فهرست
فقط دست یک پرسپولیسی به جام رسید!
فقط دست یک پرسپولیسی به جام رسید!

فقط دست یک پرسپولیسی به جام رسید!

آی اسپورت – علی پروین قصد نداشت برای تماشای بازی برگشت پرسپولیس مقابل کاشیما آنتلرز به استادیوم آزادی برود. او از قبل هم اعلام کرده بود در صورتی که پرسپولیس با اختلاف دو گل به تیم ژاپنی ببازد به ورزشگاه نمی‌رود اما... با پیشنهاد پرسپولیسی‌ها و موافقت مسئولان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا قرار شد جام قهرمانی را قبل از شروع مسابقه علی پروین به زمین بیاورد!

لحظاتی پیش از شروع بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما در استادیوم آزادی قیافه علی پروین دیدن داشت. به نظر می‌رسید او هم خوب می‌داند شانس پرسپولیس برای قهرمانی اندک است و به زور و زحمت کاپ قهرمانی را به زمین آورد در حالی که قرار بود این جام را ساعاتی بعد ژاپنی‌ها بالای سر ببرند!

در بازی رفت در کاشیما هم زیکوی برزیلی اسطوره باشگاه ژاپنی کاپ قهرمانی را با خود به زمین آورده بود. در دیدار برگشت هم تک‌تک بازیکنان دو تیم و پرسپولیسی‌ها با نگاهی مشتاقانه از کنار جام عبور کردند در حالی که فقط دست یک نفر به آن رسید؛ علی پروین! پرسپولیس با حکم فیفا از خرید بازیکن محروم شد. چند بازیکن کلیدی از جمله فرشاد احمدزاده، وحید امیری و صادق محرمی به همراه محسن مسلمان از پرسپولیس رفتند تا دست برانکو خالی‌تر از همیشه شود.

با این وجود پرسپولیس جنگید و برانکو زحمت خود را کشید، اما فقط دست علی پروین به جام رسید! شاید فوتبال ایران تا سال‌ها حسرت این فرصت تاریخی را بخورد. اینکه یک تیم ایرانی پس از چند سال به فینال لیگ قهرمانان رسید و در خانه هم میزبان شد، اما زورش به حریف خود نرسید! شنبه گذشته می‌توانست با پروین، زیکو، اینفانتینو، شیخ‌سلمان و دوستان (!) برای فوتبال ایران تاریخی‌تر شود ولی نشد که نشد!

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-11-15 08:45:00
نظر دهید

۱ نظر
...
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۸
بهتره بگید دست یک ایرانی چون هنوز تیمی ایرانی دستش به این جام نرسیده
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر