فهرست
رکوردهای تازه در لیگ قهرمانان/ یازده شهر اروپا در تصرف رونالدو!
رکوردهای تازه در لیگ قهرمانان/ یازده شهر اروپا در تصرف رونالدو!

رکوردهای تازه در لیگ قهرمانان/ یازده شهر اروپا در تصرف رونالدو!

آی اسپورت: کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید همچنان به رکوردشکنی هایش ادامه می دهد. او در بازی با شالکه برای نخستین بار در این فصل خارج از برنابئو در لیگ قهرمانان اروپا گل زد ضمن اینکه سی و پنجمین گل خود در مرحله حذفی این رقابت های معتبر را به ثمر رساند.


او از سال 2007 تا کنون در اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، پرتغال، روسیه، ترکیه و آلمان و در 11 شهر مختلف به رقبای منچستریونایتد و رئال مادرید گل زده است. نخستین گل او برای شیاطین سرخ به رم در اولدترافورد در ده آوریل 2007 به ثمر رسید. او یک سال بعد در فینال لیگ قهرمانان برابر چلسی در زمین بیطرف مسکو زمینه ساز قهرمانی تیم سر الکس فرگوسن شد.


او سپس به رئال مادرید آمد و پیروزی صفر-2 رئال برابر شالکه بیست و هشتمین برد رونالدو در مراحل حذفی لیگ قهرمانان بود که خود رکوردی دیگر است.

رونالدو قبل از این دیدار سه بازی پشت سر هم برابر کوردوبا، اتلتیکومادرید و دپورتیوولاکرونیا گل نزده و چنین اتفاقی از چهار سال پیش تا امروز برایش نیفتاده بود. اما مهاجم پرتغالی خوش شانس بود که هواداران کم طاقت رئال فرصتی برای ادامه هوکردن او پیدا نکردند و توانست در بازی دیشب دروازه شالکه را باز کند. کاری که سال قبل هم انجام داده بود. اما رکورد دیگری که به نام او ثبت شد گلزنی در 12 بازی متوالی خارج از خانه بود.


رئال با این برد دهمین پیروزی متوالی خود را در لیگ قهرمانان اروپا ثبت کرد. پیروزی هایی که از بازی رفت با بایرن مونیخ در نیمه نهایی فصل قبل شروع شدند؛ بایرن مونیخ در سال 2013 چنین رکوردی را به نام خود ثبت کرده بود.

رونالدو 30 ساله با 72 گل در مجموع 274 گل بیش از یک چهارم گل های بازیکنان پرتغالی در لیگ قهرمانان را به ثمر رسانده است. آیا رئال می تواند نخستین تیمی باشد که از عنوان قهرمانی اش در لیگ قهرمانان دفاع می کند؟ با این روند عالی فوق ستاره پرتغالی، هواداران کهکشانی ها می توانند امیدوار باشند.

     
آی اسپورت
2015-02-19 20:54:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر