فهرست
آقای لیگ برتری کمی ریسک لطفاً!
آقای لیگ برتری کمی ریسک لطفاً!

آقای لیگ برتری کمی ریسک لطفاً!

آی‌اسپورت- چهار ماه است شعارمان شده «کرونا را شکست می‌دهیم» اما خیلی‌ها نه تنها در این چهار ماه کاری برای شکست ویروس منحوس نکرده‌اند بلکه با عقب‌نشینی و عقب عقب رفتن از ترس ابتلا به آن از آن سوی بام می‌افتند.

نمی‌گوییم بی‌هوا و بی‌خیال در مجامع عمومی ظاهر شوید، بدون دغدغه سر کارتان بروید و بدون وسواس در رعایت موارد بهداشتی در دورهمی‌های خانوادگی شرکت کنید. هیچ کس اینها را توصیه نخواهد کرد و هر عقل سلیمی حکم به رعایت موارد حداقلی برای دوری جستن از ابتلا رأی می‌دهد اما داستان ترس و ادای ترسیدن چیزی است که تفاوتش را در فوتبال ایران مشاهده می‌کنید.

چنانچه ماجرای اختلاف ۱۰ امتیازی و شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی را کنار بگذاریم، در حال حاضر و در شرایط فعلی بازیکنان و اعضای این تیم که تمرینات‌شان را آغاز کرده‌اند مثل تمام تیم‌های لیگ برتر در معرض ابتلا به ویروس قرار گرفته‌اند و فرقی بین غنی و فقیر ندارد. امروز تیم متمول و کم‌بنیه لیگ برتر با وجود رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، بالاخره ریسک کرده و وارد تمرینات شده اما تفاوت اینجاست که پرسپولیس برخلاف بسیاری از تیم‌ها غر نمی‌زند و کارش را پیش می‌برد.

پرسپولیس تافته جدا بافته لیگ نیست، همان گونه که فوتبالیست‌های لیگ برتری نباید خود را بالاتر از کارمند، کارگر، نانوا و سایرین بدانند. همه ریسک می‌کنیم تا زنده بمانیم چون بعد از سه ماه خانه‌نشینی به این نتیجه رسیده‌ایم که سکون و محبوس شدن در خانه دلیل کافی برای زنده ماندن و زندگی کردن نیست و باید حرکت کرد.

همه ریسک می‌کنیم اما حواس‌مان هست تا ویروس را از جلوی خانه تحویل نگیریم و داخل آپارتمان و اعضای خانواده نبریم. یاد گرفته‌ایم به ویروس‌های اطراف‌مان لبخند نزنیم و تمام راه‌های همنشینی را به آن ببندیم. خودمان می‌دانیم هر روز با سوار شدن به تاکسی، اتوبوس و ریسک می‌کنیم اما هر روز قوی‌تر می‌شویم  تا اخم‌های کرونا را در هم بکشیم و کاری کنیم که اگر تا ماه‌ها در شهر و روستای‌مان ماندنی شد با وجود فاصله نزدیکی که با ما دارد، به خاطر راه نیافتن به بینی و دهان‌مان حرص بخورد و خودش بار و بندیل رفتن ببندد.

نمی‌گوییم فوتبال و فوتبالیست‌ها جزو خط مقدم باشند اما حداقل مثل بقیه مردم عادی و همه آنهایی که مجبورند برای زنده ماندن از جای خود بلند شوند، چیزی بیافرینند و محصولی تولید کنند یا اصلاً چرخی را بچرخانند، آن مقدار لازم ریسک را به جان بخرند و از حرکت بازنایستند. اصلاً داستان قهرمانی و سقوط و جام را بگذارید کنار. زندگی بدون فوتبال برای فوتبالیست و مربی چطور می‌گذرد؟ زیادی یکنواخت و آزاردهنده نمی‌شود؟

امروز در نقطه مقابل پرسپولیس که برای شکست کرونا و راه انداختن فوتبال همه جوره تلاش می‌کند و خطرات این مبارزه را به اندازه خودش  و نه بیشتر بولد می‌کند، برخی باشگاه‌ها همچنان ادای ترسیدن در می‌آورند و با پزهای انساندوستانه از گفتن حرف دل‌شان طفره می‌روند.

باور کنید اگر همه این مدیران و مربیان و باشگاه‌ها از ابتدا حرف دل‌شان را می‌زدند، این دوقطبی اینقدر کش نمی‌آمد و دوام نمی‌یافت اما در پوستین بره ادای ترس را درآوردن کاری کرده تا فوتبال اسیر یکسری حرف‌های تهدیدآمیز و ترسناک شود. اینها فوتبال را به کل فراموش کرده‌اند و با درک این واقعیت که شاید فصل آینده‌ای هم در کار نباشد، هر طور که شده می‌خواهند حرف خودشان را به کرسی بنشانند و برای مبارزه قدمی برندارند و جلو نیایند.

اینها مبارزه فوتبال با کرونا را نمی‌پسندند اما با هواپیما سفر می‌کنند، به میهمانی می‌روند و حتی در آغوش دوست‌شان عکس یادگاری می‌گیرند. آنهایی که به اندازه پرسپولیس پول و امکانات داشته‌اند اما به بازیکنان‌شان یاد نداده‌اند که مراقب رفتار اجتماعی و بهداشت فردی‌شان باشند، امروز دنبال تعطیلی فوتبال هستند. غافل از اینکه ویروس بیرون از استادیوم هم در کمین‌شان نشسته و همه ما اگر مراقب نباشیم ممکن است هر جایی ، نه صرفاً در یک کوچه تنگ و بن‌بست یا یک بازار خرید شلوغ ، بلکه در یک پنت‌هاوس دراندشت، این ویروس کوچک ضربه فنی‌مان کند.

آقای لیگ برتری کمی ریسک لطفاً. با این میزان از ریسک مثل تمام مردم عادی که دو ماه است به مشاغل خود برگشته‌اند خطری تهدیدتان نمی‌کند. از ادای ترسیدن هم دست بردارید. 

۲۷ ۲  
آی اسپورت
2020-06-03 21:06:00
نظر دهید

۲ نظر
حسین
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹، ۲۱:۱۹
همه این بازی رسانه ای و فشارهای وزارت ورزش به وزارت بهداشت برای برگزاری لیگ که وزیر بهداشت خیلی صریح هم گفت فقط یه دلیل داره.. اونم ۶ امتیاز که از پیروزی کم شده و برای اینکه تا یه میتونن مخفی نگهش دارن میخوان تا باعث روحیه گرفتن رقبا و تحت فشار قرار گرفتن پیروزی سریع با درآوردن بازیا برای این تیم لجن که تبانی های قبلشم که با افشاگری شاه حسینی ثابت شده سریع آخرین قهرمانی رو هم بهش هدیه کنن چون دیگه دولتی وجود نخواهد داشت و مثل سابق برای موندن توی لیگ اشک ذوق خواهن ریخت... مثل سالهای قبل...
۱
عارف
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹، ۰۰:۱۰
امسال هم مثل همیشه فدراسیون اصفهانی هرکاری کردن که پرسپولیس زمین بزنن نتونستن از محرومیتهای ناجوانمردانه شجاع و بیرانواند و کالدرون و داوری های جهت دار به سود سپاهان و کیسه خوشم میاد پرسپولیس شخصیت قهرمانی داره و با وجود این کارا هنوز هم صدرنشینه پیش به سوی پوکر قهرمانی و تاریخ سازی دیگر پرسپولیس حماسه ساز خدای شکرت که پرسپولیسیم❤❤❤❤❤❤
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر