فهرست
اتوبیوگرافی شوک کننده بلاژیکوفسکی
اتوبیوگرافی شوک کننده بلاژیکوفسکی

اتوبیوگرافی شوک کننده بلاژیکوفسکی

 

 

آی اسپورت-  یاکوب بلاژیکوفسکی هافبک لهستانی بوروسیا دورتموند در اتوبیوگرافی که قصد انتشار آن را دارد، واقعیت شوکه کننده از دوران کودکی اش افشا کرده است.

تکان دهنده ترین بخش کتاب بلاژیکوفسکی که \" کوبا\" نام دارد، در مورد ده سالگی او و زمانی است که شاهد کشته شدن مادرش توسط پدرش بوده است. او در مصاحبه ای با دی ولت اینطور می گوید:\" امسال سی ساله خواهم شد. تقریبا تجربه خوبی در فوتبال داشته ام و فکر می کنم چیزهایی برای روایت دارم. مالگورزاتا دوماگالیگ یکی از معروف ترین روزنامه نگاران لهستانی در نوشتن این کتاب به من کمک کرده است.\"

کتاب او ماه مه آینده منتشر خواهد شد. \" در این اتوبیوگرافی هرآنچه دیده ام را تعریف خواهم کرد. حتی وقتی که شاهد کشته شدن مادرم توسط پدرم بودم.\" پیش از رقابتهای یورو 2012 کوبا این واقعه را در گفت وگو با رسانه ها شرح داده بود. اما این بار آن را با جزئیات بیشتری تعریف می کند:\" کار ساده ای نیست. اما اتفاقی است که هرگز فراموش نمی کنم و نخواهم کرد. آن روز زندگی من تغییرکرد و ویران شد. ولی فکر می کنم که آن ماجرا قدرت زیادی به من داد. با مشکلات زیادی در زندگی روبرو شدم. چیزهایی که مردم از آنها به عنوان فاجعه یاد می کنند. می دانم که هراتفاقی در زندگیم بیفتد، سخت تر از آن را تجربه کرده ام\"

شروع دوباره برای کوبا راحت نبود \" تا 15-16 سالگی قد من 155 سانتیمتر بود و ناگهان به 175 سانتیمتر رسیدم. از همه دور شدم. سالها هیچ کدام از دوستانم را به خانه ام راه نمی دادم\" امروز یاکوب زندگی متفاتی دارد و خودش را خوش شانس می داند \" هنوز با یکی از دوستان مدرسه ام در ارتباط هستم. می دانم که هر روز ساعت شش صبح از خواب بیدار می شود و زندگی سختی دارد. حتی نمی تواند به تعطیلات برود. اما من فوتبال بازی می کنم که بیشتر از هر چیز دیگری در دنیا بیشتر دوست دارم و هیجان های زیادی را تجربه می کنم\"

بلاژیکوفسکی می داند که اگر امروز اوضاع زندگی اش بهتر شده، آن را مدیون لطف و کمک دو نفر در زندگی اش است:\" مادر بزرگم من  و برادرانم را مثل بچه های خودش بزرگ کرد. عمویم هم که ملی پوش فوتبال لهستان بود خیلی به من کمک کرد\"

بلاژیکوفسکی بعد از یک مصدومیت طولانی دوباره این روزها با دورتموند تمرین می کند. \" خوشحال هستم که زانویم دیگر درد نمی کند. خوشحالم که به هم تیمی هایم کمک می کنم. از این بحران خارج خواهیم شد. گذشته، تمام شده و به زمان حال فکر می کنیم. می دانیم که می توانیم از این بحران خارج شویم.\"

     
آی اسپورت
2015-01-17 11:52:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر