فهرست
ژاپن 1 - عراق صفر : پیروزی ساموراییِ بدشانس با کمک فغانی!
ژاپن 1 - عراق صفر : پیروزی ساموراییِ بدشانس با کمک فغانی!

ژاپن 1 - عراق صفر : پیروزی ساموراییِ بدشانس با کمک فغانی!

دیدار تیم‌های ژاپن و عراق درگروه D شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا، از ساعت 12:30 امروز (جمعه - به وقت تهران) در ورزشگاه بریزبین آغاز شد که در نهایت با برتری یک بر صفر ژاپن، قهرمان سال 2011 مقابل عراق، قهرمان سال 2007 به پایان رسید.

کیسوکه هوندا در دقیقه 23 و از روی نقطه پنالتی برای ژاپن گلزنی کرد که در این دیدار علیرضا فغانی به همراه رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی قضاوت بازی را به عهده داشتند.

نیمه اول
دقیقه 17: 
ژاپنی‌ها که برتری‌شان در بازی مقابل عراق محسوس بود سانتری از جناح راست خط دفاعی حریف ارسال کردند که با ضربه سر کیسوکه هوندا همراه بود اما ضربه ستاره ژاپنی‌ها راهی به دروازه نداشت و به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 23: حمله خطرناک ژاپنی‌ها در محوطه جریمه عراق می‌توانست دروازه این تیم را باز کند اما مدافعان اجازه کار را به بازیکنان ژاپن ندادند. در ادامه توپ درون محوطه جریمه به هوندا رسید که این بازیکن هم پس از حرکتی که به سمت راست داشت توسط دو بازیکن عراقی متوقف شد تا فغانی اعلام پنالتی کند. هوندا خودش پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق شد دروازه عراق را باز کند.

دقیقه 43: بازیکنان عراق از سمت راست نفوذی درون محوطه جریمه ژاپن داشتند اما ضربه آرام یونس محمود شانس به تساوی کشیدن بازی در نیمه نخست را از عراق گرفت.

نیمه دوم


دقیقه 63:
 کیسوکه هوندا با نفوذی که هم‌تیمی‌اش از سمت چپ انجام داده بود صاحبت موقعیت بسیار مناسبی شد اما از داخل محوطه شش قدم نتوانست دوازه خالی عراق را باز کند تا ژاپن در حسرت گل دوم بماند.

دقیقه 72: با اینکه تیم عراق یک گل از ژاپن عقب بود اما باز هم این تیم برتر میدان بود که حمله می‌کرد. این بار دروازه‌بان تیم عراق بود که موفق عمل کرد و موفق به مهار شوت سنگین ژاپنی‌ها شد.

دقیقه 2+90: تیم عراق در لحظات پایانی بازی صاحب موقعیت مناسبی پشت محوطه جریمه ژاپن شد اما ارسال ضرغام اسماعیل توسط بازیکنان ژاپن دفع شد تا مهاجمان عراقی نتوانند از این موقعیت استفاده کنند.

     
آی اسپورت
2015-01-16 15:23:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر