فهرست
جنگ جهانی دوم مانع حضور هیدینک در تراکتور!
جنگ جهانی دوم مانع حضور هیدینک در تراکتور!

جنگ جهانی دوم مانع حضور هیدینک در تراکتور!

آی اسپورت - بعد از اینکه محمد تقوی از مربیگری تراکتورسازی تبریز استعفا داد، خیلی زود خبر رسید گاس هیدینگ گزینه سرمربیگری این تیم است و به خاطر این مساله، تقوی استعفا داد. خیلی‌ها از احتمال حضور هیدینگ در فوتبال ایران خوشحال شدند اما هنوز چیزی قطعی نشده بود، خبرهایی منتشر شد که تا این لحظه نشنیده بودیم. اینکه گاس هیدینگ یهودی است و نمی‌تواند در فوتبال ایران حضور پیدا کند. نکته اینجاست که هیدینگ یهودی نیست اما محبوبیت خاصی در بین اسراییلی‌ها دارد.

محمد تقوی از مربیگری تراکتورسازی تبریز استعفا داد. این خبر تعجب خیلی‌ها را به دنبال داشت اما با حواشی زیادی همراه شد. تقوی که به عنوان آنالیزور به کادرفنی تراکتورسازی تبریز اضافه شد، بعد از اخراج جان توشاک، به عنوان سرمربی موقت، هدایت تیم را به عهده گرفت. این موقت بودن برای این بود که سرمربی جدید انتخاب شود. در این مدت، محمد تقوی نتایج نسبتا خوبی گرفت و فکر می‌کرد با همین روند می‌تواند تا پایان فصل سرمربی تراکتور بماند اما خبری از برداشتن واژه «موقت» از کنار سرمربی تراکتور نشد. چراکه محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور به دنبال سرمربی بزرگ خارجی بود.

در مدت اخیر نام‌های زیادی در مورد سرمربی آینده تراکتور به گوش رسید اما هیچ‌کدام تایید نشدند. این روند ادامه داشت و بحث سرمربی جدید تراکتور، جدی‌تر شد که ناگهان محمد تقوی استعفای خود را اعلام کرد. تصور می‌شد تقوی به خاطر پیشنهاد از نساجی مازندران استعفا داده اما ظاهرا او از اینکه به عنوان سرمربی ثابت انتخاب نشد، ناراحت بود و نمی‌خواست به عنوان دستیار در تراکتورسازی تبریز بماند. البته مسائل دیگری هم در این استعفا دخیل بود. گفته می‌شد بازیکنان حرف‌شنوی از تقوی ندارند و این مساله باعث ناراحتی او شده بود.

به هر حال با استعفای محمد تقوی از تراکتورسازی تبریز، حالا بحث سرمربی جدید این تیم قرمزپوش بیشتر از همیشه جدی شد. این روزها خبر می‌رسد گاس هیدینگ در آستانه حضور در تراکتورسازی تبریز قرار دارد اما از تبریز خبر می‌رسد بحث هیدینگ چندان جدی نیست و او هم یکی از گزینه‌های زنوزی است که مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نکته جالب این است که هنوز بحث هیدینگ جدی نشده، خبرهای عجیبی در مورد یهودی بودن او به گوش می‌رسد. اینکه هیدینگ یهودی است و به همین دلیل تراکتورسازی تبریز نمی‌تواند سراغ او برود. در حالی که چنین خبری صحت ندارد. در مورد یهودی بودن گاس هیدینگ هیچ خبری نیست اما ظاهرا او محبوبیت خاصی در سرزمین های اشغالی دارد. علت محبوبیت او کمک های پدرش در گذشته است.

سایت تلگراف در مطلبی که سال 2007 منتشر کرده، در مورد اینکه هیدینگ در اسراییل مورد استقبال عجیبی قرار گرفته بود، مطالب جالبی عنوان کرد. ظاهرا وقتی هیدینگ سرمربی روسیه بود، زمانی که با تیمش به اسراییل سفر می‌کند، به خاطر خانواده‌اش مورد استقبال بی‌نظیری قرار می‌گیرد. دلیل آن هم به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. زمانی که پدر هیدینگ به صورت مخفیانه به یهودیانی که در روستای‌شان حضور داشتند، غذا می‌داد و به آنها کمک می‌کرد. این مطلب زمانی توسط تلگراف منتشر شد که پدر هیدینگ 90 ساله بود. البته هیدینگ در آمریکا هم محبوبیت خاصی داشت. به صورتی که یک بار رییس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای به کمک‌های پدر هیدینگ به خلبانان آمریکایی اشاره کرد و گفت پدر هیدینگ وقتی چند خلبان در روستایشان گرفتار شده بودند، آنها را با دوچرخه در مسافتی 40 کیلومتری به سمت جنوب برد تا نجات پیدا کنند. این‌ها باعث شد گاس هیدینگ مربی سرشناس هلندی مورد تمجید و استقبال از سوی اسراییلی ها قرار بگیرد اما او نه تنها یهودی نیست.، بلکه خودش هیچ دخالتی در آن کمک‌ها نداشته و معلوم نیست به چه دلیل این شایعات مطرح می‌شود؛ آن هم زمانی که خبر رسیده گزینه مربیگری تراکتورسازی تبریز است. هیدینگ فقط یکی از کاندیداهاست که بخت برابر و یکسانی با دیگر گزینه‌های تراکتورسازی برای حضور در تبریز دارد. البته شاید عده ای که نمی خواهند این مربی هلندی به تبریز بیاید و دنبال گزینه دیگری هستند، این بحث ها را پیش کشیده تا او به تبریز نیاید. مشابه این اتفاقات در فوتبال ایران کم نیست و در گذشته هم از این دست رفتارها از دلالان و واسطه های فوتبال سر زده است.

ایران ورزشی

۱۵ ۶  
آی اسپورت
2019-01-11 23:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
تراختور بایراقی
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۱۰
حالا کاری با حضور یا عدم حضور گاس هیدینگ در تراختور کبیر ندارم، ولی مگه یهودی بودن جرمه؟ در ایران مگه ما یهودی نداریم؟
!!!
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
ولی ظاهرا ارمنی بودن هم جرمه هم تو ایران ارمنی نداریم!!!!!!!!!!!!!!!!!
۲
تراختور بایراقی
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۱۰
حالا کاری با حضور یا عدم حضور گاس هیدینگ در تراختور کبیر ندارم، ولی مگه یهودی بودن جرمه؟ در ایران مگه ما یهودی نداریم؟
سهند
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۱۶
هیدینگ سرمربی بزرگی است ولی باشگاه باید سعی کنه سرمربی جوان تر بیاره یعنی اولویتش با سرمربی های جوانتر وموفق در سالهای اخیر باشه جوان نه اینکه سی چهل یا پنجاه سالش باشه.سرمربی بین 50 تا 65 سال با رزومه و سوابق خوب و موفق در سالهای اخیر و سایر فاکتورها که توانایی کار در لیگ آماتور ایران و داشته باشه
تراختور کبیر
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۱۱
با دستیاران وکادر فنی خارجی بیاد
سرمربی خارجی حداقل دو سه تا دستیار خارجی باید با خودش بیاره
نمیدونم چرا باشگاه گزینه هاشو معرفی نمیکنه.
یکی از گزینه ها هیدینگ هست بقیه گزینه ها کی ها هستند؟
لوپتگی هستم
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۰۴:۲۵
البته کنار دستم زین الدین زیدان، ژوزه مورینیو و آنتونیو کونته هم حضور دارند. ما خواستیم همگی برای مربیگری تراختور اعلام امادگی کنیم و بگیم اصلا از کودکی عکس با لباس تراختور داریم، و بازیکن محبوبمون اسماعیل هلالی و سیروس دین محمدی بوده اند.

ما در عنفوان جوانی و اوج کار، پاچه ی شوما تورک های عزیز رو می خواریم که تو رو به ارواح شهریار و ستارخان، باقرخان اجازه بدید یکبار در ورزشگاه تختی باغشمال تیم محبوب تراختور رو‌تمرین بدیم .... التماس می کنیم.... عاجزانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر