فهرست
بردهای حداقلی ژاپنی‌ها؛ پیشروی بدون اقتدار
بردهای حداقلی ژاپنی‌ها؛ پیشروی بدون اقتدار

بردهای حداقلی ژاپنی‌ها؛ پیشروی بدون اقتدار

آی اسپورت – تیم ملی ژاپن امروز موفق شد عربستان را با یک گل شکست دهد و به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند. نمایش ژاپنی‌ها اما در این بازی چنگی به دل نزد و آنها توپ و میدان را کاملا در اختیار عربستان قرار داده بودند. با این حال موفق شدند با فقط یک شوت در چارچوب، حریف قدرتمند خود را شکست دهند و حذف کنند. اما این نوع بازی و نتیجه‌گیری ژاپنی‌ها، فقط در برابر عربستان مدعی اتفاق نیفتاده است و آنها در مرحله گروهی هم، همه حریفان ریز و درشت خود را با کمترین اختلاف گل شکست دادند.

سامورایی‌ها در اولین بازی خود با نتیجه 3-2 ترکمنستان را شکست دادند. این نتیجه البته با در نظر گرفتن اولین بازی این تیم در تورنمنت قابل توجیه بود. اما ژاپنی‌ها در دومین بازی خود هم با مشکل روبرو شدند و به سختی عمان را با یک گل از روی نقطه پنالتی شکست دادند. ضمن این که در این بازی لطف داور شامل حال سامورایی‌ها شد و آنها یک پنالتی مشکوک به دست آوردند و یک پنالتی قطعی روی بازیکن عمان هم توسط داور نادیده گرفته شد. روند عجیب ژاپن در بازی مقابل ازبکستان هم ادامه پیدا کرد و این تیم با نتیجه 2-1 ازبک‌ها را مغلوب کرد. ژاپن در این بازی خوش‌شانس هم بود و چند موقعیت خوب گلزنی ازبک‌ها از دست رفت تا ژاپن به عنوان صدرنشین گروه به مرحله بعد صعود کند. ژاپنی‌ها امروز هم با وجود ارائه ضعیف‌ترین بازی خود در تورنمنت، عربستان مدعی را با یک گل شکست دادند.

روند ژاپنی‌ها در این تورنمنت کمی عجیب و دور از انتظار به نظر می‌رسد. آنها تقریبا در هیچ یک از بازی‌های خود، برتری خاصی بر حریفان نداشتند و بازی‌ها را با خوش شانسی و زیرکی و حرفه‌ای‌گری، با موفقیت پشت سر می‌گذارند. هیچ اقتداری در نمایش‌های این تیم دیده نمی‌شود و دیگر اثری از تیمی که حریفان متوسط آسیایی خود را با چند گل شکست می‌داد در این تیم دیده نمی‌شود. آنها با همین استراتژی تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش آمده‌اند و با توجه به این که حریف بعدی آنها ویتنام است، دیدن این تیم معمولی در جمع 4 تیم مرحله نیمه نهایی دور از انتظار نیست. جایی که باید احتمالا به مصاف ایران بروند.

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-01-21 19:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
پیام
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۰۸
اتفاقا اشتباه شما همین جاست. ژاپن با زیرکی نمی خواد تاکتیکش رو برای حریف ها رو کنه. ژاپن کاملا اقتصادی داره پیش می ره ... مثل آلمان جام جهانی 1990 ... همه تیم ها رو با یک گل یا اختلاف یک گل می بره و انرژیش رو ذخیره می کنه. هیچ وقت نباید ژاپن رو دست کم گرفت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر