فهرست
پس از ۴۱ماه؛ تیم ملی بدون یک پرسپولیسی
پس از ۴۱ماه؛ تیم ملی بدون یک پرسپولیسی

پس از ۴۱ماه؛ تیم ملی بدون یک پرسپولیسی

آی اسپورت - بازیکنان باشگاه پرسپولیس در طول تاریخ نقش کلیدی در تیم ملی داشته‌اند و بازیکنان زیادی از این باشگاه در تیم ملی نقش‌آفرینی کرد‌ه‌اند. وضعیت در سالهای اخیر نیز به همین منوال بوده و با توجه به موفقیت پرسپولیس در رقابتهای باشگاهی این تیم، ستون اصلی تیم ملی را تشکیل می‌داد.

اما در لیست نهایی اعزامی به جام‌جهانی تعداد بازیکنان پرسپولیس به شدت کاهش یافت و به ۲ نفر رسید ولی همین ۲ بازیکن (وحید امیری و علیرضا بیرانوند) در تمام بازیهای جام‌جهانی در ترکیب اصلی قرار داشتند. در نخستین بازی تدارکاتی بعد از جام‌جهانی فقط علیرضا بیرانوند به تیم ملی دعوت شد که این بازیکن هم در این دیدار فرصت بازی پیدا نکرد تا هیچ بازیکنی از پرسپولیس در این بازی حضور نداشته باشد.

آخرین باری که تیم ملی چنین دیداری را تجربه کرد به ۴۱ ماه پیش برمی‌گردد که در فروردین ۹۴ و در بازی دوستانه برابر سوئد بازیکنی از پرسپولیس حتی یک دقیقه هم بازی نکرد.

هرچند که تیم ملی در این بازی، بازیکنانی از پرسپولیس نداشت اما بازیکنان سالهای نه چندان دور این تیم مانند مهدی طارمی و صادق محرمی و همچنین بازیکن نیم‌فصل دوم این تیم، مهدی ترابی فرصت بازی پیدا کردند. در دوره قبلی جام ملت‌های آسیا پرسپولیس تنها محمد خانزاده را در تیم ملی داشت که به او بازی نرسید. البته شرایط این روزهای پرسپولیس با وضعیتش در آن مقطع اصلا قابل قیاس نیست و باید دید تا زمان باقیمانده تا جام ملتهای آسیا، بازیکنان این تیم می‌توانند جایگاه خود را در تیم ملی باز پس گیرند؟

نود

 

۳ ۶  
آی اسپورت
2018-09-13 14:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
saeed
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۱۰
تیم یعنی این انشا...بدون قدوم نحس لنگی های حسرت جام اسیایی میریم برا قهرمانی اسیا
۴ ۱
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
کیسه و این همه چیزخوری خخخخ
۸
اف سی جمیله عروس سرخ پوش اعراب
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۴۵
به این تیم خدای متعال نظر خواهد کرد . تیمی که وجودش از نجاست لنگیون داعشی شیطان پرست پاک شده ، تیم محبوب الله و رسول الله و ائمة الله است . وجود لنگی از داعشی هم پلید تر و خبیث تر است
۱ ۱
بغداد بونجاح هستم
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
سلام مرا به ابوی و امی خودتان ویژه ابلاغ کنین:)))
۷
فرهاد
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
همینکه کیروش 6 استقلالی رو در این مقطع زمانی.کشاند ، گروگان گرفت و دو نفرشان رو حتی به اندازه یک بازیکن فیکس بازی نداد برای دوستان استقلالی کافیه .تیم کیروش ارزانی دوستان استقلالی . حالش رو ببرید .
احسان
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۱۰
وقتی تیم ملی از باشگاه های گمنام بازیکن می گیره تیم های متمول بلافاصله سراغ انها می روند و به استخدام خود در می آورند مثل بازیکنانی مثل سیدجلال، بیرانوندو 4 بازیکن دیگر که در زمان حضور در نفت تهران توسط کی روش به تیم ملی دعوت شدند و بعد ها سر از پرسپولیس درآوردند .همه چیز خوب پیش می رفت تا زمانی که پرسپولیس بخاطر حضور در جام باشگاه ها حاضر به همکاری با تیم ملی نشد و مربی تیم ملی از همان زمان سیاستش را بر کاهش وابستگی تیم ملی به این باشگاه پرطرفدار گذاشت که نتیجه ان برد-برد برای دو تیم بوده و دوتیم پرسپولیس و تیم ملی توانستند بدون ضربه خوردن از ناحیه عدم حضور بازیکنان شان به پروژه های باشگاهی و بین المللی خود بپردازند که این راهکار بسیار هوشمندانه ای است.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر