فهرست
تابش: «جام‌ندیده» نیستیم، کناره‌گیری می‌کنیم!
تابش: «جام‌ندیده» نیستیم، کناره‌گیری می‌کنیم!

تابش: «جام‌ندیده» نیستیم، کناره‌گیری می‌کنیم!

آی اسپورت – تاکید مدیران سازمان لیگ به اجرای قانون 50-50 در بازی سپاهان و پرسپولیس با تهدید مدیرعامل سپاهان به کناره گیری از جام حذفی همراه شد. امروز مسعود تابش در گفتگو با فارس مواضع باشگاه سپاهان را درباره ماجرای سهمیه هواداران در بازی نیمه نهایی جام حذفی تکرار کرد و مدعی شد اگر سازمان لیگ برای اجرای این قانون اصرار کند، سپاهان از جام حذفی کناره گیری خواهد کرد. صحبت های تابش را بخوانید:

این آیین نامه امضای هیات رئیسه را ندارد

در جلسات متعددی که در این چند روز در تهران و اصفهان داشتیم قرار شد که فعلا صحبت نکنیم، اما از آن طرف دوستان در سازمان لیگ مرتبا مصاحبه می‌کنند و من هم مجبورم پاسخ بدهم. در مورد مسئله ۵۰-۵۰ اگر آئین‌نامه و دستورالعملی هم بوده، یک نسخه برای ما در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ارسال شده که این آئین‌نامه در برج سوم سال ۹۶ تنظیم شده است. ما چیزی از امضای هیأت رئیسه سازمان لیگ و متعاقب آن هیأت رئیسه فدراسیون ندیده‌ایم. صرفاً با یک دو امضا در خود سازمان لیگ تنظیم شده و شاید در کشو و فایلی نگهداری می‌شده است. هیچ ابلاغ رسمی‌ای در ارتباط با این آئین‌نامه و دستورالعمل نشده است. تا چند روز پیش که مصاحبه توسط سازمان لیگ انجام شد و اعلام کردند بازی‌های تک‌حذفی ۵۰-۵۰ است، در صورتی که چنین چیزی نبوده و همه بازی‌ها طی این یکی دو سال براساس میزبان و مهمان مشخص شده و همان قانون ۱۰-۹۰ بوده است، اگر چیزی هم بوده تا ابلاغ نشود، قابل اجرا نیست که ناگهان این را قبل از یک بازی حساس عنوان می‌کنند.

این دستورالعمل به هیچ باشگاهی ابلاغ نشده است

این مسئله به هیچ وجه مورد قبول ما نیست. ما برای کسی تعیین تکلیف نمی‌کنیم. من با تک‌تک‌ هیأت‌ها و باشگاه‌ها تماس گرفتم، این دستورالعمل به هیچ جا ابلاغ نشده است. اکنون دنیا، دنیای ارتباطات است. به چه وسیله‌ای؟ در چه تاریخی و با چه شماره‌ای برای باشگاه‌ها یا هیأت‌ها ارسال شده است. تمام مکاتبات ما دارای سیستم اتوماسیون است و تا ۱۰ سال هم اسناد و مدارکمان موجود است. ما تا سه سال بایگانی جاری داریم و از سه سال بیشتر هم بایگانی راکد داریم. چرا باید این بحث ۵۰-۵۰ را قبول کنیم؟ در همین بازی با مس که ما به کرمان رفتیم قانون ۱۰ به ۹۰ اجرا شد. با اجرای این مسئله، یک مشکل عجیبی به وجود می‌آید و چرا باید این اتفاق بیفتد؟ امروز هم که در جلسه شورای تأمین بودیم، خوشبختانه همه مسئولان استان اتفاق‌نظر داشتند، چون این مسئله مشکل برگزاری به وجود می‌آورد. چنانچه روال طبیعی و قانونی آن طی نشود، صددرصد انصراف می‌دهیم و حاضر نیستیم به خاطر یک جام خیلی مسائل را زیر سوال ببریم و به خطر بیندازیم. آئین‌نامه‌ای که تا سه چهار روز قبل هیچ از آن خبر نداشته، کجا بوده است؟ بازی‌های نهایی را قبول داریم، همه جا هم عرف و قانون است که بازی نهایی به صورت ۵۰-۵۰ و در ورزشگاه بی‌طرف انجام شود، نمونه آن هم مسابقه دو تیم منچستر سیتی و واتفورد بود که در ورزشگاه ویمبلی لندن به صورت ۵۰-۵۰ برگزار شد. ما تابع مقررات و عرف و قانون هستیم.

این آیین نامه حتی روی سایت سازمان لیگ هم نیست

چه مقرراتی که تا الان ابلاغ نشده است؟ شما یک قانون وضع می‌کنید و ابلاغ نمی‌شود، چه کسی از آن اطلاع دارد؟ این آئین‌نامه را به تازگی یعنی چند روز قبل برای ما فرستاده‌اند، این آئین‌نامه در سال ۹۶ تنظیم شده ولی ابلاغ نشده که جاری شود. به یکباره آن را در یک مصاحبه اعلام کردند و حتی روی سایت‌شان هم نگذاشتند. من فکر می‌کنم این مسئله چیز عجیبی باشد.

بگویند آیین نامه کجا و به چه کسی ابلاغ شده است

اصلاً کاری نداریم که چه کسی امضا کرده، اگر قبلا توسط سازمان لیگ که مرجع رسمی و قانونی است به ما ابلاغ شده بود، براساس آن برنامه‌ریزی می‌کردیم. از هیأت فوتبال استان اصفهان سؤال کنید که آیا چنین چیزی وجود داشته است؟ هیچ کس از این آئین‌نامه مطلع نشده است.  اگر ابلاغ کرده‌اند به چه شماره‌ای، به چه تاریخی و به چه صورتی ابلاغ شده است؟ آیا برای ما ایمیل شده است؟ معمولا طی یک شماره‌نامه و در یک روز و یک تاریخ به همه باشگاه‌ها اعلام می‌شود. سؤال من این است که این آئین‌نامه کجا و به چه کسی داده شده است؟ ما تابع مقررات هستیم، اما به شرط اینکه مسیر طبیعی خودش را طی کرده باشد. حالا اصرار دارند بر این قضیه، اما به بهای به خطر افتادن امنیت استان؟! آیا یک جام حذفی ارزش این را دارد که برای یک استان و فوتبال ما مسائل حاد به وجود بیاید؟ ما همچنان بر روی قانون ۱۰-۹۰ یعنی چیزی که بوده است اصرار داریم. غیر از این هم هیچ ابلاغی تا چهار روز پیش نداشتیم، تازه آن را هم در جواب نامه من که سؤال کرده بودند این آئین‌نامه کجا بوده است ارسال کردند! دوستان گفتند اگر می‌خواهند انصراف بدهند کتباً اعلام کنند، اگر روی این قضیه اصرار دارید و حتما باید آئین‌نامه‌ای را که ما رؤیت نکرده بودیم و به ما نرسیده حتما اجرا شود، طبیعی است که کتبا هم اعلام می‌کنم و دلایل انصراف را هم می‌نویسم، اگر اصرار بر این قضیه بود، مشکلی نیست.

به خاطر یک جام تنش ایجاد نمی کنیم

ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بازی حذفی در فضای آرام و در شرایط نرمال برگزار شود. اگر طبق روال و قانون معمول این بازی ۸ خرداد برگزار شود، باشگاه سپاهان و مقامات استان اصفهان و هیأت فوتبال استان به همراه اداره‌کل ورزش و جوانان استان تمام تلاش‌شان را برای برگزاری یک بازی جوانمردانه و سالم به کار می‌گیرند. مطمئن باشید مردم اصفهان اگر شرایط معمولی باشد، حتما فرهنگ هواداری خودشان را نشان می‌دهند و من از آنها می‌خواهم که نشان دهند میزبان خیلی خوبی هستیم. اما اگر روی قضیه ۵۰-۵۰ اصرار داشته باشند، ما به چه بهایی این کار را بکنیم؟ نهایتش یک جام نمی‌گیریم. به هر حال امیدواریم به طریق معمول این مسئله حل شود. من در پاسخ مصاحبه‌ها صحبت کردم و عرایضم درنهایت احترام بود. دوستان گفتند که ابلاغ کرده ایم و من می‌گویم ابلاغ نکرده‌اند. اگر شواهد و مستندی دال بر ابلاغ دارند ارائه بفرمایند. ما نمی‌خواهیم به خاطر یک جام، تنش اجتماعی ایجاد کنیم، چون جام ندیده نیستیم.

۱۶ ۱۴  
آی اسپورت
2019-05-23 17:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
شله زرد
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۱۹
بزن بغل ابوتیارت رووووووو
۱
Asqar
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۲۱
یعنی فاسدتر از بهاروند و فتاحی کسی هست؟!؟ البته تاتار و گل‌محمدی و کریمی، ۶ بازی ۱۸ امتیاز کامل تقدیم لنگ کردند!!! نفت مسجد سلیمان مساوی گرفت ازشون!!! کلا این فوتبال....
۱
Asqar
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۲۱
یعنی فاسدتر از بهاروند و فتاحی کسی هست؟!؟ البته تاتار و گل‌محمدی و کریمی، ۶ بازی ۱۸ امتیاز کامل تقدیم لنگ کردند!!! نفت مسجد سلیمان مساوی گرفت ازشون!!! کلا این فوتبال....
۱
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۴۱
چقدرحرف میزنین بس دیگه جلوی کیسه هم قانون 10درصداجراشدباختین دیگه انقدرشلوغ کاری نکن که اگه باختین بهتون فشارنیاداول واخرباسکه گذاشتن لای گز به هدفتون میرسین
حسن
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۳۹
قیافه شیطانی داره
معلومه باطن کثیفی داره
...
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۲
این مدیرعامل شله یه چیزی مصرف میکنه شک نکنید. فقط میخوایید انصراف بدین زودتر
@
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۵
کاش کاش از فرهنگ هواداری حرف نمیزد. فرهنگ تون رو تو بازی رفت دیدیم از شکستن شیشه اتوبوس تا نارنجک تو ورزشگاه. تو ازادی هم اومدین هرکاری خواستین کردین، بازیکن تون جلو دوربین هوادار رو تهدید میکنه، لیدرتون تو لایو مردم رو تهدید به مرگ میکنه.
از وقتی قیمت سکه رفت بالا شماها هم افت کردین
6
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۵
یعنی اون روزهایی که سکه لای گز جاساز میکردین و اب الوده به خورد دیگران میدادین و با قهرمانی رفیق فابریک بودین جام ندیده بودین؟؟؟؟
علی
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۷
شبیه جام دیده ها رفتار کن و انصراف بده خخخخخخ
neo
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۷
این شله مافیایی ها از ترس خودشون رو خیس کردن. مرد انصراف دادن هستین فقط زودتر هرچند اینا نقشه های نخ نما شده قندله این مدیرعامل شله هم شیرین عقل میزنه باز خوبه بیانیه نداد و شکایت نکرد
ایمان
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۵۰
اون تهدیدی که بازیکن و لیدر سپاهان انجام دادن هرجا دیگه بود بازی تو زمین بی طرف برگزار میشد. ایشون چنان از نظم و فرهنگ هواداری حرف میزنه انگار کسی اتفاقات اصفهان رو یادش نیست یا اینکه کسی متوجه نشد اتفاقات ازادی با اراذل اتوبوسی چطور برنامه ریزی شده بود. یعنی 90 به 10 بشه میتونید نظم رو برقرار کنید مثل بازی رفت؟؟
Ashkan Blue
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۰۸
چرا همه مسئولان به سمت لنگی ها غش کردن؟
چند تا جام دیگه رو میخواین به لنگی ها دو دستی تقدیم کنید؟
واقعا مافیای فوتبال شده حکایت این لنگ
این مقامی هم یا جرات برخورد نداره یا از خودشونه
۱
نیما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۰۵
مافیائی که قانون راتغبیرمی دهدبه راحتی فرمان قهرمانی پرسپولیس راهم خواهدداد.داوران جرات سرپیچی ازفرمان راندارندمخصوصا فغانی
۱
فرهاد
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۲
احسنت جناب تابش این جام کثیف را هم بدهند به همان تیم حکومتی . فعلا شبانه برای این تیم قانون وضع می کنند همین مانده که قانون بگذارند هر تیمی که اول اسمش پ است هر گلش 3 تا محسوب می شود و شبانه ائین نامه اش را برای همه تیم ها فاکس کننذ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر