فهرست
کی روش خستگی را به پیروزی ترجیح داد
کی روش خستگی را به پیروزی ترجیح داد

کی روش خستگی را به پیروزی ترجیح داد

-چینش کارلوس کروش در بازی با امارات پرسش هایی را ساخت که ساده اندیشانه ترین پاسخ درباره اش همان چه بود که از گزارشگر بازی شنیدیم، اینکه کروش پی پیروزی نبود و می خواست راهی را انتخاب کند که در تصورات ما دشوارتر است. کروش اما به چند دلیل دیگر 4 بازیکن جدید به ترکیب اصلی اش فرستاد و پیروزی هم می خواست، گرچه پیروز شدن مقابل امارات را به خستگی تیم اصلی اش ترجیح نمی داد. مقابل امارات خستگی تیم ملی را دیدیم و این همان خطری است که کروش احساسش می کند و برای بازی هایی که شاید 120 دقیقه طول بکشد لابد ترسی در دل دارد. تیم خسته چه مقابل عراق و چه مقابل ژاپن می توانست با چالش جدی مواجه شود و برای کروش خسته نبودن تیمش کلیدی تر از نام حریف بعدی بود.


2-آنچه در بازی با امارات می توانست ذهن را مشغول کند و دغدغه بسازد این بود که چرا فوتبال امارات می تواند با مهدی علی لاری تیمی بسازد که مالکیت توپ را به چنگ خود درآورد و ما با کروش حتی مقابل امارات گرایش به همان بازی داریم که در آن احتیاط شرط اول است. همان بازی که اوجش را مقابل آرژانتین ارائه کرده ایم و مقابل امارات هم دست از آن برنمی داریم. باید اما واقع بینی های افراطی کروش را نیز درک کرد. او می داند که این بازیکنانش را از کدام لیگ و کدام جریان تمرین-مسابقه تحویل گرفته و می داند که همین اماراتی ها در چه لیگی، با چه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و با چه مربیان و در چه باشگاههایی آموخته می شوند. کروش سرسختانه به این واقعیت ها توجه دارد و ما ساده اندیشانه خیالات نوستالژیک خود را هنوز در سر داریم. در باشگاه استقلال شاخص ترین بازیکنان به دلیل مشکلات اقتصادی باشگاه یا می روند یا تا مرز جدایی در همین نقل و انتقالات پیش رفته اند و ریشه همه اختلافات شان همین بحران مالی است. کدام بازیکن تیم ملی امارات در همین ماههای اخیر چنین بحران هایی را تجربه کرده است؟ این فقط یک مثال برای بحث هایی از این دست است. 


3-در بازی با امارات از علیرضا جهانبخش ضعیف ترین نمایش را دیدیم، نمایشی که از او بعید بود اما کروش فوتبالی را برای تیم ملی طراحی کرده که نمایش دور از انتظار جهانبخش محصول همان طرح کروش است. جهانبخش به عنوان یک هافبک در تیمی که برای حمله طراح و خلاق و پیگیر نیست، جز این که دیدیم چه می تواند باشد؟


4-خوش شانسی در تحلیل ها درباره تیم ملی حرف آشنایی شده. گل های تیم ملی و شکل به گل رسیدنش و این گل آخر که در آخرین دقایق بازی به چنگ آمد، همه و همه تیم ملی را خوش اقبال جلوه می دهد اما شانس در خانه تیمی را می زند که گل نخوردن را بلد است و چون گل نمی خورد هرگز دچار استرس گل زدن نشده و بی دغذدغه از هر شانسی بهره می برد.

     
آی اسپورت
2015-01-19 21:46:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر