فهرست
سانچس موثرترین بازیکن لیگ برتر
سانچس موثرترین بازیکن لیگ برتر

سانچس موثرترین بازیکن لیگ برتر

آی اسپورت - آرسنال جز باشگاه هایی است که بیشتر میل به خوردن نان بازوی خود دارد و بخش اصلی تمرکز خود را صرف پرورش بازیکنان جوان می کند. این نگاه اقتصادی از سوی آرسنال باعث می شود تا هزینه 35 میلیون یورویی این تیم در تابستان گذشته برای الکسیس سانچس خلاف رویه معمول  و عجیب به نظر برسد.

الکسیس از زمان پیوستنش به آرسنال تا به حال با تاثیر گذاری روی 19 گل در 20 مسابقه در صدر موثر ترین بازیکنان در مجموع جدول های گلزنان و پاس گل دهندگان قرار گرفته است. آرسن ونگر به خوبی از این موضوع آگاه بود که با اضافه کردن این مهاجم شیلیایی به ترکیب تیمش، شور و هیجانی لازم را در میان هواداران آرسنال ایجاد می کند و توپچی ها را حداقل روی کاغذ به عنوان یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر جزیره معرفی تبدیل خواهد کر.

اما طرفداران بد بین آرسنال، مشکلات این تیم را در خط دفاعی این تیم می دانستند و معتقد بودند که خرید الکسیس سانچس دردی از آرسنال دوا نمی کند. حالا با گذشت نیمی از رقابتهای این فصل لیگ برتر، آنها این طور پیش بینی می کنند که سانچس بتواند نقش تعیین کننده ای در تیم ایفا کند.

آمار های این فصل الکسیس سانچس یاد آور و مشابه عملکرد رابین فن پرسی در فصل 2011-2012 است. زمانی که توپچی ها توانستند با رهبری او به مقام سوم لیگ برتر دست پیدا کنند. فن پرسی در آن فصل با زدن 30 گل و دادن 10 پاس گل و تاثیر گذاری بر روی 54 درصد گل های تیمش ، کمک شایانی به موفقیت آرسنالی ها کرد اما تلاش او برای قهرمان شدن آرسنال کافی نبود. باید دید این مهاجم شیلیایی که تا اینجا توانسته در جدول تاثیر گذار ترین بازیکنان لیگ برتر نام خود را بالاتر از آگوئرو، چارلی آستین و براهینیو قرار دهد،  تا چه حد می تواند به آرسنالی ها برای قرار گرفتن بین 4 تیم صدر جدول کمک کند.

     
آی اسپورت
2015-01-13 19:20:06
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر