فهرست
مقایسه بین دو تیم/ چرا یونایتد نبرد؟ چرا سیتی باخت؟
مقایسه بین دو تیم/ چرا یونایتد نبرد؟ چرا سیتی باخت؟

مقایسه بین دو تیم/ چرا یونایتد نبرد؟ چرا سیتی باخت؟

آی اسپورت- مورینیو بعد از بازی با استوک سیتی در هفته هفتم رقابت های لیگ انگلیس گفته که زمان بیشتری نیاز دارد تا اوضاع آن طور که او می خواهد در این تیم پیش برود. اما بعد از درخشش جو آلن و اشتباه دخئا که باعث شد یونایتد و استوک مساوی شوند این تیم چقدر به بهترین تیمی که مو از شیاطین توقع دارد نزدیک است؟

 بعد از این که مارسیال از روی نیمکت وارد شد و در شرایطی که 21 دقیقه به پایان بازی مانده بود توانست یونایتد را پیش بیندارد، همه به این بازی به چشم بازی ای نگاه می‌کردند که باید یونایتد به راحتی در آن برنده می بود. در عوض دروازه‌بان یونایتد، که البته بیشتر اوقات قابل اعتماد است و برای مدت 3 فصل بهترین بازیکن فصل شده، اشتباهی انجام داد و کل تیم تاوانش را دادند.

 اما در حالی که در این بازی دخئا به عنوان مقصر در کانون توجهات قرار دارد، آن هم در شرایطی که همتایش در تیم رقیب، لی گرانت، عملکرد فوق العاده ای داشت و کارشناسان را به تمجید واداشت، سوالاتی به وجود می آید که اصلا چطور یونایتد نتوانست در همان نیمه اول کار را تمام کند؟ مثل کاری که 8 روز قبل از این بازی مقابل لسترسیتی انجام داده بودند.

زلاتان در بازی با استوک نتوانست گلی بزند
زلاتان در بازی با استوک نتوانست گلی بزند

 بازی مقابل استوک، در نیمه اول مخصوصا، تکراری از همان عملکرد بازی مقابل لستر بود. فقط یک چیز متفاوت بود و آن نتیجه بازی بود. دلیلش این بود که یونایتدی ها نتوانستند از موقعیت هایشان استفاده کنند. زلاتان ایبراهیموویچ می‌توانست گل برتری برای یونایتد را خیلی زود بزند، یعنی 2 دقیقه بعد از شروع بازی و درخشش خیره کننده پوگبا. اما این شانس را به گرانت داد تا توپش را مهار کند و اعتماد به نفسش هم بالا برود. هم او و هم پوگبا در ادامه فرصت های فوق العاده زیادی داشتند. هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم. اما نتوانستند از آن ها استفاده کنند.

 خوان ماتا و جسی لینگارد هم بارها مغلوب گرانت شدند و  دیگر این طور به نظر می رسید که یونایتد از گل زدن به این دروازه بان دلسرد شده است. اما بعد از این که استوک نیمه دوم را خوب شروع کرد، به نظر می‌رسید که شانس های یونایتد برای کسب 3 امتیاز این بازی به طور کامل از بین رفته. اما تعویض های مو بازی را به سود تیم میزبان تغییر داد.

 2 دقیقه بعد از این که ژوزه مارسیال و رونی را به زمین فرستاد این دو یک و دوی موفق و زیبایی با هم داشتند و یکی از زیباترین صحنه های بازی را خلق کردند. اما باز هم فایده ای نداشت. یونایتد از موقعیت ها استفاده نمی کرد. هنوز هم این تیم شانس برد داشت. پوگبا یک بار هم در دقیقه 89 تیر دروازه حریف را لرزاند. این موقعیت هم از دست رفت.

آنتونی مارسیال تک گل یونایتد مقابل استوک را زد
آنتونی مارسیال تک گل یونایتد مقابل استوک را زد

 هفته گذشته یونایتد از موقعیت های کمتر استفاده بهتری کرد. اما این هفته از موقعیت های زیاد کمترین بهره را برد. آن‌ها می توانستند حالا به صدر جدول نزدیک تر باشند. هواداران با ناامیدی ورزشگاه را ترک کردند. چون متعجب بودند که تیمشان چطور برنده این بازی نشده و 3 امتیاز را کسب نکرده.

 یونایتد با مورینیو بهتر شده و مطمئنا هواداران این تیم هم هنوز امید زیادی برای بازگشت به سطح اول فوتبال دنیا دارند. اما تداومی که در عملکردهای منچسترسیتی صدرنشین دیده می شود به هیچ وجه در عملکرد یونایتد دیده نمی شود و این چیزی است که یونایتدی ها به خاطرش فقط باید خودشان را سرزنش کنند.

۲    
آی اسپورت
2016-10-03 18:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر