فهرست
آنالیز: دله الی بهتر از لمپارد و جرارد می شود
آنالیز: دله الی بهتر از لمپارد و جرارد می شود

آنالیز: دله الی بهتر از لمپارد و جرارد می شود

آی اسپورت- دله الی با گلی که در دیدار این هفته تاتنهام زد دوباره وارد دنیای گلزنی شد. او گل تساوی بخش تیمش در بازی مقابل وست برومویچ را زد. با این گل تعداد گل های زده این بازیکن در این فصل به عدد 3 رسید. فصل گذشته الی در رسیدن تاتنهام به عنوان سومی لیگ نقش پررنگی داشت. او توانست در آن فصل 10 گل برای اسپرز بزند.

آلن شیرر، اسطوره نیوکاسل یکی از افرادی است که سبک بازی الی را دوست دارد و اخیرا هم این بازیکن را با فرانک لمپارد مقایسه کرده است. اما از نظر آمار گلزنی، آمار نشان می دهد که الی حتی بهتر از لمپارد است.در واقع آمار الی در 41 بازی اولش در لیگ برتر بهتر از آمار لمپارد در 41 بازی لیگ برتر است.

 

آمار گلزنی دله الی
آمار گلزنی دله الی

الی با گلی که در بازی با وست برومویچ زده تعداد گل های زده اش در 41 بازی اول در لیگ برتر را به عدد 13 رساند. اما در این تعداد بازی، لمپارد، اسطوره چلسی، که از او به عنوان گلزن ترین هافبک نسل خودش یاد می شد، تنها 3 گل زده بود. همچنین الی در این تعداد بازی 9 پاس گل داده و در مقایسه لمپارد 2 پاس گل داده است.

 

آمار پاس گل های دله الی
آمار پاس گل های دله الی

آمار نشان می دهد که او با سرعت بی نظیری در حال پیشرفت و رشد است و همان طور که در آمار بالا می بینید حتی اگر دله الی را به استیون جرارد، دیگر هافبک ستاره انگلیسی و الگوی بچگی خودش مقایسه کنیم باز هم برتری با هافبک تاتنهام است. جرارد در 41 بازی اولش در لیگ برتر انگلیس تنها یک گل زده بود و 3 پاس گل داده بود.

الی فقط 20 سال سن دارد و مطمئنا برای لمپارد شدن و جرارد شدن هنوز مسیر و البته زمانی طولانی پیش رو دارد. اما آمار نشان می دهد اگر با همین سرعت پیش برود در آینده شاهد بازیکنی بهتر از جرارد و لمپارد خواهیم بود.

 

۲    
آی اسپورت
2016-10-17 20:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر