فهرست
جنجال بر سر پنالتی/ جرارد: بالوتلی بی احترامی کرد
جنجال بر سر پنالتی/ جرارد: بالوتلی بی احترامی کرد

جنجال بر سر پنالتی/ جرارد: بالوتلی بی احترامی کرد

آی اسپورت - استیون جرارد کاپیتان لیورپول از ماریو بالوتلی به خاطر بی‌احترامی به کاپیتان دوم این تیم در جریان بازی با بشیکتاش انتقاد کرد. اواخر بازی رفت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا در آنفیلد یک پنالتی برای تیم میزبان به دست آمد که مهاجم ایتالیایی با اصرار خواست او ضربه پنالتی را بزند. لیورپول با گل شدن این پنالتی صفر-یک بازی را برده و پنج شنبه هفته بعد در ترکیه بازی برگشت را انجام می دهد.

جرارد که این بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد تاکید کرد هندرسون پنالتی‌زن تیم بوده و بالوتلی با زور توپ را از هافبک تیم ملی انگلیس گرفته و ضربه را زده است.  دانیل استوریج هم از جمله افرادی بود که از هندرسون خواست که مقابل بالوتلی بایستد و برای زدن ضربه اصرار کند اما بالو کار خودش را کرد و پنالتی زد.

اگرچه نتیجه به نفع لیورپول رقم خورد، جرارد از رفتار زننده تک گل بازی ناراحت شد و گفت:«جوردن کاپیتان تیم بوده و ماریو دید که جوردن می خواهد پنالتی را بزند اما به او بی احترامی کرد. اگر من در زمین بودم قطعا پنالتی را خودم می زدم. جوردن پنالتی زن تیم بوده و ماریو با کمی بدجنسی مقابل او ایستاد و با دستور مربی مخالفت کرد. شانس آورد که پنالتی گل شد اما اگر اتفاق دیگری می افتاد در رختکن اتفاقات جالبی رخ می داد »

او ادامه داد:« شش یا هفت نفر بودند که می خواستند این پنالتی را بزنند بنابراین چه اتفاقی می افتاد اگر همه آنها می خواستند برای زدن پنالتی دعوا کنند. اینکه بازیکنان برای زدن پنالتی توپ را از یکدیگر بگیرند، زیبا نیست، دیدن صحنه دعوای بازیکنان برای زدن پنالتی را دوست ندارم. از نظر من قوانین و دستورات باید اجرا شود. وقتی یک مربی پنالتی‌زن انتخاب می کند باید همان طور شود و او کسی نبود جز هندرسون. ماریو وقتی به بازی آمد خیلی خوب بود و بازی را به نفع لیورپول تغییر داد. با وجود فشاری که رویش بود این گل مهم را برای ما زد. جوردن خیلی خوب اوضاع را کنترل کرد چون می دانست ماریو واقعا دوست دارد پنالتی را بزند. ماریو مصمم بود که در فهرست گلزنان قرار گیرد اما به هر حال آنچه برای من و هواداران اهمیت دارد بردن تیم است.»

بالوتلی بعد از بازی در توییتر از هندرسون تشکر کرد و نوشت مهم این بوده که تیم برنده شود.

هندرسون هم درباره این مساله گفت:«من می خواستم پنالتی بزنم اما ماریو هم می خواست. او مطمئن بود چون قبلا پنالتی های مهمی زده و گل مهمی برای ما زد.»

برندان راجرز مربی لیورپول هم سیاستمدارانه با این قضیه برخورد کرد و به شوخی گفت:«استیوی باید پنالتی را می زد چون او پنالتی‌زن ما است.» وقتی از او خواسته شد با صراحت بگوید هندرسون پنالتی زن تیم است، گفت:«با صراحت می گویم این بازی را صفر-یک بردیم و این از همه چیز مهمتر است. من چند پنالتی‌زن خوب دارم مثل جوردن، ماریو و ریکی لمبرت. مهم پیروزی است.»

     
آی اسپورت
2015-02-20 11:24:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر