فهرست
ریویوی نیم فصل؛ پرسپولیس/ شب تاریک و بیم موج
ریویوی نیم فصل؛ پرسپولیس/ شب تاریک و بیم موج

ریویوی نیم فصل؛ پرسپولیس/ شب تاریک و بیم موج

 آی‌اسپورت- پرسپولیسِ مدافع عنوان قهرمانی، در حالی وارد لیگ هجدهم‌میشد که‌از سوی فیفا از دو پنجره نقل ‌و انتقالاتی محروم شده بود و در نیم فصل قبل مهدی طارمی ، آقای گل دو فصل فوتبال ایران از این تیم‌ جدا شد ودر پایان فصل وحید امیری،فرشاداحمدزاده و صادق محرمی نیز از‌این تیم‌جدا شدند . همچنین ‌برانکو عذر محسن مسلمان هافبک طراح تیمش را خواست تا فصل جدید ، پرسپولیسی دگرگون شده را شاهد باشیم .

اتفاق ویژه : بازیکنان خروجی و پنجره بسته ، کار پرسپولیس را برای نیم فصل اول بسیار دشوار میکرد وهواداران پرسپولیس شاید باور نمیکردند که این  یک‌سال محرومیت سخت،اینگونه شیرین برایشان تمام شود.هواداران فقط منتظر پایان نیم فصل بودند و همین که بین مدعیان قرار میگرفتند ودر کورس میماندند برایشان شاید مطلوب به نظر میرسید. 

عملکرد : پرسپولیس با حضور برانکو  روی نیمکتش به ثبات رسیده بود و با حفظ شاکله اصلی ، برای ایجاد هماهنگی کار دشواری را پیش رو نداشت وفقط در شروع فصلِ آماده سازی ، به خوبی تمرینات بدنسازی را پشت سر گذاشت.برانکو روی تمرینات پیش از شروع مسابقات لیگ ،  بسیار حساس و سخت گیر است وهمین نکته در فصول گذشته باعث شد که این تیم در ابتدای رقابتها با آمادگی مطلوب وارد میدان شودودر نیم فصل اول که تیم ها به هماهنگی دلخواه نرسیده‌بودند به خوبی امتیازات را جمع آوری کند. در حالی که پرسپولیس در شروع لیگ با شرایط مطلوب همیشگی فاصله داشت ، موفق شد  با برد در مشهد وارد لیگ شود . این در حالی بود که  پرفسور تیمش را برای حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمان آسیا آماده میکرد تا با شروع این رقابت ها ، شاگردانش به آمادگی مدنظرش برسند.  پرسپولیس الدحیل را حذف‌کرد تا حضور در نیمه نهایی را هم  دبل کند و السد قدرتمند را از پیش رو برداشت تا برای اولین بار راهی فینال آسیا شود . این ادامه دار شدن مسیر پرسپولیس تا فینال آسیا،پرسپولیس را از لیگ دور کرده بود.  بعد از اتمام دیدارهای پرسپولیس در آسیا که با نایب قهرمانی این تیم‌ تمام شد، آنها لیگ  بازگشتند و برای اینکه از رقبا عقب نمانند، مجبور بودند  با لشکری از مصدومین‌ و کمبود بازیکن به رقابت های لیگ ادامه بدهند و حتی با این‌وضعیت شکست ناپذیر ظاهر شدند و یک نیم فصل را  بدون باخت را پشت سر گذاشتند.

نقطه قوت : پرسپولیس با ۶گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را دارد و با دفاع مستحکمی که در اختیار دارند توانستند امتیازات را به خوبی جمع آوری کنند.خط دفاع پرسپولیس و انسجام‌و دفاع تیمی‌ که شاگردان برانکو‌به نمایش میگذارند نقطه قوت این تیم‌محسوب میشود .پرسپولیسیها ، تاکتیک پرسینگ و حمله سریع را به‌خوبی‌ در زمین به‌اجرا در می آورند.   خط هافبک این‌تیم با بشار که از نفرات موقعیت ساز لیگ محسوب میشود در کنار عالیشاه که به فرم ایده ال برگشته‌ و‌حضور نورالهی ملی پوش جدید این تیم و سیامک نعمتی خط هافبک  قدرتمندی محسوب میشود ، و کمال کامیابی نیا در برخی  دیدارهای این تیم  در نقش گلزن ظاهر شده است .

نقطه ضعف : پرسپولیس بین‌بالانشین های جدول ، کمترین‌گل زده را دارد و این‌مسئله با توجه به شرایطی که این‌تیم‌به سر میبرد (خستگی تیم‌، فشردگی بازی ها و سفرهایی  که انجام دادند) باعث شده بود که  آن تیم هجومی فصول گذشته نباشد . ولی آنها با اتکا به همین خط دفاع قدرتمند به دنبال  کسب سه امتیاز وبردهای حداقلی بودند.

توفیق اجباری : برانکو‌ با توجه به‌خالی بودن دستش مجبور به استفاده از مهره های جوان خود مثل طاهرخانی،همتی،حسین پور و اسدی بود . او به جوانان تیمش این فرصت را داد که خود را در پرسپولیس نشان بدهند و این بازیکنان جوان،جواب اعتماد برانکو را دادند.

پیش بینی : برانکو با توجه به مهره هایی که برای پرسپولیس جذب کرده است چالش سختی برای چینش نفرات در ترکیب دارد.سرخپوشان پایتخت در این نیم فصل از لحاظ امتیاز گیری حتی از فصل قبل نیز بهتر عمل کردند و هواداران این تیم منتظر شروع نیم فصل دوم هستند تا از پرسپولیس با نفرات جدید رونمایی شود و خیلی امیدوار هستند که تیمشان سومین قهرمانی متوالی را کسب کند.

۱۵ ۱  
آی اسپورت
2018-12-28 00:35:00
نظر دهید

۱ نظر
جواد
جمعه ۷ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۱۳
به جای واژه بیگانه "ریویو" از "مرور" هم استفاده می کردید کسی نمی گفت بی سواد هستین. برعکش این هم صادق هست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر