فهرست
افشارزاده: دوشنبه آینده تکلیف خریداران استقلال مشخص می شود/ کرار بیش از حد تیم را بهم می ریزد
افشارزاده: دوشنبه آینده تکلیف خریداران استقلال مشخص می شود/ کرار بیش از حد تیم را بهم می ریزد

افشارزاده: دوشنبه آینده تکلیف خریداران استقلال مشخص می شود/ کرار بیش از حد تیم را بهم می ریزد

آی اسپورت- بهرام افشارزاده مدیر عامل استقلال معتقد است که رفتارهای کرار هافبک عراقی این تیم به استقلال ضربه می زند و اینگونه عصبانی شدن ها و کنترل از دست دادن یک بازیکن دور از منش ورزشکاری است.

9 روز دیگر تکلیف روشن می شود

ما هم مثل شما خبر مربوط به فروش باشگاه به یک شرکت بیمه را در خبرها دنبال می کنیم. چون تا امروز چیزی برای ما در باشگاه نفرستاده اند. ما مسئولیتی در این زمینه نداریم و قرار است که تمام کارهای مربوط به این واگذاری از طریق خصوصی سازی مورد پیگیری قرار بگیرد. چون این مسئولیت این ارگان است. اما بر طبق گفته ها و زمانی که از پیش تعیین شده بود قرار است که تا 9 روز دیگر درخواست بازدید خریداران از باشگاه و تصمیم گیری نهایی در این مورد صورت بگیرد. یعنی دوشنبه آینده.

خریدارها باید از بدنه فوتبال باشند

به اعتقاد من باید افرادی برای خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قدم پیش بگذارند که علاوه بر اینکه نسبت به ورزش آگاهی دارند، تمکن مالی نیز داشته باشند. تا بتواننند با استفاده از نام باشگاه و کارهای اقتصادی که صورت می گیرد ظرف 2،3 سال آینده بتوانند به درآمدزایی برسند و مشکلاتی که باشگاه داشته را حل کنند. هیات مدیره فعلی باشگاه بیشتر برای این به وجود آمده که بتواند بستر واگذاری را فراهم کند. به عقیده من مهمترین مساله در بحث واگذاری نیز این است که افرادی که می خواهند باشگاه را خریداری کنند از بحثهای ورزشی آگاهی لازم را داشته باشند. یعنی از بدنه فوتبال باشند و بتوانند مشکلات مالی باشگاه را حل کنند. همینطور اعضای هیات مدیره ای که انتخاب می شوند نیز باید ورزشی باشند و در کنار مدیر عامل به پیشرفت و موفقیت باشگاه کمک کنند.انصافا تا امروز هم اعضای هیات مدیره با ما همکاری لازم را داشتند و تا امروز از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

قول قهرمانی نمی دهم
تجربه سالهای حضور من در ورزش ایران باعث شد تا در روزهایی که تیم نتیجه نمی گرفت بیشتر تامل کنم. من به قلعه نویی اعتقاد داشتم و می دانستم که با یکی دو باخت نباید تصمیمی بگیرم. در حال حاضر هم امیدوارم این فضای آرام در باشگاه ادامه پیدا کند و در نهایت آن نتیجه ای حاصل شود که مورد علاقه و پسند تماشاچی ها است. من در مورد قهرمانی حرفی نمی زنم چون فکر می کنم که هر 18 تیم از ابتدا به دنبال کسب قهرمانی هستند. اما امیدورام که استقلال روز به روز بالاتر رود و تا روزهای آخر بازهای هم مشکلی وجود نداشته باشد.

جدایی تیموریان خواسته خودش بود
افشارزاده در پاسخ به این سوال که مشکلات مالی در این فصل باعث شد که استقلال چند بازیکن موثرش را از دست بدهد، جواب داد که آقای تیموریان مشکل خاصی نداشت. او علاقمند بود که از استقلال جدا شود و ما هم سعی کردیم که این انتقال در فضای آرامی صورت بپذیرد. از اینکار هم راضی هستیم. چون تیموریان بازیکنی ملی است که در تیم ملی نقش بزرگی ایفا می کند. برای همین هم ما دوست داشتیم که بر طبق خاصه او این جدایی به سهولت صورت بپذیرد.

کرار بیش از حد تیم را بهم می ریزد

اما در مورد کرار بیش از حد تیم را بهم می ریزد. در شرایط فعلی مهمترین چیز این است که تیم آرامش داشته باشد. کرار نباید خطا کند و تا این حد عصبانی شود. دفعه اول کرار در بازی با تراکتورسازی کارت گرفت و متاسفانه از بازی داربی عقب ماند. در بازی با سایپا هم دوباره اینکار را تکرار کرد . چرا بازیکنی که نقش اساسی در یک تیم دارد باید از عمد چنین کارهایی بکند! به عقیده من همه چیز فنی نیست. یک ورزشکار باید از لحاظ فنی، احترام به داور و مربی و تماشاگر هم خوب باشد . اما متاسفانه کرار دوبار پیاپی با محرومیتش برای ما مشکل ساز شد. تا امروز هم در حد توان باشگاه به کرار از لحاظ مالی کمک شده است. باشگاه مسئولیتهای دیگری نیز دارد از آن جمله اینکه ما باید اخلاق ورفتار یک فوتبالیست را نیز مورد بررسی قرار دهیم. به همین دلیل هم امروز در محل باشگاه جلسه انضباطی برای بررسی رفتار این بازیکن تشکیل می شود.

 

     
آی اسپورت
2015-02-07 12:57:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر