فهرست
رقابت داغ گلرهای چلسی/ کورتوا از چک جلو زد
رقابت داغ گلرهای چلسی/ کورتوا از چک جلو زد

رقابت داغ گلرهای چلسی/ کورتوا از چک جلو زد

آی‌اسپورت: چلسی باید برای تساوی دیشب در پاریس از تیبو کورتوآ تشکر کند. او  با بازی خوبش مقابل پی اس جی باعث شد لندنی‌ها در پاریس به تساوی یک-یک دست یافته و با امید بیشتری به بازی برگشت فکر کنند. 

در مجموع چلسی لیاقت  کسب این تساوی را داشت و ژوزه مورینیو  هم احتمالا از این که دوباره کورتوآ را به عنوان نفر اول دروازه خود انتخاب کرده (بعد از آنکه در آخرین بازی تیمش در لیگ برتر برابر اورتون او را روی نیمکت نشاند) راضی است. 

پتر چک در بازی هفته قبل چلسی درخشش خوبی داشت اما کورتوآ به اعتماد مورینیو پاسخ داد و با چند سیو  در حد کلاس جهانی زلاتان ایبراهیموویچ را ناکام گذاشت.  

اما آنچه مایه نگرانی مورینیو است انتخاب این دروازه‌بان بلژیکی به عنوان بهترین بازیکن چلسی در این دیدار بود. 

با وجود فشار اولیه پی اس جی ، چلسی این بازی را تحت کنترل داشت و می توانست با یک پیروزی مهم خارج از خانه به فکر بازی برگشت در استمفوردبریج باشد. در عوض آنها به عادت نگران‌کننده خود در اجازه‌دادن به تیم‌های حریف در بازگشت به بازی ادامه دادند و در نهایت نتیجه‌ای گرفتند که می توانست خیلی بهتر باشد.

اعتماد به نفس تیم لوران بلان بعد از گل دقیقه 36 برانیسلاو ایوانوویچ پایین آمد و بازی‌شان هیچ شباهتی به مسابقه فصل قبل نداشت که پی اس جی با نتیجه یک-3 تیم ژوزه مورینیو را شکست داد. چلسی پیشرفت زیادی کرده بود و تا گل دقیقه 54 ادینسون کاوانی وضعیت خوبی داشت اما بعد از آن نمایش کورتوآ شروع شد.

در حقیقت با توجه به فرم اخیر چک، یک دردسر دوست‌داشتنی برای مربی پرتغالی درست شده و واقعا انتخاب بین این دو نفر در هر بازی کار سختی شده است.

مربی چلسی بعد از بازی در این مورد گفت:«اگر در فوتبال 9 بازیکن در زمین و دو دروازه‌بان بودند، هیچ کس به گرد پای ما هم نمی رسید، ما خارق العاده می شدیم چون کورتوآ و چک هر دو خارق‌العاده هستند.»

اما فوتبال اینطور نیست و تیمی که ادن آزار و دیگو کاستا را دارد باید بهتر از اینها عمل کند. تساوی نتیجه بدی برای چلسی نیست اما آنها فرصت گرفتن یک نتیجه بهتر را از دست دادند.

کورتوآ به همه یادآوری کرد که پشت سر جان تری و گری کاهیل یک خط دفاعی قابل اعتماد دیگر وجود دارد  که مهاجمان را ناکام می گذارد .هرچند چلسی همیشه نمی تواند به او اتکا کند.

گل خارج از خانه برای چلسی که سه هفته دیگر در استمفوردبریج بازی می کند، یک امتیاز است اما مورینیو واقعا امیدوار است دروازه‌بان تیمش دوباره ستاره تیمش نباشد.

     
آی اسپورت
2015-02-19 19:53:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر