فهرست
حساسیت مانع جذابیت نیست
حساسیت مانع جذابیت نیست

حساسیت مانع جذابیت نیست

آی اسپورت – بازی سپاهان - استقلال با همه حساسیت‌هایی که داشت یک بازی زیبا، جذاب و تماشایی از آب درآمد. ۴ گل داشت و موقعیت‌های متعددی که روی دروازه دو تیم خلق شد که در این بین استقلال ارائه‌گر بازی بهتری بود و فرصت بهتر و بیشتری برای کسب سه امتیاز بازی به دست آورد. هر چند اشتباهات داوری در این دیدار آزار‌دهنده بود و اگر رخ نمی‌داد به طور حتم بازی جذاب‌تر از آب درمی‌آمد و در نهایت بازی برنده می‌داشت.

این بازی به خوبی ثابت کرد که حساسیت مانع جذابیت نیست و اتفاقاً بازی‌های بزرگ می‌توانند تبدیل به بهترین بازی‌ها شوند؛ انتظار هم چیزی غیر از این نیست. سپاهان و استقلال بازیکنان گران و ملی‌پوش در اختیار دارند و اگر بازیکنان دو تیم غیر از این فوتبال می‌کردند جای تعجب داشت. البته باید به صراحت به این نکته اشاره کرد بیشتر بازی‌های حساس در لیگ برتر تبدیل به زشت‌ترین بازی‌ها می‌شود، چون تیم‌ها با احتیاط فوتبال می‌کنند و می‌خواهند اول در این بازی‌ها بازنده نباشند.

ارائه بازی زیبا از سوی تیم‌ها به خصوص تیم‌های بزرگ ادای دین به تماشاگر است. تماشاگر وقت می‌گذارد و هزینه می‌کند که فوتبال زیبا ببیند، نه زیر توپ زدن. سپاهان- استقلال این را به خوبی درک کردند و از همه مهمتر بازی سپاهان- استقلال ثابت کرد حساسیت بازی در تضاد با جذابیت نیست و اتفاقاً در حساس‌ترین بازی‌ها می‌توان بهترین بازی‌ها را دید.

بازی سپاهان- استقلال آنقدر جذاب بود که اگر سپاهان می‌باخت تماشاگران این تیم ناراحت نمی‌شدند؛ چون به خوبی دیدند که استقلال در این بازی به مراتب بهتر از سپاهان بازی کرد. البته سپاهان هم می‌خواست خوب بازی کند، اما متوجه شد در برخی از دقایق زورش به حریف نمی‌رسد. از سویی استقلال هم اگر بازنده از میدان خارج می‌شد تماشاگران تیم را مورد نکوهش قرار نمی‌دادند به این خاطر که آبی‌ها ارائه‌گر بازی زیبایی بودند.

فوتبالی که در منطقه یک‌سوم میانی در جریان باشد و بازیکنان دو تیم مدام زیر توپ بزنند جدا از اینکه تماشاگران آزار می‌بینند، برای بازیکنان دو تیم هم عذاب‌آور خواهد بود. ابتدا این بازیکنان دو تیم هستند که باید از فوتبال لذت ببرند و بعد تماشاگران. فوتبال ما چنین بازی‌های گرانی را کم دارد و هر چه این بازی‌ها در لیگ برتر تکرار شود کیفیت بازی‌ها افزایش پیدا خواهد کرد و آن وقت است که بازی‌های لیگ برتر خروجی بهتری خواهد داشت.

هر چند ارائه چنین بازی‌هایی جدا از ارائه تاکتیک تهاجمی و بازی با میل بردن منوط به بدنسازی خوب از سوی تیم‌ها نیز هست. به این فوتبال می‌گویند فوتبال اکتیو، فوتبالی که در آن همه لذت می‌برند، از تیم برنده گرفته تا تیم بازنده، از تماشاگران میزبان گرفته تا تماشاگران مهمان.

از همه مهمتر این بازی به خوبی ثابت کرد پرداخت به حساسیت‌های بازی از سوی تماشاگران و حتی رسانه‌ها نمی‌تواند روی کیفیت بازی تأثیر منفی بگذارد به خصوص جایی که دو تیم بخواهند فوتبال کنند. فوتبال درون زمین را بازیکنان شکل می‌دهند و امیدواریم از این دست بازی‌های خوب در لیگ برتر تکرار شود. این نگرش را استراماچونی به خوبی در استقلال پیاده کرده و امیدواریم برای دیگر تیم‌ها هم الگو شود. فوتبال یعنی حمله و دفاع بعد از حمله. نه دفاع پیش از حمله که حوصله سربر است.

 

خبر ورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-12-02 14:59:00
نظر دهید

۱ نظر
کاج کبیر
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۴۴
هنوز 6 ماه از ماراتن زیبای پرسپولیس با همین سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی نگذشته، اون بازی هم فوق العاده زیبا و پر از صحنه های ناب بود و مدام هر دو تیم به دروازه ی هم یورش می بردند، با این تفاوت که اونجا پرسپولیس بازی رو برد،
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر