فهرست
پیش بازی: منچستر سیتی – آرسنال
پیش بازی: منچستر سیتی – آرسنال

پیش بازی: منچستر سیتی – آرسنال

آی اسپورت- شاید یادآوری دوباره این اتفاق  برای آرسنال دردناک باشد، اما نمی توان شکست شش بر سه فصل قبل توپچی ها مقابل منچستر سیتی را از یاد برد. 
نتیجه ای مشابقه نتایج بازی های تنیس و کریکت  که عواقب ذهنی  تلخی برای آرسنالی ها در پی داشت.  اتفاقی که پیشتر هم در بازی های خارج از خانه شاگردان ونگر  مقابل تیمهای مطرح جزیره رخ داده بود که از جمله آنها می توان به شکست 5-1 مقابل لیورپول و 6-1 مقال چلسی اشاره کرد. 
 آرسنال که همواره برای نتیجه گرفتن در بازی های بزرگ متحمل تلاش زیادی شده،  در این فصل با زور و زحمت فراوان عملکرد خود در بازی های مهم خارج از خانه اش را ارتقا داده است. به طور مثال تیم لندنی در بازی این فصل مقابل چلسی تنها با دو گل اختلاف بازی را واگذار کرد ولی همچنان از جمع چهارتیم برتر لیگ بیرون مانده است.
 در سالهای اخیر  هرگز شرایط آرسنال تا این اندازه عذاب آور نبوده ( در هیچ مقطعی از این فصل آرسنال موفق به ثبت دو پیروزی پیاپی نشده ) و در پنج ماه گذشته هم آنها ناا امید کننده عمل کرده اند.
با اینکه ساتهمپتون موقعیت خوبی در جدول رده بندی پیدا کرده و تاتنهام و لیورپول  از شرایط بد هفته های آغازین لیگ فاصله گرفته اند. اما آرسنال همچنان شانس قرار گرفتن در بین چهار تیم بالای جدول را دراختیار دارد.  
با بازگشتن اوزیل و تئو ولکات به شرایط مطلوب، آرسن ونگر گزینه ها و برنامه های هجومی بیشتری در اختیار خواهد داشت که می تواند هر تیمی را به درد سر بیاندازند. در این بازی همه نگاهها به الکسیس سانچس مهاجم شیلیایی و برگ برنده این فصل توپچی ها دوخته شده است.
پیگرینی هم در این مسابقه یایا توره و سمیر نصری را در ترکیب تیمش ندارد.  سیتی برای عقب نماندن از کورس رقابت با چلسی چاره ای جز پیروزی در بازی خانگی نمی بیند و البته آمار ضعیف آرسنال در شهر منچستر که هفت بازی قبلی خود در برابر تیمهای منچستری تنها یک امتیاز کسب کرده و 28 گل درون دروازه خود دیده، امیدهای سیتی را برای نتیجه گیری در این بازی بیشتر کرده است.
     
آی اسپورت
2015-01-18 09:35:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر