فهرست
سوژه روز؛ خسرو نزدیک خط پایان
سوژه روز؛ خسرو نزدیک خط پایان

سوژه روز؛ خسرو نزدیک خط پایان

آی اسپورت - بازی پا به سن گذاشته‌ها در ترکیب اصلی استقلال آرام آرام رو به پایان است و اگر می‌بینید سرور جبارف توانسته با این سن یکی از مردان همواره حاضر در ترکیب استقلال باشد، این به نوع تمرینات و آمادگی منحصر به فرد بازیکن ازبک در برهه کنونی مربوط می‌شود وگرنه درخشش جوان‌ها جا برای پیرمردها را تنگ کرده است. درباره مهدی رحمتی که جایش را به سیدحسین حسینی داده مفصل بحث شد اما نباید فراموش کنیم که دیگر بازیکنان نامی استقلال نیز همچون رحمتی در مسیر پایان قرار دارند و شاید جز در موارد خاص دیگر در ترکیب اصلی دیده نشوند و فقط آنها را به هنگام تعویض‌ها در میدان بازی ببینیم.

خسرو حیدری در دسته همین بازیکنان است. عنصری که سال‌ها در جناح راست استقلال درخشید و نمایش تحسین برانگیزی داشت و به جام جهانی 2014هم رفت. حیدری اکنون به بازیکنی کاملا نیمکت نشین بدل شده و تنها در مواقع ضروری به ترکیب تزریق می‌شود. البته نباید نقش امثال او را در رشد و پیشرفت جوان‌هایی که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند، انکار کرد. به واقع اگر حیدری و رحمتی تاب نیمکت‌نشینی نداشتند امروز استقلال جوان‌هایی همچون محسن کریمی، فرشید اسماعیلی، امید نورافکن، مهدی قائدی، حسینی‌ها و حتی بهنام برزای را در اختیار نداشت تا به آینده‌اش خوشبین باشد و در مسیری قرار بگیرد که لااقل تا 5 سال از داشتن بازیکن غنی به نظر برسد.

خسرو حیدری سال‌ها برای استقلال زحمت کشیده و همواره تاثیرگذار بوده؛ بازیکنی که از تیم‌های پایه رشد کرد و به بالاترین سطح فوتبال رسید. او حالا در موقعیتی به مراتب مهم‌تر از قبل ایفای نقش می‌کند. حیدری می‌تواند رمز موفقیت جوانانی همچون کریمی و اسماعیلی و برزای باشد. آن هم با سکوت خود روی نیمکت و عرصه را برای درخشش آنها باز گذاشتن. این یک ضرورت است.

 

ایران ورزشی

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2017-12-26 12:28:00
نظر دهید

۳ نظر
محسن
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
کی خسرو حیدری توی تیم پایه استقلال بازی میکردی که ما خبر نداشتیم . هنوز عکسش با پیرهن جوانان پرسپولیس هست . چند وقت دیگه درباره روزبه پنالتی هم همین حرف میزنید
۸ ۲
you
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
چیزی نزدی دوست عزیز ؟

دقت کنی نوشته از پایه شروع کرده حالا از هر تیمی - اصلا اشاره ای به پایه استقلال نشده
حمید
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
بله حق با شماست خسرو تو پایه های پرسپولیس بود ولی بعد از اونجا جدا شد و از سطح جوانان همبازی اندو و جباری و سعید لطفی و خیلی های دیگه شد و در نهایت با خسرو و آندو از اون تیم رویایی امیدهای استقلال با مربیگری صمد مرفاوی، برای سربازی با هم به ابومسلم رفتن... خسرو اول تو پرسپولیس بود ولی از سطح جوانان به بعد بازیکن استقلاله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر