فهرست
عبدی: ایرادی به فلسفه کی روش وارد نیست
عبدی: ایرادی به فلسفه کی روش وارد نیست

عبدی: ایرادی به فلسفه کی روش وارد نیست

آی اسپورت- حسین عبدی در خصوص دیدار ایران و امارات اظهار داشت: در این مسابقه فلسفه کی‌روش مثل همیشه تمرکز روی برد بود و ارائه بازی زیبا در دستور کار قرار نداشت هرچند بازیکنان نهایت تلاش خود را در میدان انحام دادند تا هواداران را راضی کنند.

وی ادامه داد: این فلسفه که تحت هر شرایطی برنده مسابقه شوی، فلسفه خیلی از مربیان دنیا است و به همین دلیل نتیجه در اولویت قرار دارد. در همین بازی با امارات هم دیدید که حریف خیلی بیشتر از ما صاحب توپ بود اما این ایران بود که هم در ایجاد موفقیت موفق‌تر بود و هم اینکه توانست بازی را ببرد.

مربی پرسپولیس با تاکید بر اینکه میدان‌داری تضمین پیروزی نیست، تاکید کرد: فلسفه بعضی از مربیان حفظ توپ و ایجاد موقعیت در غالب شدن بر حریف است و اماراتی‌ها با رعایت این فلسفه بهتر از ما توپ و میدان را در اختیار داشتند و حتی در یکی دو صحنه می‌توانستند به گل برسند اما در نهایت ایران بود که توانست با خلق موقعیت بیشتر و استفاده بهتر از ضربات ایستگاهی  به برتری برسد.

عبدی در پاسخ به این سوال که آیا ایران می‌تواند با تفکرات کی‌روش به قهرمانی جام ملت‌ها برسد، یادآور شد: فلسفه کی‌روش کاملا تعریف شده است. او در هر بازی برای پیروزی، تیمش را به میدان می‌فرستد و بر استفاده درست از ضربات ایستگاهی برای به گل رسیدن تاکید و برنامه‌های ویژه دارد.

وی افزود: خارجی‌ها یک جمله معروف دارند و می‌گویند؛ «شما باید در هر بیزینس برنده باشید.» خیلی از مربیان بزرگ با استفاده از تاکتیک‌های مختلف فقط به بردن فکر می‌کنند. کی‌روش هم از جمله این مربیان است که تا اینجای کار فلسفه او در تیم ملی نتیجه داده است.

وی خاطرنشان کرد: این اصلا ایراد نیست که ما با یک روش و فلسفه به مصاف رقبا می‌رویم و من امیدوارم مرحله به مرحله با این روش پیش رفته و در نهایت بتوانیم به قهرمانی برسیم.

مربی پرسپولیس حاضر نشد در خصوص اردوی این تیم در امارات صحبت کند و صحبت در مورد مسائل مربوط به تیمش را به سرمربی تیم واگذار کرد.

     
آی اسپورت
2015-01-20 16:59:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر