فهرست
انبوه طلسم‌های فولاد برابر پرسپولیس؛ این همه!
انبوه طلسم‌های فولاد برابر پرسپولیس؛ این همه!

انبوه طلسم‌های فولاد برابر پرسپولیس؛ این همه!

آی اسپورت - فولاد بعد از دبل کردن پرسپولیس در لیگ چهاردهم، دیگر نتوانسته رقیب گردن کلفتی برای آنها باشد و حالا درحالی بازی هفته یازدهمش در این فصل را برابر تیم گل محمدی انجام می دهد که با انبوهی از طلسم های نبردن و گل نزدن و با باخت های پیاپی راهی تهران شده است.

 

* آخرین برد بیرون از خانه

آخرین باری که فولاد در خانه پرسپولیس، برنده شد و با هر 3 امتیاز زمین بازی را ترک کرد به لیگ 14 برمی گردد. این همان دیدار معروفی است که محسن بنگر با شاهکار سوشا مکانی، نامش به عنوان زننده گل به خودی نوشته شد. فولاد بعد از آن برد، 5 بار دیگر برابر پرسپولیس در آزادی قرار گرفت ولی تنها یک بار با امتیاز از زمین خارج شد و در 4 بازی دیگر، شکست خورد. آنها در این 5 بازی، تنها یک بار دروازه پرسپولیس را باز کردند با ضربه ای که عبدالله ناصری در زمان سرمربیگری سعداوی زد. با احتساب برد لیگ 14، فولاد تنها در یکی از 12 بازی بیرون از خانه اش برابر پرسپولیس، برنده شده است. 

 

* نکونام

نکونام برابر هر رقیبی، نتیجه گرفته باشد جلوی پرسپولیس یک ناکام محض است. نکونام بازیکن، سابقه درخشانی برابر پرسپولیس داشت و 3 بار با پیراهن پاس دروازه این تیم را باز کرد. اما از وقتی که نکونام وارد دنیای مربیگری شده، یک بازنده محض برابر پرسپولیس بوده است. او 3 بار به عنوان سرمربی برابر پرسپولیس قرار گرفته (یک بار روی نیمکت نساجی و 2 بار روی نیمکت فولاد) و در هر 3 بازی شکست خورده است. نکونام به عنوان سرمربی فولاد هنوز موفق به باز کردن دروازه پرسپولیس هم نشده است. تک گل تیمهای نکونام به پرسپولیس را ولسیانی با یک ضربه پنالتی به سود نساجی، زد.

 

* آخرین برد

آخرین پیروزی فولاد برابر پرسپولیس در بازی برگشت لیگ هجدهم رقم خورد که آنها 2 بر یک، تیم برانکو را شکست دادند. این تنها برد فولاد در 10 رویارویی آخرش با پرسپولیس بوده درحالیکه 7 شکست در همین بازه زمانی برای اهوازی ها ثبت شده است.

 

* بیرون از خانه

فولاد در میان تعجب، یکی از تیمهای بدون برد بیرون از خانه این فصل است. آنها در لیگ بیستم، 5 بازی بیرون از اهواز انجام داده اند و صاحب 4 مساوی و یک باخت (شکست برابر نفت مسجدسلیمان) شده اند. اما برای رسیدن به آخرین برد بیرون از خانه تیم نکونام باید به هفته بیستم لیگ قبل برگردیم که آنها 2 یک پیکان را شکست دادند. در 9 بازی بعدی اما هیچ بردی برای فولاد خارج از اهواز رقم نخورده است.

 

* برهوت گل

از آخرین گل فولاد (که با پنالتی لوسیانو پریرا در بازی رفت لیگ 18 زده شد) به پرسپولیس، 7 نیمه می گذرد یعنی 315 دقیقه. از آخرین گلی هم که فولاد در ورزشگاه آزادی وارد دروازه پرسپولیس کرده است، 293 دقیقه می گذرد. فولاد گلی در 3 مصاف اخیرش وارد دروازه پرسپولیس نکرده و همچنین در 3 رویارویی آخرش برابر این تیم در تهران هم گل نزده است.

۱    
آی اسپورت
2021-01-17 23:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر