فهرست
مقایسه فلسفه پپ در سیتی و بارسا
مقایسه فلسفه پپ در سیتی و بارسا

مقایسه فلسفه پپ در سیتی و بارسا

 آی‌اسپورت- منچسترسیتی این روزها روی ابرها سیر میکند و همه چیز در این باشگاه رؤیایی پیش میرود. صدرنشینی در لیگ برتر با اختلاف امتیاز دو رقمی نسبت به تیم دوم یعنی منچستریونایتد، صعود به عنوان تیم نخست در لیگ قهرمانان اروپا و رسیدن به قرعه‌ای آسان برای رویارویی با بازل همه چیز را به کام این تیم کرده است. پیروزی مقابل منچستریونایتد در شهرآورد نیز، این لذت را برای پپ گواردیولا بیشتر کرد ضمن اینکه آنها دیشب به مصاف سوآنزی رفتند.

سیتی مثل بارسا:  پپ گواردیولا بعد از پیروزی مقابل یونایتد مدعی شد شیوه‌ای که در تیمش پیاده کرده همانی است که زمان حضورش روی نیمکت بارسلونا انجام می‌شد. این یعنی سیتی 2017 درست مثل بارسای 2011 بازی می‌کند.

نتیجه گیری: منچسترسیتی بدون شکست در لیگ برتر پیش میرود و آمار 93/8 درصد برد را ثبت کرده که 2/88 امتیاز در هر مسابقه را شامل میشود. تنها مسابقه‌ای که آنها پیروزی را از دست دادند به تساوی یک - یک مقابل اورتون در ماه آگوست برمیگردد که کایل واکر در نیمه اول اخراج شد. این در حالی است که او در فصل 2010-2009 که اوج اقتدارش با بارسلونا بود کمتر از 85 درصد برد را داشت و میانگین جمع‌آوری امتیازش از 2/50 بیشتر نشده بود.

پاسکاری: یکی از موفقیت‌های پپ گواردیولا در هر تیمی، افزایش تعداد پاس آن تیم است. کاری که ابتدا در زمان حضورش در بارسا انجام شد و به لطف هافبك‌های آماده‌ای همچون ژاوی و اینیستا توانست رکورد فوق‌‌‌‌العاده‌ای از خود به جا بگذارد. بارسلونا در اولین فصلی که گواردیولا را روی نیمکت داشت میانگین 546 پاس در هر مسابقه را داشت که در فصل 2011-2010 آن را به عدد شگفت‌انگیز 747 رساند. اتفاقی که در منچسترسیتی هم در حال رخ دادن است. تیم پپ در فصل گذشته میانگین 598 پاس در هر مسابقه را ثبت کرد و امسال تا اینجا این آمار را به 724 پاس رسانده است.

مالکیت توپ: منچسترسیتی در روز بازی با یونایتد 64/4 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. این بیشترین آمار مالکیت توپ در فصل جاری مقابل شیاطین سرخ بود. با این حال این آمار با استانداردهای فصل جاریشان تفاوت داشت. سیتی میانگین 6/71 درصد مالکیت توپ را تا اینجای فصل به نام خودش ثبت کرده و این آمار مشابه بارسلونای فصل 2011-2010 است. آن زمان بارسلونا میانگین 72/8 مالکیت توپ را در اختیار داشت.

گل: تیم پپ گواردیولا در فصل دوم توانسته خودش را به بارسلونای رؤیایی که در اختیار داشت برساند. 48 گل در 16 بازی یک آمار فوق‌‌‌‌العاده برای تیم پپ است که میانگین 3 گل در هر مسابقه را شامل میشود. درست مطابق همان میانگینی که پپ گواردیولا در فصل 2012-2011 روی نیمکت بارسلونا داشت.

کار دفاعی: معمولاً وقتی مالکیت توپ در اختیار تیمی باشد آنوقت آمار تکل‌ها و قطع ارتباط توپ کاهش پیدا میکند. درست مطابق همان شیوه‌ای که پپ گواردیولا در بارسلونا، بایرن‌مونیخ و منچسترسیتی پیاده کرد و نتیجه‌‌اش را هم در 9 سالی که گذشت گرفت. بارسلونا در ابتدای حضور گواردیولا روی نیمکت این تیم میانگین 20 تکل در هر مسابقه را داشت. آماری که او توانست در منچسترسیتی آن را به 15 برساند.

دریافت گل: تیم پپ گواردیولا علاوه بر اینکه در امر گلزنی فوق‌‌‌‌العاده است در کارهای دفاعی هم خوب عمل میکند و هدفش دریافت حداقل گل خورده است. او تابستان با خرید ادرسون درون دروازه و مدافعانی همچون بنجامین مندی و کایل واکر موفق شد آمار گل‌های خورده تیم در هر مسابقه را به عدد 0/7 در هر مسابقه برساند. آماری که فصل گذشته یک گل در هر بازی بود. هر چند این در حالی است که در فصل 2011-2010 این آمار کمتر از0/6 بود. 

علیرضا روش، خبرورزشی

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-12-15 13:48:00
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۵
خواهشاً یادتون نره همین بازیکنان قبلاً هیچ بودن و بعدا نگید این کار کار پپ نبوده و کار کویت و شانه بوده
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر