقیقا به تیم خود فکر می کردند و در موقع حساس هم کی روش و هم برانکو متقابلا هوای هم را داشتند و به هم کمک کردند.
رساترین این پشت هم بودن هم آماده کردن طارمی برای تیم ملی و متعاقبش تایید بلند کی روش با نیمکت نشین کردن گلزن لیگ هلند بود.
در عالم حرفه ای این دو مربی ، دعوا جای خود دارد و مصالح تیم جای خود ، ولی منافع شخصی هیج جایی ندارد.
چیزی که ماها هم باید بیاموزیم این اصول حرفه ای را
ماها اعم از من هوادار ، مربی ، مدیر عامل ، کارشناس ، رسانه ، گزارشگر و همه
نه اینکه دایم ببینیم صلاح شخصی ما در چیست !
طولانی شد ببخشید
مدتی است یادداشتهاتون را می خوانم علیرغم اینکه درست است تلخ است و واقعی
۵ ۲
سعید از خوزستان
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۲۲
ممنون دوست عزیز....

البته منظور من این نیست که در این مساله مقصر برانکو هستش بحث من تبعیض هستش...

استقلال هفت تا ملی پوش داشت که در 3 تابازی آخر با 9 امتیاز و صفرگل خورده به جام جهانی صعود کردیم....

اما وقتی فصل بعدش توی لیگ و ادامه لیگ قهرمانان رقابت داشتیم حامیان کی روش بلایی سرما آوردند که هم لیگ رو ازدست دادیم و هم اینکه تا نیمه نهایی آسیا بیشتر نتونستیم صعودکنیم درحالیکه اونوقت شانس مسلم به فینال بودیم...

الان برانکو چون چشم آبیه و سرمربی تیم محبوبشونه شده هووی کی روش و برانکو رو ترجیح می دهند....

حتی فردوسی پور هم که برای کی روش سینه چاک می کرد الان یکی به نعل می زنه یکی به میخ!!!!!!

این تناقضات و حمایت های یکطرفه و ناجوانمردانه و تبعیضاته که فوتبال ایران رو آلوده کرده و همه دارند دنبال قاتل بروسلی می گردند!!!!!
۴
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
کاملا حق با شماست.
من حتی در وسط کل کل کی روش برانکو گفته بودم که اگر آن اعتراض را مثلا استقلال خوزستان که قهرمان لیگ گذشته شده بود میکرد هم آیا با آن اینگونه رفتار میشد.و این همه راجع به آن می پرداختند.(با احترام واقعی به استقلال خوزستان که امسال هم تو لیگ قهرمانان آبرودادی کرد)
در حالی که اگر منطقی در کار بود باید حرف حق را شنید حتی اگر گوینده اش سمت دیگر زمین ایستاده باشد و رنگ لباسش با من فرق کند.
۲
دودوتاچهارتا
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۰۹
بايد قبول كرد مربياي ايراني از مربياي اروپايي خيلي خيلي عقب ترند، دليل اصليشم اينه كه مربياي ايران بر طبق دانششون سرمربي نميشن بلكه به خاطر روابط و تعداد ليدرهايي كه روي سكو دارند سرمربي ميشند، يه نگاه بندازيد كه منصوريان چجوري سرمربي كيسه شد؟!!! از چندهفته قبل از پايان ليگ روزشمار اومدن منصوريان توي دست ليدرا روي سكوها ميچرخيد بعدم با سلام و صلوات آوردنش، قلعه نويي و دارو دستشم كه مشخصن و ديديد تراكتورو با اون همه بازيكن به چه حال و روزي انداختن، پرسپوليس از دو سال پيش خرجشو از بقيه تيما جدا كرد و برانكو رو آورد سپاهانم امسال راه پرسپوليسو رفت و كرانچارو آورد گسترش فولادم بوناچيچو آورد، تيمهايي كه همچنان با سليقه ليدرا و روابط غير حرفه اي مديريت ميشن امسالم باز ضربشو ميخورن، هواداراي كيسه هم به جاي اينكه بخوان تقصير نتايج ضعيفشونو بندازن گردن وزير و فدراسيون و اين و اون بهتره واقع بين باشن يه دودوتا چهارتا كنن ببينن از زماني كه منصوريان اومده چقدر بازيكن خريدن چقدر خرج كردن و چه نتايجي گرفتن
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر